Skocz do zawartości

Zmiana zestawu Hi-Fi


PrzemekNomad

Recommended Posts

Witam. Mam problem ze swoim aktualnym zestawem Hi-Fi a konkretnie w jednym z salonów polecono mi kolumny Dali Zensor 3 do wzmacniacza stereo Denona PMA 720ae jak się okazało po dłuższych odsłuchach w domu (już dawno po zakupie) dźwięk na trochę wyższych głośnościach (nie mówię o dowaleniu żeby blok obok było słychać) bas to raczej odrobinę dudni w zależności od piosenki a wysokie tony, to normalnie krew płynie z uszu bo ostrość jaką generują te głośniki z denonem to tragedia w związku z czym w najbliższym czasie planuję zmienić jedno z dwóch tylko pytanie które i czy nie lepiej będzie jedno i drugie. Poszperałem trochę w internecie i znalazłem informację że Zensory 3 lepiej i łagodniej zagrają z Maranztem ale mam na oku przy okazji inne kolumny oraz wzmacniacz i nie szukam za używanymi tylko nowymi. Muzyki jakiej słucham to głównie Depeche Mode, David Bowie, Dire Straits, Phil Collins, Queen, INXS itp. i brzmienie preferuje ciepłe aby trochę tego basu było ale był lepiej kontrolowany niż w Denonie i góra nie była ostra. Jeśli chodzi o kolumny czy wzmacniacz to znalazłem coś takiego:

http://www.audiostrefa.pl/marantz_pm_6006_czarny_gwarancja_horn_3_lata-p-9754.html - jeśli chodzi o dobór do Dali Zensor 3 chociaż nie wiem czy to się zgra i Zensory 3 zagrają łagodniej ?

http://www.audiostrefa.pl/nad_c316bee_v2_autoryzowany_dealer-p-10628.html

http://www.audiostrefa.pl/pylon_audio_opal_monitor-p-9761.html 

http://www.audiostrefa.pl/jbl_studio_230_autoryzowany_dealer-p-7770.html

Takie kolumny oraz wzmacniacze znalazłem co sądzicie o nich albo zaproponujecie jeszcze coś innego czy nadadzą się pod moje preferencje czy dźwięk będzie łagodniejszy i co lepiej wziąć tego Marantza i ulegnie poprawie dźwięk z Zensorów czy lepiej może zmienić i kolumny i wzmaka ? Czekam na propozycje a byłbym zapomniał wielkość mojego pokoju to 12m2 także raczej nie poszaleję z podłogówkami no chyba że mniejsze ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie chcę zgadywać ale chyba wiem gdzie ci to polecili. Niestety typowy błąd i chęć sprzedaży. Elektronika denona nie pasuje do kolumn dali. I niestety tak to wygląda kiedy się wciska. No ale cóż.

Moim zdaniem lepiej zostawić zensory a iść w lepszą elektronikę. Marantz pm6006 jak najbardziej na tak. Ale lepszy wybór to nad 316v2, albo nieco drożej ale warto nad 326 bee. 

 

My wypożyczymy ci sprzęt do odsłuchu przed zakupem.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Aby dokonać właściwej diagnozy i późniejszej "wymiany" musimy ustalić co jest przyczyną takiej sytuacji? Nie napisałeś nic o źródle z jakiego słuchasz a być może ono jest przyczyną deformacji dźwięku. To po pierwsze, po drugie kwestia ustawienia kolumn i warunków akustycznych w jakim gra sprzęt...? Zanim coś zaproponujemy uzupełnij informację bo być może nie tu leży problem :)

 

Pozdrawiam,

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,

Aby dokonać właściwej diagnozy i późniejszej "wymiany" musimy ustalić co jest przyczyną takiej sytuacji? Nie napisałeś nic o źródle z jakiego słuchasz a być może ono jest przyczyną deformacji dźwięku. To po pierwsze, po drugie kwestia ustawienia kolumn i warunków akustycznych w jakim gra sprzęt...? Zanim coś zaproponujemy uzupełnij informację bo być może nie tu leży problem :)

 

Pozdrawiam,

Rafał

Źródła właściwie 3 bo gramofon, odtwarzacz cd no i wzmacniacz jest podpięty pod TV gdzie jest podpięta konsola i czasem też stamtąd odtwarzana muzyka z pendrive. Kolumny są ustawione około 30cm od tylnej ściany i bardziej ich nie wysune a jeśli chodzi o akustyke w pokoju jest duża szafa, biurko, kanapa oraz naprzeciwko kanapy stolik RTV oraz wspomniane kolumny po bokach. Chciałem też dodać że wcześniej miałem skromnego Denona M40 w pokoju i problem dużej ostrości dźwięku nie występował ale kiedy przerzuciłem się na coś większego czyli Denona z Zensorami 3 to właśnie dzieje się jak opisałem w pierwszym poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PrzemekNomad napisał:

Źródła właściwie 3 bo gramofon, odtwarzacz cd no i wzmacniacz jest podpięty pod TV gdzie jest podpięta konsola i czasem też stamtąd odtwarzana muzyka z pendrive. Kolumny są ustawione około 30cm od tylnej ściany i bardziej ich nie wysune a jeśli chodzi o akustyke w pokoju jest duża szafa, biurko, kanapa oraz naprzeciwko kanapy stolik RTV oraz wspomniane kolumny po bokach. Chciałem też dodać że wcześniej miałem skromnego Denona M40 w pokoju i problem dużej ostrości dźwięku nie występował ale kiedy przerzuciłem się na coś większego czyli Denona z Zensorami 3 to właśnie dzieje się jak opisałem w pierwszym poście.

Czasami trafiają się nam klienci którzy po przesiadce z mini wieży albo głośników komputerowych na lepszy sprzęt są rozczarowani i zawiedzeni nowym brzmieniem. Nie wynika to z tego iż sprzęt jest kiepski tylko z tego iż "pełnowymiarowe zestawy segmentowe" pokazują więcej w muzyce ale i też słychać więcej niedociągnięć realizacji materiału. W tym przypadku trzeba spróbować poszukać lepszej jakości realizacji czy to płyt czy plików i też zmienić (przestawić) swoje dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia. Generalnie jest tak iż im lepszy sprzęt podłączymy to słabego źródła tym więcej nam uzewnętrzni jego niedoskonałości. Zakładam, że efekt który opisujesz nie występuje zawsze a tylko na gorzej zrealizowanych płytach czy innych nośnikach. Muzyka o której pisałeś niestety tak jest realizowana na nośnikach, oczywiście nie wszystkie płyty ale w mojej ocenie większość. O sygnale z TV i pendrivie nie wspomnę ;)  Jeżeli myślisz o wymianie wzmacniacza i chęci ocieplenia barwy na pewno nie mogę polecić Ci Marantza bo ten właśnie jest dosyć "przejrzysty" i brakuje mu masy w dźwięku. W tym przypadku zwróć uwagę na Audiolaba 8300A czy Yagin'a MS-30 oraz Heed Elixir. To raczej ten kierunek... Kolumny to temat raczej na odsłuch przed ewentualną zamianą...

Pozdrawiam,

Rafał

 

 

Pozdrawiam,

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu NADa C316beeV2 z Dali Zensor 3 oraz Pylon Audio Opal Monitor i spodobało mi się brzmienie NADa z Dali ale jeszcze bardziej z Pylonami ale jednak było to w salonie zaadaptowanym akustycznie także w domu może być nieco inaczej mimo to chyba zdecyduję się na tego NADa. Dzięki za porady a jeśli chodzi o realizację nagrań które słucham to akurat posiadam dobrej jakości utwory jedynie reedycja jednego albumu INXS jest tragiczna i chyba nawet NAD nie pomoże ale trudno. A co tego NADa 326 to niestety nie posiada on wyjścia gramofonowego a nie mam zamiaru kupować przedwzmacniacza gramofonowego. Jeśli chodzi o akustyke pomieszczenia to czy polecacie dać panele akustyczne za kanapę aby poprawić jakość dźwięku oraz zmniejszyć pogłos ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Ale kupisz gramofon z wbudowanym, w czym problem?

No to wypożycz ten sprzęt do domu i przekonaj się czy u Ciebie gra tak samo. Akustyka ma większy wpływ na brzmienie systemu niż wzmacniacz.

Piotr

Tzn gramofon już posiadam chodzi o to że w przypadku NADa 326 musiałbym zakupić przedwzmacniacz gramofonowy a 316v2 ma wbudowany preamp. Jeśli chodzi o wypożyczenie to musiałbym się dowiedzieć czy w salonie którym byłem można sprzęt wypożyczyć to wtedy przed ostatecznym zakupem to zrobię. A jeśli chodzi o NADa 326 to będzie to duża różnica między 316v2 ? Bo jeśli miałby to być spory przeskok to zastanowię się w ostateczności również nad preampem do gramofonu oraz tą 326.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, S4Home napisał:

Tak jest duża różnica.

Jak tam nie pożyczają to zapraszam do nas :)

Piotr

Skoro jest duża różnica to coś czuję że wybiorę się jeszcze raz na odsłuch lub rzeczywiście wypożycze sprzęt do domu A jeśli zdecydowałbym się na 326 to pytanie jaki preamp do gramofonu do kwoty gdzieś 500 zł ? Jedynie martwi mnie że jeśli będę chciał słuchać z gramofonu to będę musiał kable przepinać bo pod AUX ma zamiar mieć telewizor podpięty a chyba preampa właśnie podczepia się pod AUX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2018 o 06:53, S4Home napisał:

Pre Amp podłącza się pod dowolne gniazdo. To jest tylko nazwa aby było łatwiej odnaleźć źródło z przodu, AUX, TV, CD itp to dokładnie te same wejścia. Różnią się napisami na obudowie.

Piotr

 

A to nie wiedziałem nawet, dziękuję za info w takim razie pozostaję odsłuchać mi tego NAD C326 skoro warto także jeszcze dam znać co i jak.

Edytowano przez PrzemekNomad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ogólnie myślę temat do zamknięcia ponieważ zakupiłem kolumny podłogowe Pylon Audio Opal 20 i nawet przy tym Denonie jest świetna poprawa i kłucie w uszy ustąpiło, dźwięk jest przyjemniejszy no i zakupiłem panele akustyczne na ścianę także jest spoko jeszcze tylko za jakiś czas po jednym panelu za kolumny oraz wzmak do wymiany i wiem że dziwnie to zabrzmi ale mam na oku dwie firmy NAD lub Technics. A Dali Zensor 3 nie polecam z Denonem no i ogólnie zawiodłem się na Dali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...