Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Seba , nim cokolwiek napiszę , sprecyzuj co masz na myśli pisząc " skorzystać "  '😂

Sam sobie z tymi pomiarami  nie bardzo radzę, ale widzę że Arkadiusz wgryzł się w temat 😝, więc jeśli by już miał tego umika, to czy miałbyś coś przeciwko, gdyby i u mnie pomierzył to i owo 🙂

12 minut temu, J4Z napisał:

Chciałbym zobaczyć te Twoje, niepotrzebujące adaptacji pomieszczenie na papierze. 😉

:)

Zadowolą Cię chwilowo pomiary wykonane moim mikrofonem?

No i raczej ja nie twierdzę, że pomieszczenie nie potrzebuje adaptacji. To ja nie czuję potrzeby robienia u siebie takowej 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, J4Z napisał:

Rozumiem.

Nie ma pośpiechu. Mogę zaczekać, aż Arkadiusz Cię odwiedzi. 

Wracając do tematu mikrofonu. Michał też robił pomiary moim mikrofonem i w pomiarach potwierdziło się to, co było słychać na ucho. Także możemy nie jest jakiś mega miarodajny sprzęt ale ogólny ogląd daje.

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Sebuś, ja tu widzę drugie dno....😉

To nie Ty decydujesz i nie czujesz potrzeby, tylko coś mi się zdaje, że ta lepsza twoja połowa,.

Przyznaj sie😉

Po części tak, ale stety niestety, też jestem "estetą" i czegoś co by mi się nie spodobało, w chałupie bym nie ustawił. Jedyne co mi się podoba z ustrojów to te drewniane kantówki różnej długości, ale z tego co się orientowałem to drogi gips, a czy więcej dobrego wniesie czy złego, to też pewnie zagadka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, seba3002 napisał:

Sam sobie z tymi pomiarami  nie bardzo radzę, ale widzę że Arkadiusz wgryzł się w temat

A , pomiary chcesz zrobić ? A nie mogłeś tak od razu i mniej dwuznacznie ? :) 

Nie ma sprawy. Jest jedno ale ..... zaproponowałem pożyczenie mikrofonu jako pierwszemu Arkowi. Czekam na sygnał / i adres + tel.  na PW/ komu wysłać i jutro wysyłam. Statyw musicie sobie sami zorganizować. Z mikrofonem będzie taki mały , od biedy da się zrobić pomiary. Wysłać 5m. kabel USB A-B ? Do czego będziesz podłączał kompa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DiBatonio napisał:

@seba3002

Kibicuje zatem, by pomiary u Ciebie wyszły jak najlepiej. Jestem ciekawy co wyjdzie.

P.S.

Mój kolega dał się namówić na dwa proste panele za kolumny w końcu je zastosował i nie może wyjść z podziwu.

🙂

Zasadniczo ja pomiary już robiłem, co prawda jakimś chu... mikrofonem, ale zawsze. 

 

11 minut temu, tomek4446 napisał:

A , pomiary chcesz zrobić ? A nie mogłeś tak od razu i mniej dwuznacznie ? :) 

Nie ma sprawy. Jest jedno ale ..... zaproponowałem pożyczenie mikrofonu jako pierwszemu Arkowi. Czekam na sygnał / i adres + tel.  na PW/ komu wysłać i jutro wysyłam. Statyw musicie sobie sami zorganizować. Z mikrofonem będzie taki mały , od biedy da się zrobić pomiary. Wysłać 5m. kabel USB A-B ? Do czego będziesz podłączał kompa ?

U Arka byłem, ale adresu nie pamiętam. Dogadamy się i dam znać co i jak. Ja to i tak jestem Twoim dłużnikiem, raz za ten sprzęcik, który mi wysłałeś, dwa za pokój, w którym mi się mega dobrze spało w Warszawie. 

IMG-20220520-WA0003.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adi777 napisał:

firmy PSI

Nie znam. Fajnie by było żeby napisali oprócz tego co robi , jak to robi :) Czy wystarczy jedno urządzonko czy dwa w rogach ? Co z basem pod w narożnikach pod sufitem ? Do jakiej kubatury pomieszczenia itd. Bo jak na razie to traktuje to ustrojstwo na równo z zatyczkami do gniazd RCA :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Z tego co zrozumiałem z filmu to raz , że trzeba mieć dwa urządzenia , a dwa że w zależności od niewyjaśnionych do bliżej warunków ,albo to będzie działać  ,albo nie .

A można po prostu wklepać do Adiego np. - 10dB, Q8, Hz 53 i nie ma problemu z nadmiarem basu raz na zawsze... BTW z tego filmiku wynika że do 50Hz trzeba ponad 1m grubości pianki/wełny... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...