Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Bo ASIO to sterowniki RME i wypadałoby właśnie z nich korzystać skoro przepuszczamy sygnał przez to pudełko.

Nie mam Rew przed sobą, ale to nie tak do końca 

"ASIO drivers on Windows support up to 1536 kHz if the interface offers that and a variety of formats depending on the driver. ASIO drivers support one ASIO device which must be used for both input and output and REW has no control over levels. Pseudo-ASIO drivers such as FlexASIO and ASIO4All create an ASIO wrapper around the WDM drivers for devices, allowing input and output through different devices."

Zrodlo https://www.roomeqwizard.com/help/help_en-GB/html/calsoundcard.html#audioconfig

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nowy78 napisał:

Przyznam, że chyba jednak coś źle zrozumiałem

Kurna co ja z Wami mam .No dobra , od początku , dobrze , że ja cierpliwy jestem :) 

Piotrek , podpinasz mikrofon do kompa , i drugim kabelkiem USB z kopmpa podpinasz się do RME , dalej to już z RME na wzmacniacz , kolumny normalnie. I teraz najlepsze , zmieniasz sterowniki w REW z Java na ASIO w ustawieniach karty , w okienku "Drivers " .

Możesz zrobić pomiar , czy nie ? 

asio.jpg

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Możesz zrobić pomiar , czy nie ?

Nie będzie mógł bo widać że wybierasz jeden interfejs Asio - i masz wyszarzone Input i Output. To tylko do dedykowanego profesjonalnego interfejsu w którym masz i mikrofon i wyjście - zgodnie zresztą z cytowanym manualem: "ASIO drivers support one ASIO device which must be used for both input and output"

Czyli zamiast z mikrofonu bierze jakiś sygnał z Adi i pokazuje coś na wyświetlaczu.

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Kurna co ja z Wami mam .No dobra , od początku , dobrze , że ja cierpliwy jestem :) 

 🤪

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2021 o 21:28, Mikelas76 napisał:

Koledzy, tak sie przypomne z moim tematem.  

 

Czy waszym zdaniem ponizsza korekcja (kolor zolty) ma dla was sens? 

Wybaczcie ale jestem raczej zielony w temacie dsp 

image.thumb.png.22d7a1b3ff159133ab7ab4496016e2dc.png

No jest progres. Powinno mniej "dudnić". Wbrew pzorom na wykresie to niewielka zmiana, ale powinna być słuszalna. A czym to osiągnołeś? Jaki DSP?

Dnia 15.11.2021 o 22:51, Mikelas76 napisał:

co masz na myslu? 

Wydaje mi się, że @Dedal75 miał na myśli, że wyglądają na "przytłumione". Mocny spadek po 8kHz

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slaw0001 napisał:

No jest progres. Powinno mniej "dudnić". Wbrew pzorom na wykresie to niewielka zmiana, ale powinna być słuszalna. A czym to osiągnołeś? Jaki DSP?

Paradoksalnie dudnienie bylo bardzo male, ale po tym filtrze jest jednak lepiej. 

Pomiary zrobilem umikiem, w rewie dostosowalem do house curve Harmana nie robiac wielkiej rewolucji a potem filtr wrzucilem do APO. 

Nie gram z peceta a calosc to byl test czy warto wogole bawic sie i wpinac do systemu jakis mini dsp. 

Najbardziej chodzilo mi o odpowiedz czy te krzywe tak maja wygladac jak ta ktora zrobilem. 

Spadek wysokich rzeczywiscie jest. Niestety tu mam cos za cos. Jesli nie wytlumie wysokich to odczucie basu mi troche ucieka. Z drugiej strony jak mam bas, uciekaja mi troche wysokie i uwypukla sie srednica. 

Ech, ta akustyka jest popie..... 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Przebrnąłem przez wątek do 30 strony.

Poratujcie. Zamierzam kupić miniDSP DDRC-24 z Umik-1.

Jest gdzieś tutorial (najlepiej po polsku) jak krok po kroku przejść tą całą procedurę z kalibracją i konfiguracją?

Nie mam innej możliwości tylko wpięcie po analogu między streamer a końcówkę.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Przemysław Żydyk napisał:

Poratujcie. Zamierzam kupić miniDSP DDRC-24 z Umik-1.

 

53 minuty temu, Przemysław Żydyk napisał:

Nie mam innej możliwości tylko wpięcie po analogu między streamer a końcówkę.

A może zamiast DDRC-24 kupić Rme Adi 2FS plus Umik-1 i korekty wprowadzić do Adiego który wykorzystasz jako Dac od razu, albo i pre? 

Zyskasz dobry (przyzwoity) dac i brak podwójnego przejścia z cyfry na analog i na odwrót (a dac w miniDsp słabiutki) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Zyskasz dobry (przyzwoity) dac i brak podwójnego przejścia z cyfry na analog i na odwrót (a dac w miniDsp słabiutki) 

@Przemysław Żydyk nie masz wyjścia cyfrowego w źródle? Jeśli masz, to konwersja będzie tylko jedna, D/A.

* podwójna konwersja to zresztą też nie tragedia. Ludziska słuchają i się zachwycają, jaka jakość (patrz LP, które są tłoczone z nagrań cyfrowych, a potem zgrywane przez piratów do jakości 24/192;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

 

A może zamiast DDRC-24 kupić Rme Adi 2FS plus Umik-1 i korekty wprowadzić do Adiego który wykorzystasz jako Dac od razu, albo i pre? 

Zyskasz dobry (przyzwoity) dac i brak podwójnego przejścia z cyfry na analog i na odwrót (a dac w miniDsp słabiutki) 

Dlaczego sprzet za 4tys nie ma nawet wyjscia na subwoofer z dwoma filtrami (dolno i gornoprzesutowymi) na kanal? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tenfilip napisał:

Dlaczego sprzet za 4tys nie ma nawet wyjscia na subwoofer z dwoma filtrami (dolno i gornoprzesutowymi) na kanal? 

Nie wiem, pewnie uznali za niepotrzebne... (istotnych dla mnie funkcji pełno za to w Adi) ale wiem też że każdy subwoofer najlepiej mi grał na głośnikowych, a już najbardziej mi się podobał Rel na speakon 🤗

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiajacy jest fakt że czesto mozna przeczytać opinie użytkowników, o subwooferach aktywnych, które to graja na basie raz za głośno a raz za cicho i ciągła potrzeba regulacji takich subwooferów w stereo (monitory +sub/suby) w stosunku do kolumny "pełnopasmowej" podłogowej.  Z czego to może wynikać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zastanawiajacy jest fakt że czesto mozna przeczytać opinie użytkowników, o subwooferach aktywnych, które to graja na basie raz za głośno a raz za cicho i ciągła potrzeba regulacji takich subwooferów w stereo (monitory +sub/suby) w stosunku do kolumny "pełnopasmowej" podłogowej.  Z czego to może wynikać?

Z braku wyrównania pasma. U mnie bez equalizera np jest plus 12dB na 53Hz a u kolegi też plus 12dB na 32 Hz (mimo że jego kolumny teoretycznie schodzą do 40). Jeżeli jakiś kawałek ma uparcie grane w danej częstotliwości rezonansowej twojego pokoju to bas dudni. Jak go skorygujesz np głośnością suba to masz potem za mało basu w innych kawałkach (które nie mają tej jednej częstotliwości) 

Problem dotyczy każdej kolumny. U mnie dudniły nawet monitory, tylko jak dobierzesz kolumnę jest mniej wyczuwalny. Przy subie grasz więcej niskimi i problem się nasila 

Jako ciekawostka, ten znajomy dokupił wlasnie suba, zobaczymy jak się mu to zgra (będę mu mierzył jak zwykle). 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli bedzie możliwe, to opisz to i owo jakie wnioski. Pozdr.

Jak mu dojdzie, to na pewno będziemy jeździć po pokoju i mierzyć 😉

Moje dotychczasowe obserwacje z korekt - dobrze zdjęte peaki w kluczowych miejscach (ja robię oddzielnie dla L i R bo wejscie do pokoju z prawej) i bas z rozlanego dudniacego robi się zwarty i punktowy. (oczywiście na tych kawałkach które mają tam bas). Włączenie/wyłączenie EQ pilotem daje czasem niesamowite wrażenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...