Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?

Kraft

Recommended Posts

15 godzin temu, Siloss napisał:

Panowie MAGIA. Robię na szybko pomiar i obleciałem na umiku 4 punkty. Przestawiam statyw, mikrofon się wyślizgnął i upadł na podłogę. Qrka rurka pomyślałem. Ale patrzę dioda świeci więc montuję na statywie i puszczam po raz piąty sygnał i ... zakres od 21 Hz do +/- 20 kHz. Wielkie oczy zrobiłem. Przeleciałem pomiary do końca a punktów jest 17. Wszystkie wyszły mniej więcej 22 Hz do 20 kHz . Pffff. Wyszło na to , że jak umik nie działa to trzeba go o podłogę. Normalnie mi się humor w niedzielę z rana poprawił. 

Jak pieprznales mikrofonem pomiarowym o podloge i dopiero zaczal dzialac, to masz dwa powody zeby mu nie ufac :D

Hehe ale pomiar był już bardzo zbliżony do tego z zestawu. Dzisiaj jeszcze w robocie o tym myślałem. Jak to w ogóle możliwe !!! Nie mam pojęcia co na wpłynęło. Czy faktycznie ten upadek, czy to tylko zbieg okoliczności. Wcześniej kilka razy robiłem te pomiary i zawsze wychodziły mocno okrojone w przeciwieństwie do fabrycznego mikrofonu. Po wygenerowaniu filtra pokój zalewał się basem. Nie dało się tego słuchać. Średnie zupełnie wycofane a wysokie takie tyle o ile. Wyglądało mi to bardziej jak jakiś błąd w oprogramowaniu.

3 godziny temu, Siloss napisał:

Hehe ale pomiar był już bardzo zbliżony do tego z zestawu. Dzisiaj jeszcze w robocie o tym myślałem. Jak to w ogóle możliwe !!! Nie mam pojęcia co na wpłynęło. Czy faktycznie ten upadek, czy to tylko zbieg okoliczności. Wcześniej kilka razy robiłem te pomiary i zawsze wychodziły mocno okrojone w przeciwieństwie do fabrycznego mikrofonu. Po wygenerowaniu filtra pokój zalewał się basem. Nie dało się tego słuchać. Średnie zupełnie wycofane a wysokie takie tyle o ile. Wyglądało mi to bardziej jak jakiś błąd w oprogramowaniu.

Moze wypiales i wpiales?

• 2 weeks later...

Od ostatniego pomiaru minęło ... dużo czasu, w międzyczasie wymieniłem tapicerkę co prócz poprzednich, znanych mi modów (40-80Hz) pomieszczenia dołożyło jeszcze jeden i to nie mały, ogólnie .. bałagan na basie 

Prawy-lewy-oba.jpg

niebieski - lewy

czerwony - prawa

zieleń - oba

Teraz bałagan jest X3

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

Napisano (edytowany)
31 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Od ostatniego pomiaru minęło ... dużo czasu, w międzyczasie wymieniłem tapicerkę co prócz poprzednich, znanych mi modów (40-80Hz) pomieszczenia dołożyło jeszcze jeden i to nie mały, ogólnie .. bałagan na basie 

Prawy-lewy-oba.jpg

niebieski - lewy

czerwony - prawa

zieleń - oba

Teraz bałagan jest X3

Czy mikrofon miałeś ustawiony dokładnie w miejscu w którym masz głowę podczas odsłuchu? Pytam, bo kiedyś był z tym zdaje się problem. Czy wykres ma zadane jakieś wygładzanie? Może zobacz, jak będzie wyglądał przy wygładzaniu psychoakustycznym.

Edytowano przez Kraft

54 minuty temu, Kraft napisał:

Czy mikrofon miałeś ustawiony dokładnie w miejscu w którym masz głowę podczas odsłuchu? Pytam, bo kiedyś był z tym zdaje się problem. Czy wykres ma zadane jakieś wygładzanie? Może zobacz, jak będzie wyglądał przy wygładzaniu psychoakustycznym.

Nie. Tak tylko postawiłem sobie na stole. Do słusznego miejsca musze przedłużyć usb.

Ale to nic, tapicerka teraz jest większa i moze dlatego inaczej niż poprzednio, no i kolumny całkiem pod ścianą. 

To pomieszczeniu już mnie nie interesuje, ten pomiar to tak tylko ... walka z nudą. @marcinmarcin

A -- i widać jak niebieska linia pokazuje zablokowaną kolumnę fotelem.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

Napisano (edytowany)
9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie. Tak tylko postawiłem sobie na stole. Do słusznego miejsca musze przedłużyć usb.

To tylko informacyjnie napiszę, że w takim razie ten pomiar absolutnie nie odzwierciedla tego, co dociera do Twoich uszu podczas słuchania muzyki. Jak z nudów to rozumiem, ale sensownych wniosków się z niego nie da wyciągnąć.

Edytowano przez Kraft