Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

Od samego początku (gdy Kraft rzucił światło na temat DL) uważałem, że 22D to jedyna sensowna skrzynka z tych co oferują na miniDSP

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Jeśli nie ma tam przetwornika cyfrowo analogowego, to jestem zainteresowany. Działam na dwa fronty, bo dziś chyba zamówię jeszcze ustroje akustyczne.

Grechuty koncercik to nawet udało mi się kiedyś zrobić.

Jeśli nie planujesz puszczać nic wyżej niż 24-96k to czemu nie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę posłuchać dłużej, różnych rodzajów muzyki żeby sprawdzić czy to wrażenie się potwierdzi (dziś dopiero teraz mogę włączyć system).

Jest oczywiście takie pierwsze wrażenie, że bez korekcji jest większa przestrzeń, ale u nas te odbicia są tak duże, że to one robią przestrzeń. Jak przełączę na korekcję to jest jakby wężej, ale głębiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2021 o 16:22, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Marcin ma racje, tak dużego modu (45Hz) raczej trudno będzie kablami ogarnąć. 

Bogusław, widzę, że Ty lubisz heheszki. To fajnie bo ja też 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slaw0001 napisał:

Musisz złapać za pomocą myszki zielona pionowa linię na końcu wykresu z prawj strony i przeciągnąć w lewo.

@Asia dokładnie tak jak w cytacie powyżej. Czyli przeciągnąć do 20kHz tą kreseczką. Wtedy między 20-24KHz powstanie szare tło , czyli ten zakres będzie po za korekcją , co nie znaczy oczywiście , że zniknie to pasmo z kolumn :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Karol zadał dobre pytanie.

Od wczoraj się zastanawiam nad tym - nie miałam wczoraj wiele czasu na słuchanie, ale brzmienie niektórych nagrań bardzo się zmieniało w zależności od tego na które ustawienie przełączyłam.

Zmieniając i porównując zastanawiałam się jaka była intencja realizatora i wykonawcy.

W niektórych nagraniach przycięcie basu spowodowało, że słychać było tylko wokal, linia melodyczna gdzieś się cofnęła. Nawet, o dziwo, w takim klasyku jak płyta "Take Five" były momenty, że jedyne co słyszałam to brzęczenia talerzy.

Ale żeby nie było za łatwo to wersja bez korekty, z odbiciami basu wcale nie była remedium.

Chyba trzeba rzucić to wszystko i zająć się haftem krzyżykowym 😜.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slaw0001 napisał:

Czy podbijanie basu przez mody własne pomieszczenia i odbicia wtórne to nazywasz oryginałem/czystością muzy?

Musisz zadać pytanie czy na pewno jest to wina pomieszczenia.

Przy słuchaniu muzy nie przekraczającej 1W /m2, a to jest słuchanie przy głośności ok -45dB do - 30dB c, czy występują mody które mają wpływ na to co słyszymy ¬¬.

Pomieszczenie zagra dopiero po przekroczeniu 2W/1m2 a to już robi się dyskoteka.

8 minut temu, slaw0001 napisał:

Ale dzięki DL te pytania możesz sobie zadać, wybierajac wersję ktora lepsza, a nie męcząc sie z bezładną potegą basu i męczącymi pogłosami.

można, ale to ogranicza tylko do słuchania dla siebie, a jak przyjdą znajomi mający dostęp do normalnych dźwięków mogą nie powiedzieć, ale pomyślą, jak kaszana :/ .

Poza tym każdy utwór ma inną holografię, ułożenie brzmienia instrumentów i przestrzeń.

21 minut temu, Asia napisał:

Chyba trzeba rzucić to wszystko i zająć się haftem krzyżykowym

nie rezygnuj ze słuchania, ale może pomyśl nad wymianą kolumn, to one powodują dudnienia, jak nie słuchasz co fabryka dała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

przy 1W/m2, kto tak odpowiedział?

Jak zwykle gmatwasz sprawę, aby później relatywizowac. Niczego nie przeliczam. Wystarczy, że to słyszę. Mój system nie jest jedynym którego słuchałem ever i nawet nie najlepszym, ale wystarczająco dobry aby mieć fun. Bez DL dźwięk jest zdecydowanie mniej naturalny i mniej wyrafinowany. Kończąc, powtarzam po raz  kolejny. DL to nie cel sam w sobie tylko półśrodek do celu. Chciałbym móc słuchać bez niego, ale póki co nie ma opcji na odpowiednią adaptację pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Karol64208 napisał:

ale może pomyśl nad wymianą kolumn, to one powodują dudnienia

Przychylam się do tej opinii, że kolumny stanowią tutaj największy problem. Szkoda tylko, że koleżanka dopiero co je kupiła i sprzedać ciężko, bo pewnie z dużą stratą niestety.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Karol64208 napisał:

Pomiar przy 1 mikrofonie, to możesz sobie zaśpiewać do niego :15_yum:, sorry.

Tak tylko z ciekawości. Masz jakieś doświadczenia z DL?

38 minut temu, lysyrafal napisał:

Przychylam się do tej opinii, że kolumny stanowią tutaj największy problem. Szkoda tylko, że koleżanka dopiero co je kupiła i sprzedać ciężko, bo pewnie z dużą stratą niestety.

Jakie kolumny rozwiązałby ten problem?

1 godzinę temu, Asia napisał:

Nawet, o dziwo, w takim klasyku jak płyta "Take Five" były momenty, że jedyne co słyszałam to brzęczenia talerzy

Możesz spróbować z przycięciem korekty do 500Hz a nawet 200Hz  i sprawdzić jak wtedy to zabrzmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...