Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

Ekhem, wypróbuję Kenzo Jungle na komarach jak pojedziemy z synem pod las żeby ćwiczył jazdę na rowerze.

Ile mniej więcej czasu trwa pomiar w 13 punktach? Przy Lyngdorfie dość szybko szło, ale punktów było mniej.

Teraz myślę, że wtedy robiłam zbyt szeroką kalibrację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - doszłam dopiero do wyboru poziomu głośności kalibracji.

I tu pytanie - jak ma się do tego ustawiony przeze mnie poziom głośności wzmacniacza.

Ogólnie wygląda to tak: odtwarzacz jest podłączony do DDRC kablem optycznym, a potem z DDRC wychodzę do wzmacniacza kablami RCA.

Oprócz tego mam odtwarzacz podłączony bezpośrednio do wzmacniacza innymi kablami RCA.

I głośność odtwarzanej płyty różni się diametralnie - dźwięk przepuszczony przez DDRC ledwo słychać na godzinie 9, a bezpośrednio z odtwarzacza do wzmacniacza  przy takim ustawieniu ryczy.

Czy ja coś źle robię?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Asia napisał:

Utknęłam przy ustawieniu głośności

Na początek odłącz na wszelki wypadek CD od wzmacniacza / spokojnie potem podłączysz/. Daj w komputerze dźwięk na full , już po podłączeniu go do DDRC.  ŚCISZ WZMACNIACZ .W aplikacji DL daj suwak z ikonką mikrofonu na 98% i tak samo drugi suwak ze wzmocnieniem / ikonka głośnika/. Następnie kliknij w lewą kolumnę by poszedł sygnał testowy. Teraz pogłaśniaj pokrętłem volume wzmacniacza , aż będziesz miała pasek głośności tej kolumny / aplikacja DL/ mniej więcej na połowie / może być ciut mniej/. Potem nic nie ruszając kliknij w drugą kolumnę , może wystąpić różnica poziomów dźwięku między kolumnami ,ale tym się nie przejmuj. zostawiasz takie ustawienia i przechodzisz do pomiarów. Jak skończysz pomiary i wszystko zapiszesz ŚCISZ WZMACNIACZ . Zamknij aplikację DL i połącz się ponownie / DL zamyka połączenie na aplikacji DDRC/ z DDRC przez aplikacje DDRC /  pojawi się zielony ptaszek/. W okienku Volume Master będziesz miała poziom głośności . DL zawsze wycisza DDRC po pomiarach dla ochrony sprzętu. Weź pilota od DDRC i naciśnij volume + , aż w okienku pojawi się -5 dB. Tak zostaw. Teraz możesz rozłączyć kompa oraz mikrofon i DDRC . Włącz muzykę z CD i dopiero wówczas pogłośnij wzmacniacz. Powinno być ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, pierwsze koty za płoty. Nie doszłam do głośności w połowie bo byłoby bardzo głośno, a już noc.
Zrobiłam pomiary w 13 punktach, ale bez odmierzania odległości, wędrując stojakiem Bioptrona po kanapie (zapewne niezgodnie z wymogami). Na pewno można to zrobić z większą precyzją, będę się zastanawiać nad techniką jak już w pełni pojmę o co chodzi.

W nagrodę mam dwa wykresy EKG, z którymi nie wiem co zrobić.

Bardzo Wam dziękuję za dzisiejszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Asia napisał:

A wcześniej, w czasie pomiarów jaka ma być tutaj wartość - jest -35.5 dB.

Jaka jest głośność w czasie pomiarów, jak mówimy o głośności ustawionej w DDRC /Master volume/ to jest całkowicie nieistotne i nie zaprzątaj sobie tym głowy. Od momentu przełączenia w aplikacji DDRC na DL, głośność określa tylko DL . Wystarczy że będziesz miała wysterowanie mniej więcej do połowy suwaków na DL / ja mam tak ok. - 18 ; -20 dB / i będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij mnie Tomku, to wtedy jest baaaaardzo głośno, prawda?

Coś mi tu nie pasuje bo w instrukcji napisali żeby był to poziom przeciętnej rozmowy.

Ale u mnie oznacza to ~42 dB, ale z drugiej strony w diagramie w instrukcji jest pokazane właśnie ~22 dB. Dlatego tak drążę.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Racja, muszę zmienić kable.

Z całym szacunkiem, ale wpływ kabli na mody własne pomieszczenia jest żaden. Czyli proponuję tym głowy sobie nie zajmować.  Te pomiary wygladaja bardzo sensownie i z ich powtarzaniem bym sie wstrzymał do czasu posłuchania efektów Twojej wczorajszej pracy. Niestety nie znam DDR24 i tu Ci musi pomóc @tomek4446 jak z tego robi się juz gotowe filtry. Spodziewam się, że będzie pozytywny efekt, w szczególności w  niskich rejestrach.  

7 minut temu, Asia napisał:

Coś mi tu nie pasuje bo w instrukcji napisali żeby był to poziom przeciętnej rozmowy.

To bedzie za cicho i albo system bedzie wywalał błąd , albo bedziesz wtedy nagrywać za dużu tła, czyli lodówkę, pralkę i co tam się nawinie pod mikrofon. Powinno byc dosyć głośno, ale nie tak aby to juz było nieprzyjemne.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wrócę do swoich kabli, i do własnego Brighta. Wczoraj już nie chciało mi się przepinać wszystkiego, a przecież trzeba działać na własnym sprzęcie.

Dziękuję @slaw0001
to wyjaśnia dlaczego pierwsze próby się nie udawały - a próbowałam działać zgodnie z instrukcją.

Ciekawe jak pójdzie dziś (o ile uda mi się pozbyć chłopaków z domu na godzinkę). Wczoraj jeszcze zmywarka w kuchni (częściowo otwarta przestrzeń) dodawała dźwięk tła więc jednak wolę dla spokoju powtórzyć procedurę.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...