Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

Wgrałam krzywą NADa, ale w tej chwili cieszę się BRAKIEM podbitego basu 😉.

Absolutnie za wcześnie na finalne wnioski która wersja będzie mi pasować, czy będzie mi się chciało przełączać z ustawienia 1, ale robi robotę.

Nasz system nie jest doskonały, dopieszczony itd., ale jak wiecie trochę tego przerobiłam i pomieszczenie zawsze miało wpływ, raz większy, raz nieco mniejszy. Z DDRC po raz pierwszy nie dudni. Czy coś się traci, czy będę dalej korygować to się okaże.

Jedynie chyba rzeczywiście przetwornik mógłby być lepszy. Czy w 22D taki jest?
A w tym kolejnym modelu SHD jeszcze lepszy (ale to już chyba że streamerem)?

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Na wykresie jest ponad 24 kHz , ograniczyłbym do równych 20 kHz.

Nie wiem jak to zrobić, wczoraj już nie kombinowałam tylko sobie słuchaliśmy i gadaliśmy 🙂.

42 minuty temu, slaw0001 napisał:

Wbrew pozorom i obiegowym opiniom DL nie podkręca dzwięku tylko go "unaturalnia" a to nie zawsze nam odpowiad na "pierwszy rzut ucha". 

Zgadzam się, po chwili ucho się przyzwyczaiło i wersja saute wydała mi się nienaturalnie przejaskrawiona.

Ale, to żadne finalne wnioski, po jednym wieczorze. Cztery różne ustawienia powinny w zupełności wystarczyć.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Asia napisał:

Jedynie chyba rzeczywiście przetwornik mógłby być lepszy. Czy w 22D taki jest?

W 22d nie ma DAC-a w ogóle. Sygnał wchodzi i wychodzi cyfrowy .

20 minut temu, Asia napisał:

Zgadzam się, po chwili ucho się przyzwyczaiło i wersja saute wydała mi się nienaturalnie przejaskrawiona.

Do dźwięku się przyzwyczajamy , jak odpada pomieszczenie / DL/ to znikają rezonanse, a te sprawiają wrażenie przestrzenności , bo odbicia mamy wszędzie . Ale za to pojawiają się dźwięki które dotychczas były rozmyte / głównie średnica/ przez dudniący bas. Jak to w życiu , coś za coś :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, slaw0001 napisał:

To jest oczywiste, poza tym ma wrażenie, że każde przeliczanie filtra daje troche inna wartość.

Są dwie teorie , jedna mówi , że każdy ma inne pomieszczenie i krzywą domową trzeba sobie dostosować, oraz druga , że stosowano przez lata pewne krzywe jak choćby B&K czy Olive Toole do każdego pomieszczenia i było ok. Ktoś te krzywe zaprojektował i mam nieodparte wrażenie , że wiedzę w tym zakresie miał znacznie większą niż ja :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę ze warto by po "wyrownaniu" charakterystyki, dopasować ja jeszcze do krzywej słuchu (każdy może mieć inną). Czy sie mylę??

Chociaż... z drugiej strony to, jesli nawet posiadamy jakieś ubytki w postrzeganiu dzwieku to odsluchujac instrumenty na zywo i wokale na zywo nie mamy "korektora" wbudowanego i odbieramy np. Skrzypce, kontrabas w taki a nie inny sposob. Wiec może korygowanie pod siebie faktycznie mozna pominąć. 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Jak sprzedaż Fyne dobiegnie końca lecę kupować

Na razie pobaw się DDRC -24. 22D jest dużo prostsze w obsłudze , jak opanujesz 24 to tamto nie sprawi Ci żadnego problemu. Tam w zasadzie masz tylko źródła do wyboru i sloty , Jest też tradycyjna gałka głośności . Aplikacja też jest dużo prostsza. Obsługa DL identyczna jak w DDRC-24.

1 minutę temu, audiowit napisał:

I tylko takie rozwiązanie mnie interesuje. Tomku, musimy pogadać

Jak wrócę z urlopu i ogarnę robotę to nie widzę problemów. Drogę znam :) 

A'propos spotkań , w niedziele jestem u Damiana , posłucham Thieli i obadam co On tam wymyślił z ustawieniem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

tylko sobie słuchaliśmy i gadaliśmy

Nie byłabym sobą gdybym nie zrobiła dygresji. Chciałam pokazać mężowi jak pięknie jest bez dudnienia i wybrałam utwór Aspartam Quebonafide, na który niedawno trafiłam i brzmiał tragicznie.

Mąż słucha i słucha (z wyrazem zdegustowania na twarzy) więc pytam czy słyszy, a on - jaki durny tekst, teraz to każdy może śpiewać.

I to nas różni bo ja nigdy nie słucham co śpiewają tylko jak 🤦.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Asia napisał:

I to nas różni bo ja nigdy nie słucham co śpiewają tylko jak

Powiem Ci , że wiele osób tak ma . Ja ponieważ słabo znam języki obce , przy zagramanicznych utworach zwracam uwagę na brzmienie . Ale przy polskich muszę mieć całość , czyli tekst i muzykę. Często ubolewam , że muzycznie jest super , natomiast tekst jest żenujący :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Asia napisał:

na dodatek ta młodzież ma w ogóle słabą dykcję i emisję głosu

Ale przeciez to nie prezenterka w tv by miec nienaganna dykcje. To sprzet ma uchwycić (mikrofon) a inny sprzet (home-audio) najwierniej jak to mozliwe oddać nawet niedoskonałości wokalne. To też ma "smak".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale przeciez to nie prezenterka w tv by miec nienaganna dykcje.

Tutaj się nie zgodzę. Wkurza mnie jak ktoś śpiewa po polsku, a ja rozumiem co szóste słowo , bo reszta się zlewa i zastanawiam się co Ona, czy On ode mnie chce :) Czy kapcie upijają , klima wysiadła, okres się spóźnia , dach zaczął przeciekać , mleka chudego nie dowieźli ? Nie wiem , bo kurna nic nie rozumiem ?

Spójrz na stare pokolenie artystów / Bayor , Gepert , Młynarski , Przybora, Santor, Opania , Fronczewski ....... / , nienaganna dykcja i głos. Nie wspomnę już o tekstach , gdzie każde słowo to perełka. A więc można !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można. Ale jesli ktoś ma "specyficzny" głos/chrypka ktora utrudnia zrozumienie ale jest wielce pożądaną bo tworzy klimat szczególnie jesli zostanie dobrze polaczone z instrumentaliami, to mamy z miejsca skreślić nutę?. Pozatym chyba odsluchujac n-ty raz dany utwor nie analizujemy pieczołowicie kazdego wyrazu , bo te pewnie znamy juz na pamięć.

 

18 minut temu, tomek4446 napisał:

Wkurza mnie jak ktoś śpiewa po polsku, a ja rozumiem co szóste słowo

Podaj przykład. Sam ocenie ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 tak na szybko przypomniało mi się. Szykuje się na Piknik Country , dwa lata temu na tej imprezie wystąpił Kwiat Jabłoni , czy jakoś tak . Z Country nie miało to nic wspólnego , ale zapamiętałem właśnie to , że prócz paru słów refrenu to z ich piosenek nie mogłem zrozumieć ni słowa. Nie była to wina akustyki , bo Amfiteatr , reżyserka ta sama , innych wykonawców dało się zrozumieć , a Kwiatu ..... za cholerę :) 

Ale nie o tym wątek i zaraz pewnie nas szurną :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slaw0001 napisał:

Tomek, niestety, ale nie jesteś już ich targetem

Wiesz , że nawet się z tego cieszę :) Byłem na koncertach Michała Bayora , Marka Grechuty , Piotra Machalicy ,Witolda Zborowskiego i kilku innych tuzów polskiej piosenki , i jak by tu powiedzieć ...... Kwiat Jabłoni troszeczkę odstaje....

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slaw0001 napisał:

Uuu, kochany. Ludzie tak długo nie żyją, żeby pamietać jego koncerty

Czyżbyś coś insynuował co do mojego wieku :) 

Pamiętam ten koncert w małej salce Teatru przy dawnym Pałacu Młodzieży w Łodzi. Patrz , po tylu latach jeszcze słyszę to wykonanie " Nie dokazuj " .

@Asia to nasze gaworzenie traktuj jako taki przerywnik przed kolejnym Twoim pytaniem na temat DL. Dobrze ? :) 

Wiem , że trochę naciągam rzeczywistość :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...