Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

Jeżeli nie mieliście okazji oglądać to polecam wywiad z szefem produktu DL.
Momentami jest tam odrobina więcej marketingu niż tego co rzeczywiście robi DL, ale i tak warto zobaczyć.

Należy pamiętać, że urządzenia z MiniDSP jak również amplitunery mają bardzo mała maksymalną długość filtru (2-8k próbek) co bardzo ogranicza lub nawet uniemożliwia korekcję fazy na niskich tonach. W związku z tym przykład, który pokazuje dla bass management i korekcji fazy w okolicach 70-80Hz jest raczej czymś co nie jest w tym momencie dostępne na znanych mi rozwiązaniach sprzętowych.

 

Edytowano przez Tom.O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu prawie całego wątku, "napaliłem" się na Mini DSP i to od razu na DDRC-22D. Posiadam tylko "golasa" Naim Unity Atom. Odtwarzam z internetu i z plików na USB. Co dokupić, aby można było zastosować DSP? Odtwarzacz CD mnie nie interesuje. Pozdrawiam @tomek4446 , który przytulił moje płyty CD :) Jakieś pomysły Szanownych Forumowiczów?

Jestem przekonany, że DSP  poprawiłby zdecydowanie odbiór, ponieważ, kolumny nie stoją symetrycznie w stosunku do ścian bocznych, a poza tym na jednej z nich są okna.

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Muszyński napisał:

Jakieś pomysły Szanownych Forumowiczów?

Ciężko to pożenić aby się coś nie dublowało. DDRC-22D to tylko procesor DSP (Dirac Live w tym wypadku) i musi byc podłączony do DACa i pózniej wzmacniacza a wcześniej musisz do niego podłączyć jakieś źródło. Mógłbyś go podłączyć do Atoma, ale musiałbyś dokupić jakieś źródło (CD, Streamer), bo nawet komputera się nie da podączyć z tego co widzę.

 

 

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Witam , sprawa jest trudna. Z DDRC-24 nie byłoby problemu , włączyłbyś między Preamp Output , a Input i działa . Ale będziesz miał sygnał przepuszczony przez dwa DAC-i. DDRC -22 D raczej nie podłączysz , chyba że przez kombinacje z zewnętrznymi źródłami tak jak pisał przedmówca. 

Mogę ewentualnie DDRC-24. Możesz jasniej (łopatologicznie) co i jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dedal75 napisał:

To lipa jak ja bazuje na pc . Pzdr 

Ew. Jakiś streamer z coaxem.

W takim przypadku możliwości są dużo większe niż to co oferuje minidsp. (zamiast filtrów 4k masz możliwość zastosowania nawet 256k dowolna korektę częstotliwości i fazy, korzystanie z częstotliwości próbkowania powyżej 48kHz itd. Ewentualnie raspberry pi z volumio i już nie potrzebujesz procesora dsp bo masz dowolne możliwości w samym urządzeniu.

Edytowano przez Tom.O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Mogę ewentualnie DDRC-24. Możesz jasniej (łopatologicznie) co i jak?

Po za DDRC-24 nic Ci więcej nie potrzeba. Z tyłu Naima masz wyjście z przedwzmacniacza / Preamp Output/ i tam kablami RCA wpinasz się pod wejścia analogowe DDRC-24 i z DDrC-24 wpinasz się też kablami RCA z powrotem do Naima do wejścia na końcówkę mocy / input/. Sygnał z filtrami DL jest przekazywany na końcówkę i do kolumn. Z Naima korzystasz więc dokładnie tak samo jak do tej pory , nic się nie zmienia jeżeli chodzi o źródła. Natomiast zmienia się sterowanie głośnością / @slaw0001 , popraw mnie jeżeli się mylę/ , głośnością sterujesz wówczas z pilota DDRC-24.  

IMG_0893.JPG

IMG_0894.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

czekaj , sprawdzę , masz numer 24 768 :) 

Ok. Załapałeś się w ostatniej chwili jako ostatni :) 

Ale uprzedzam , że będziesz musiał trochę poczekać , kolejka. Resztę napiszę Ci na Priv.

 

O.k. Mogę zrewanżować się wydrukowaniem zdjęć na profesjonalnej drukarce termosublimacyjnej w formacie A5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem co to jest drukarka termosublimacyjna , ale dzięki za propozycję. 

Tomek za całe kilka tygodni? miesięcy? ujeżdżania Twojego DDRC chętnie wyślę Ci termosublimacyjną drukarkę do zdjęć ale bez papieru. Może się przyda? 😉

Napiszę tylko, że zdjęcia wychodzą super i jeżeli Marek proponuje zdjęcia to bierz w ciemno 👍

Jak nie masz co drukować to Ci podeślę w pliku 🤣🤣🤣

Resizer_16274195120930.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ , @Marek Muszyński dziękuję , nawet nie wiedziałem , że takie urządzenie istnieje. Zmobilizowaliście mnie właśnie do zrobienia porządku ze zdjęciami na plikach. Żona robi zwykle masę zdjęć na wyjazdach do których potem nigdy się nie wraca. Nikomu się nie chce przerzucać na dysk , kasować te co się powielają itd. Ale obiecuję , że wezmę się za to i jak będę miał już gotowe do druku to dam znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...