Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

31 minut temu, nowy78 napisał:

tak dla porządku

Piotrek , tak dla porządku , to nie udało mi się jeszcze ani razu zainstalować Rew z tej podlinkowanej przez Ciebie strony / z AV Nirvana bez problemu/ , za każdym razem przy instalacji wyskakuje mi błąd środowiska Java . Mimo , że w systemie mam najnowszą wersję. Ale może tylko u mnie coś nie tak :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam sobie na razie połączenie i ustawienia.

Troszkę rozbudowali program w stosunku do filmu instruktażowego, ale w końcu znalazłam Pink Noise.

Tylko to strasznie hałasuje przy 75 dB. Wieczorem nie da się tego zrobić.

@Marek Muszyński
Czy jesteś już po pomiarze?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że podłączyłam się do wzmacniacza poprzez gniazdo słuchawkowe w laptopie, nie mam innej możliwości.

Pytanie: czy jeśli wepnę się tym samym kablem do gniazd  wejściowych w DDRC-24, który będzie  podłączony do wzmacniacza to zmierzę dźwięk po korekcie?

Edit. Niestety dźwięk nie płynie z głośników, ale przynajmniej nic nie wybuchło.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

@Marek Muszyński

Czy jesteś już po pomiarze?

Ależ skąd. Umik-1 nie dotarł, muszę czekać do poniedziałku. Poza tym nie jestem tak bystry jak Ty i inni koledzy, aby od razu przystąpić do działania :) Jak nie dam rady, to pozostanie mi kalibracja monitora i profilowanie drukarki,  przynajmniej to jest proste :)

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Prawda @MariuszZ ?

Tomek nie gloryfikuj mnie tak proszę. Ja tylko skromnym hobbystom(ą) jestem na początku audio przygody :) Są tu forumowicze znający od podszewki program i metody pomiarowe i ja niestety do nich nie należę. Z ciekawości zapytałem o pogłos do porównania. Asia ma dużo większe pomieszczenie i jest on większy. Mody basowe można DSP okiełznać ale pogłosu nie bardzo. Niestety potrzeba trochę ustrojstw do tego lub przemyślanych rozwiązań dywanowo - książkowych. Z doświadczenia wiem, że warto nad pogłosem popracować by więcej precyzji i detalu wyciągnąć. No i tak jak mówiłeś, trzeba uważać by nie przesadzić bo odwrotny efekt można uzyskać ;) 

@Asiadziękuję za udostępnienie. Metoda porównań wykresów plus opis wrażeń użytkowników to też jakieś doświadczenie. Żekłbym bezcenne. Mając jakieś odniesienie z opisem można już jakieś kierunki poprawy widzieć i naprawiać. Oczywiście tak hobbystycznie to długa i kręta droga jest. Najlepiej zatrudnić fachowca i zbytnio nie wnikać bo można się zatracić w próbach, pomiarach, doświadczeniach, porównaniach, analizach itd. Szkoda czasu na te zabawy. Gdybym miał środki finansowe extra i na poważnie kroczył ścieżką do lepszego SQ bez wahania zapłaciłbym specjaliście. Warto akustykę okiełznać przynajmniej w tym podstawowym zakresie. Pogłos bezwzględnie trzeba poprawiać. To duży zysk SQ jest.

Edytowano przez MariuszZ
(ą)? To przez te mikroudary po covidzie. Nie pamiętam która forma jest ok 😉
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...