Skocz do zawartości

Konwerter Coaxial -> analog 5.1


remekb

Recommended Posts

Witam. Czy istnieje coś takiego jak konwerter cyfrowego sygnału 5.1 emitowanego przez odtwarzacz DVD za pomocą łącza coaxial RCA na sygnał analogowy odbierany przez "supermarketowy" zestaw głośników z wbudowanym wzmacniaczem z analogowymi wejściami 5.1 typu RCA? Zależy mi na Waszej pomocy, bo kupiłem właśnie nagrywarkę LG RH256 z wyjściem coaxialnym jednak posiadany przeze ze mnie zestaw głośników Manta icon_smile.gif nie obsługuje takiego złącza a w chwili obecnej nie stać mnie na wydanie co najmniej 1500 zł na zestaw amplituner + sub + głośniki. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

P.S.
Ewentualnie może proponujecie inne rozwiązanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wyjściem Coaxial transportuje się sygnał cyfrowy. Żeby uzyskać z niego sygnał analogowy (czytaj możliwość podłączenia twojej Manty) potrzebujesz dekoder - przejściówka nie istnieje. Najlepszym rozwiązaniem było by zakupienie karty dżwiękowej do kompa (koszt ok 300zł), która posiadała by wejście Coaxial. Wtedy wpinasz nagryware pod karte i z karty wyjściami analogowymi zestaw głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Niestety to nie wchodzi w rachubę. Nie będę przecież ciągnął przewodów przez cały pokój żeby podłączyć recorder do tv icon_smile.gif Chyba jedynym wyjściem jest zakup amplitunera i subwoofera (bo głośniki jakie mam takie mam ale mam icon_smile.gif ) Czy moglibyście mi zatem polecić jakieś rozwiązanie amp + sub?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...