Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

A'propos sprzątania , historia z życia wzięta. Jestem u tzw. rodziny , widzę , że ciocia od 40 min. sprząta , a wujek ogląda TV. Pytam więc grzecznie, dlaczego nie pomoże w porządkach ? Pada odpowiedź  ' nie umiem" i ogląda dalej. Drążę temat , jak to nie umiesz ? Ano mówi , kiedyś sprzątałem , ale żona powiedziała mi " zostaw to , nie umiesz ! " . A kiedy to było ? , pytam . No jakieś 25 lat temu , odpowiada . :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Temat dotyczy bardziej Maliny i możliwości DSP w kontekście wykorzystania filtrów tworzonych na bazie pomiarów REW i funkcji jakimi dysponuje Rephase. Pomiary REW są w tutorialach na YT i można z wizualizacji sporo przyswoić. 

Nie idź w tworzenie filtrów bo to zawiła droga jest i poniekąd odbiera radość płynącą że słuchania muzyki. Ja z niej zawróciłem po tym jak zorientowałem się, że więcej słucham "detali i smaczków" zamiast delektować się i cieszyć wrażeniami jakie dostarcza sama muzyka 😉

DSP i filtry są poniekąd środkiem do osiągnięcia maksimum wrażeń ale dla zwykłych audio hobbystów sugerowałbym gotowe rozwiązania oferowane przez DL. 

W moich warunkach były plusy i minusy z korekt REW. W dużym uproszczeniu dostałem więcej detalu i precyzji ale straciłem "masę", dźwięki w muzyce stały się mniej "dociążone" w skrajnych przypadkach ocierając się o "kartonowe" brzmienie bez względu czy filtry sam składałem czy korzystałem z miniDSP. 

 

Nie mogę trafić na samouczek @MariuszZ proszę o link. Jutro mam mieć UMIKa-1. Co mi przyszło go głowy, aby jeszcze się uczyć na starość? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Marek Muszyński napisał:

Dziękuję. BoSZe na co się porywam, już jestem przerażony.

Tam masz wersje na malinę, a potm późniejsze nasze rozkminy z Mariuszem na temat zmiany fazy w programie Rephase

Pomiń to co dotyczy REPHASE, bo to niekoniecznie wiele wnosi a jest bardzo problematyczne zwłaszcza na początek:

W tym poście poniżej masz podstawy dotyczące ustawienia karty dźwiękowej (daca) oraz podstawy dotyczące pomiaru i korekty amplitudy - to co najważniejsze dla DSP - choć teraz to jeszcze uprościłem, np. nie robie kilku pomiarów tylko jeden dla L i R . L+R jest Ci tylko potrzebny do sprawdzenia czy jest głośniej niż samo L i R

Aktualnie mam ustawione w dac 24b / 44,1kHz i słucham z Deezer a nie Tidala

 

tu świetny tutorial

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Może to Gentelmen's club?

Nie sądzę , wymagane jest jedynie podanie danych o posiadanym sprzęcie , oraz odpowiedź na pytanie.

1 minutę temu, Asia napisał:

Może to Gentelmen's club?

Nie sądzę , wymagane jest jedynie podanie danych o posiadanym sprzęcie , oraz odpowiedź na pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

wymagane jest jedynie podanie danych o posiadanym sprzęcie

 

To są informacje opcjonalne, których nie wpisywałam.

15 minut temu, Marek Muszyński napisał:

O co chodzi z tą rejestracją w REW? Program już mam zainstalowany, a dzisiaj otrzymam UMIKa-1 i zaczynam swoją przygodę /mękę?/ z tym softem.

Przyda się przedłużacz USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

@Marek Muszyński , odpuściłbym przedłużacz , różnie działają , raczej 5 m kabla .

Na razie będę ćwiczył na kompie stacjonarnym z monitorami ILoud Micro Monitor.

Nie tracę jeszcze nadziei na DDRC-22D. Problemem jest gwarancja na Naima Atoma - jeszcze około 1,5 roku. Teoretycznie można wpiąć się w sygnał cyfrowy podłączając DSP.  W praktyce może być już nieciekawie z uwagi na montaż powierzchniowy i miniaturowe podzespoły. Jeśli nie ja sam, to może bym zlecił wykonanie profesjonaliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest chyba nie halo ze stroną/logowaniem, bo sam nie mogę się tam zalogować a mam konto, bo kupowałem tam mikrofon.

10 godzin temu, Asia napisał:

Odrzucono moje konto, tak że ten, chyba nie było mi pisane.

 

Próby zresetowania hasła (bo nie pamiętam) nic nie dają. Już napisałem do wsparcia .. what's going on

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...