Skocz do zawartości

Kolumny 5.1 / 5.0 używane ~ 1400zł


Turas

Recommended Posts

Dzień dobry, 

W systemach 5.1 jestem początkujący. Nabyłem ostatnio za pół darmo Amplituner 5.1 Onkyo tx 501 - 200zł

Chciałbym nagłośnić przy jego pomocy salon z kuchnią 24m.  Chciałbym zamontować przednie kolumny na ścianie, stąd wydaje mi się większe konstrukcje odpadają. (Ponadto blisko do ściany)

Zresztą ten ampli nie miałby siły zasilić dużych frontów.

Zestaw ma generować miłe tło muzyczne. (cicho mam 3 miesięczne dziecko) chciałbym sprzęt używany gdyż na nowy w tej cienie szkoda pieniądze przeznaczać.

Filmy 45% muzyka 40% konsola, audiobook via Bt ok 15%.

Czego słucham -wszystkiego, Źródła to: Youtube, mp3, telewizor, tuner. Mam HK Adapt, adapter wifi/bluetooth. Zamierzam również od czasu do czasu odpalić audiobooka. 

Źródła nie będą audiofilskie. 

Chciałbym wykorzystać zestaw przy tworzeniu "nastoju" cichą ale dobrze brzmiącą "bliską"muzyką która wypełniałaby pomieszczenie nie tworząc hałasu, ani też natężenia dźwięku. (Chciałbym zmusić amplituner do odtwarzania stereo na 5.1 Da się w tym modelu?? Np przy słuchaniu radia z wbudowanego tunera?) 

Odtwarzane będą Netflix, (ma produkcje 5.1) HBO GO, filmy z laptopa. Zestaw w późniejszym czasie będzie współpracować z Xboxem. 

Z racji małej mocy ampli. (który jeżeli będzie potrzeba w przyszłości wymienię, to był mocno okazyjny zakup, nieplanowany)  noszę się z myślą zakupu zestawu kolumn:

Wharfdale Dx-1 HCP 

Tannoy Hcs-101 xp 5.1 

i inne podobne.. 

Chciałbym dosyć żywy dźwięk, Kolumny planuję podwiesić na ścianie ze wględu na małe dziecko oraz oszczędność przestrzeni. 

Żadnych zestawów nie odsłuchiwałem. Co za tym idzie nie mam pewności który zestaw się dla mnie nada.

 Sofa niestety umiejscowiona jest tak, że tylne komuny będą stanowczo za daleko, ale bliżej nie mam możliwości ich zamontować. 

Surroundy będą wisieć na ścianie ok 200cm za sofą. (daleko wiem, bliżej nie mogę).

Czy mógłbym prosić o pomoc w doborze sprzętu? Czy tak mały zestaw będzie grał przyjemnie?  Może macie swoje propozycje, (żywe, lekko ocieplone brzmienie) 

Może macie swoje propozycje które powinienem przemyśleć ? 

szkic pomieszczenia.png

Edytowano przez Turas
Uporządkowanie tematu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

stalem kiedys przed podobnym dylematem. mianowicie chodzilo o dobor zestawu 5.1 do pomieszczenia ok 27m2.

Przerabialem kilka zestawow m.in. JBL Cinema 610, Harman Kardon HKTS16, Canton Movie i one wszystkie byly ok do filmow ale muzyka kulala straszlwie. A ja chcialem znalezc zloty srodek, jako ze czasem takze lubie posluchac muzyki, a nie do konca bylo miejsce na kolumny podstawkowe tym bardziej podlogowki

 

I tu na ratunek przyszedl zestaw brytyjskiej firmy PolkAudio a konkretnie model TL1600

 

Sluchalem ich kiedys bedac w UK i zachwycilem sie ich moca, brzmieniem i mozliwosciami. 

Bardzo przyjemny, dzwiek z ladna gora i srednica, oraz subwoofer z miekkim nie dudniacym basem to bylo to czego szukalem.

Mozesz poczytac o nich wiecej tutaj:

strona 1

strona 2

 

Generalnie zestaw na prawde godny polecenia o niewielkich rozmiarach a duzych mozliwosciach.

W polsce nowy kosztuje 2200-2500 ale mozna czesto znalezc w graniach 1500-1600 na olx

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dziękuje za odpowiedzi. Nieatety ścianki już nie postawię. 

Panowie. Gdyby z mojego zapytania zniknął rozmiar kolumn. Tj dopuszczam każde wielkościowo, jaki zestaw raczej używany byłby najbardziej zbliżony do mojego opisu? Ciepłe brzmienie. Wyraźne średnie i wyraźne (nie dominujące) górne tony?

Budżet ok 1500zł (jeżeli będzie warto poczekam dozbieram do ok 2tyś)

Edytowano przez Turas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Zdecydowałem się na:

Tannoy m4 jako główne(poszukuję czarnych).

Tannoy Mc jako centralnyjuż kupiony czarny).

Zastanawiam się nad surroundami: M1 (nie ma aktualnie ofert w pobliżu) lub... Onkyo da-062a wg parametrów są ok.. Ale nie mam jak odsłuchać..

Czy mógłbym prosić o opinię nt kolumn ma surroundy: onkyo da-062a? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii co do ich dźwięku? Czy będą do tego kompletu pasować?

Edytowano przez Turas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dziękuje za podpowiedź. Zatem na tylne kolumny trafią m1..

Niestety telewizor będzie wisiał na ścianie koło stołu więc znowu wracam do frontów do zawieszenia na ścianie...  M4 niestety nie zawieszę no może gdyby miały połowę wysokości...

Wracam z pytaniem onkolumny frontowe. Średniej wielkości tak aby dało je się powiesić... 

Niestety od sofy do telewizora bedzie ok 4..4.5m a do kolumn które będą wisieć w rogach salonu, ok 5..6m

Czy głośnik centralny można zawiesić nad telewizorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jutro w pracy naniose na szkic poprawki ;) zdaje sobie sprawe że stracę bardzo dużo w kwestii dźwięku :( ale zachowam przestrzeń w salonie... Poprzednie ustanienie kanapy i telewizora dramatycznie zmniejszało wolną dostępną przestrzeń.

Kilka lat temu w wynajmowanej kawalerce wisiały kolumny Diy na Tonsilu gdn 25/80.. "Takie altusy 200" ale z inną inną zwrotnicą i vifą na górnym paśmie... Jednak przytłaczały strasznie całą ścianę...

Aktualnie jestem zły i znowu muszę bałagan w głowie posprzątać: co kupić na fronty...

 

W pracy nie miałem jednak okazji wrzucić, wymiar 523 jest od ściany do ściany.

 

Chciałbym surround powiesić nad telewizorem (2m+) aby nie stół i hokery wyspy nie Przeszkadzały w przepływie dźwięku,  

Dolna krawędź telewizora wisieć będzie około 1.2m (tak aby stół nie przeszkadzał w oglądaniu na sofie :) 

Co do frontów chciałbym aby wisiały w rogach na wysokości około 1.5m do 2m (w tym przedziale)  
 

Proszę o pomoc :)

pom.png.7720d124df34ada5e8257eecb7d6f6d7.png

Edytowano przez Turas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

nie wiem, czy to nazwiesz pomocą, ale moim zdaniem, w porównaniu do pierwotnej wersji, aktualne ustawienie kąta audio/video jest fatalne ;) 

Napisz mi coś czego nie wiem :)

Stary układ przegrał z przestrzenią życiową...

szukam jakiegoś sensownego rozwiązania..

Edytowano przez Turas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry,  mała aktualizacja.

Aktualnie zestaw będzie składał się z: 
Tannoy mc 
Tannoy 7.2 
Tannoy Mxr 

Bycmoze zestaw zostanie wzbogacony o subwoofer. Ale to okaze sie w trakcie użytkowania. 

Chciałbym prosić o pomoc. W doborze uchwytów pod kolumny. 
Do mxr mam już uchwyt vogels vlb 500 bo były już mocowane przez poprzedniego właściciela tym uchwytem. 

Jednak do mc oraz 7.2 chciałbym rozwiązanie nie inwazyjne. Czy mógłbym prosić o pomoc

Proszę o pomoc z mocowaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry :) 7.2 i Mc podłączone w stereo nawet pod tym amplitunerem grają bardzo przyjemnie :) suroundy Mxr podłącze jak tylko przeprawię się z kablami na drugi koniec salonu :)

Piotrze..  wygrałeś :) do kina będzie mi potrzebny sub. Chciałbym kupić używany, budżet ok 500?? Kurcze w kinie nie mam doświadczeń... sub powinien być wydajny :) i ... no właśnie... (salon24m2 tak dla przypomnienia)

Czy mógłbym prosić o polecenie i opis dlaczego konkretnie taki model? :)

Przez noc troche poczytałem, jeżeli  w budżecie ok 500 da się kupić używany sub który nada się do muzyki również to fajnie, ale nie jest to koniecznością. 

Przez noc troche poczytałem, jeżeli  w budżecie ok 500 da się kupić używany sub który nada się do muzyki również to fajnie, ale nie jest to koniecznością. Głośnik chyba skierowany do słuchacza, chciałbym móc odczuwać trochę efekt uderzenia...

19 godzin temu, Turas napisał:

Dzień dobry :) 7.2 i Mc podłączone w stereo nawet pod tym amplitunerem grają bardzo przyjemnie :) suroundy Mxr podłącze jak tylko przeprawię się z kablami na drugi koniec salonu :)

Piotrze..  wygrałeś :) do kina i muzyki, będzie mi potrzebny sub. Chciałbym kupić używany, budżet ok 500?? Kurcze w kinie nie mam doświadczeń... sub powinien być wydajny :) i ... no właśnie... (salon24m2 tak dla przypomnienia)

Czy mógłbym prosić o polecenie i opis dlaczego konkretnie taki model? :)

Przez noc troche poczytałem, jeżeli  w budżecie ok 500 da się kupić używany sub który nada się do muzyki również to fajnie, ale nie jest to koniecznością. Głośnik chyba skierowany do słuchacza, chciałbym móc odczuwać trochę efekt uderzenia...

Magnat supreme 302a lub magnat tempus 300 powystawowy ? 

Mam euro rtv karte przedpłaconą 250zł.. więc od cen z web o 250zl taniej bedzie ;) tylko czym sie różnią? 

 

Hm... Magnat monitor supreme 302a mogę mieć  euro rtv w o 250zl taniej ( mam karte przedpłaconą)

Czy ten sub będzie odpowiedni do muzyki i filmów?

W cenie ok 500zl na olx nie potrafię nic fajnego wyszukać... :/

Edytowano przez Turas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, wczoraj okazało się że mój złomiasty lg 42" ma uszkodzone złącze optyczne.. jako żę ten telewizor stary jest i ledwo żyje najpierw aby wykorzystać suba muszę telewizor kupić :)

Sub wróci jesienią :) wtedy będzie więcej czasu na oglądanie. 

Teraz dokończe montaż 5.0... którego i tak na tę chwilę nie wykorzystam :(

Aktualnie w stereo słucham 7.2 i mimo  że ten amplituner nie jest szczytem techniki grają bardzo fajnie i przestrzennie. (Jeszcze muszą się wygrzać).

Na jaki sub woofer w przedziale powiedzmy do 700zl zwrócić uwagę?

Kino + muzyka (uzywany), potrafiący zrobić ciśnienie akustyczne ;) ? (Zakup po wakacjach :/)

Edytowano przez Turas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...