Skocz do zawartości
Kraft

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?

Recommended Posts

45 minut temu, kukocz napisał:

Na papierze MiniDSP SHD wypada znacznie lepiej niż NAD C658. Popularny DAC Magic 100 wypada lepiej. Czy będzie to słyszalne? Trudno powiedzieć.

Z jednej strony BluOS wydaje się być lepszym streamerem niż Volumio. Z drugiej strony minidsp jest 4-kanałowe co można wykorzystać, np. do integracji z subwoferami.
Jak już masz DACa to SHD Studio wydaje się być najciekawszym rozwiązaniem (jest streamer, 4 kanały, wyświetlacz).

No mi wlasnie zalezalo na "wszystko w jednym pudelku" rozwiazaniu. Nie powiem, jestem ciekaw eksperymentow z subem. Chcialem tez zaoszczedzic na zakupie nowego Dac'a bo ten ktory mam jest chyba przestarzaly. Pre ampa tez nie mam wiec MiniDSP SHD wydaje sie idealnym kandydatem.

1 godzinę temu, luckyguliver napisał:

"wszystko w jednym pudelku"

Mogę się tylko wypowiedzieć za C658, bo Mini nie słuchałem. Do C658 też można podłączyć 1 lub 2 Suby. Ponadto bardzo mi zależało na dużej funkcjonalności jaką daje BluOs. Co do podlinkowanych testów, to faktycznie na początku NAD borykał się ze sporymi problemami softwerowymi, ale po wielu aktualizacjach można przypuszczać, że jest lepiej. Zastanawiałem się tez nad zakupem Mini, ale brak możliwości jego przetestowania trochę mnie zniechęcił.

55 minut temu, misiekzdzisiek napisał:

Czy po 2-3 miesiącach dalej jesteście zadowoleni?

Nie słucham muzy bez DL. Przestałem skupiać się co mi przeszkadza a myślę tylko co może byc jeszcze lepiej 

5 godzin temu, slaw0001 napisał:

Mogę się tylko wypowiedzieć za C658, bo Mini nie słuchałem. Do C658 też można podłączyć 1 lub 2 Suby. Ponadto bardzo mi zależało na dużej funkcjonalności jaką daje BluOs. Co do podlinkowanych testów, to faktycznie na początku NAD borykał się ze sporymi problemami softwerowymi, ale po wielu aktualizacjach można przypuszczać, że jest lepiej. Zastanawiałem się tez nad zakupem Mini, ale brak możliwości jego przetestowania trochę mnie zniechęcił.

Czytalem juz wczesniej artykuly z https://www.audiosciencereview.com/ choc przyznam, ze nie od deski do deski. Mam dostep do Nada ktory kolega kupil ale nie do MiniDSP. Niemniej jednak nic nie zastapi kilkudniowego odsluchu we wlasnym pokoju i swoim systemie. Kupujac w ciemno MiniDSP na pocieche mam fakt ze bardzo latwo je odsprzedac. W UK znikaja z rynku wtornego w mgnieniu oka. 

MiniDSP uzywa Volumino ktore i ja mam tyle, ze zainstalowane na malinie. Niestety Tidal na Volumino to tragedia. Nie wiem tylko czy to jest spowodowane ograniczeniami maliny czy samego Volumino? 

11 godzin temu, misiekzdzisiek napisał:

Panowie/Panie napiszcie komu po dłuższym czasie użytkowania dalej pasuje dirac (osłuchowo). Czy po 2-3 miesiącach dalej jesteście zadowoleni?

"There's no going back..." :) Prawdą jest, że na początku efekt może nie być "powalający" szczególnie jak od dłuższego czasu jesteśmy przyzwyczajeni jak sprzęt nam grał do tej pory. Potem jak wyłączasz diraca to okazuje się, że DL robi dobrą robotę.

9 godzin temu, luckyguliver napisał:

MiniDSP uzywa Volumino ktore i ja mam tyle, ze zainstalowane na malinie. Niestety Tidal na Volumino to tragedia. Nie wiem tylko czy to jest spowodowane ograniczeniami maliny czy samego Volumino? 

W jakim sensie tragedia? Interfejs volumio nie należy do najlepszych (włączając w to integrację z Tidalem), ale niestety nie znalazłem żadnej innej lepszej alternatywy do implementacji na malinie czy innych SBC. OD ostatniej bety można aktywować nową integrację z Tidalem (bazującą na cloudzie) i działa to znacznie szybciej.

Dnia 11.10.2020 o 11:18, misiekzdzisiek napisał:

Jeśli muszę go wzmocnić najpierw, to chyba jest to mało opłacalny zabieg, bo preamp w PM8006 jest świetny, aby kupić coś na podobnym poziomie pewnie ze 2k będzie trzeba wydać. Może wtedy lepiej pójść w coś jak Arcam SA30 - chociaż jak patrze jak to jest tandetnie wykonane (+te Made in China), a o pilocie to już nawet nie wspomnie, to jakoś do mnie nie przemawia.

Mam SA30 i na pewno nie powiem, żeby był tandetnie wykonany. Made in China to nie jest problem, o ile firma prawidłowo zaprojektowała urządzenia i posiada kontrolę jakości.

Pilot jak pilot. Natomiast pamiętaj, że pilot do SA30 jest uniwersalny. Można go swobodnie programować (włącznie w uczeniem pojedynczych kodów ze starego pilota).

Ja ze swojej strony SA30 mogę polecić. Brzmieniowo naprawdę fajne urządzenie, mocy sporo. Obecnie jeszcze trochę problemów z softem, ale moim zdaniem nic, co by dyskwalifikowało urządzenie. U mnie działa na co dzień i nie widzę większych problemów. Natomiast Arcam dość aktywnie pracuje nad usuwaniem bugów, więc powinno być tylko lepiej.

Dnia 11.10.2020 o 12:42, misiekzdzisiek napisał:

Swoją drogą czy SA20 ma możliwość diraca? bo na niektórych stronach są informację, że można kupić update. Brak spójności danych.

Nie wiem skąd takie informacje, ale nie, SA20 nie ma i nie będzie miał takiej możliwości. To jest tylko wzmacniacz analogowy z dodanym DACiem i STEROWANIEM po sieci. Fizycznie nie posiada DSP ani modułu streamera.

Jest jeszcze Lyngdorf TDAI-1120. Bardzo fajne urządzenie, chociaż zamiast Diraca ma RoomPerfect, który według wielu osób jest nawet lepszy (i łatwiejszy w użyciu) niż DL.

13 godzin temu, kukocz napisał:

W jakim sensie tragedia? Interfejs volumio nie należy do najlepszych (włączając w to integrację z Tidalem), ale niestety nie znalazłem żadnej innej lepszej alternatywy do implementacji na malinie czy innych SBC. OD ostatniej bety można aktywować nową integrację z Tidalem (bazującą na cloudzie) i działa to znacznie szybciej.

W takim, ze sie ciagle wiesza np wlacze album i po trzech kawalkach chce przerzucic do przodu lub cos innego wlaczyc a tu brak reakcji ze strony apki. Musze klikac przez minute zeby to odblokowac i w zasadzie musze zaczac wszystko od nowa. 

Do tego Tidal via Volumino wydaje sie  znacznie prymitywniej skonstruowany niz np taki Spotify. 

Dodam , ze obsluguje Volumino ze smartfona. 

Chyba nie robilem zadnego upgrade'u od kiedy zainstalowalem Volumnio dwa lata temu. Moze tu jest wlasnie pies pogrzebany? 

9 godzin temu, luckyguliver napisał:

Chyba nie robilem zadnego upgrade'u od kiedy zainstalowalem Volumnio dwa lata temu. Moze tu jest wlasnie pies pogrzebany? 

Upgrade to najnowszej wersji może rozwiązać wiele Twoich problemów :) Sam używam Volumio od ok 2 lat i o ile nadal mu daleko do playera idealnego to muszę przyznać, że dynamicznie się rozwija i mocno zmieniła się od tego czasu. Najlepiej zrób czystą instalację i przetestuj. Od jakiegoś czasu dostępne jest zupełne nowe GUI, które moim zdaniem jest dużo lepsze. To czego bardzo nie lubię to fakt, że apka na telefon to tak na prawdę framework do wyświetlania wersji webowej Volumio, przez co posiada te same wady co obsługa przez przeglądarkę. 

Super ten temat. Przeczytałem od deski do deski i nawet co nieco poeksperymentowałem. Ponieważ jeszcze nie zamówiłem sprzętowego DSP to kombinuję z APO EQ wykorzystując REWa do generowania filtrów. Przysposobiłem nawet Malinę RPi 3+ na potrzeby softferowego DSP co niebyło takie proste ;) Tu krótki tutorial jak to zrobić. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten temat :) 

3 godziny temu, JanŻak napisał:

Pytanie do praktyków i teoretyków DL też. Czy przy zmianie wzmacniacza tez powinno sie robić ponowny pomiar pomieszczenia?

Na wszelki wypadek bym zrobił.

Dnia 12.11.2020 o 20:45, MobyDick napisał:

Bardzo możliwe ze zmiany będą kosmetyczne lub żadne.

Potwierdzam. Zrobiłem pomiary 13 punktowe dla mudowanego NADa 356 oraz końcówki Cyrus Stereo 200. Praktycznie ani na wykresach ani w odsłuchu nie wykryłem żadnychistotnych różnic.