Skocz do zawartości

Zestaw do gramofonu i CD


beriba

Recommended Posts

Zamierzam zakupić zestaw w którego skład wejdą:

- gramofon

- głośniki 

- ewentualnie jakiś wzmacniacz, przedwzmacniacz, cokolwiek będzie potrzebne, 

- kable. 

Mam obecnie CD Onkyo DX-6650. Winyle już mam - tata kiedyś zachomikował, kilka nawet niezłych jak:

- Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon

- Michael Jackson - Bad

itd. Mam jeszcze działający gramofon Artur GWS 109 ale to raczej do niczego się nie nadaje. Nie chcę na nim odtwarzać żeby nie zniszczyć płyt.

Budżet: 3k (negocjowalny, nie ma ciśnienia żeby się w nim zmieścić) 

 

Wymagania:

- sprzęt raczej nowy, chociaż jeśli da się w dobrym stanie dostać to może być i używany (preferowany kolor srebrny ale to nie jest wymagane) 

- głośniki koniecznie zawieszone na ścianie - brak miejsca na podłodze (fajnie by było gdyby były w odcieniach brązu lub srebrne) 

- do tego zestawu musi się dać koniecznie podłączyć powyższego CD

- mile widziany sprzęt który ogarnie Spotify ale nie wymagany - jeśli nie będzie ogarniał Spotify, to koniecznie musi się dać podłączyć jakiś telefon (z gniazdem jack)

- chcę żeby to grało przyzwoicie. Mam słuchawki ISK HD-9999 i zarówno z Audiotrak Maya U5 jak i z wspomnianym już CD grają jak dla mnie wystarczająco fajnie. Chciałbym aby zestaw grał mniej więcej tak samo lub lepiej jeśli to możliwe w budżecie. Jeśli chodzi o muzykę jakiej słucham to jest bardzo różnie: klasyczna, rock, elektronika, hiphop, industrial i jeszcze pewnie kilka innych styli. Dlatego jako punkt odniesienia brałbym te słuchawki bo bardzo mi odpowiadają. Oczywiście słuchawki też musi się dać podłączyć. 

 

Zestaw będzie służył do słuchania muzyki z CD, winyli i neta (Spotify). Również FLAC z kompa. Może kiedyś radio. Raczej nigdy nie będzie podłączony do TV, konsoli ani innych takich. Pokój ma niecałe 30m2 (jakieś 8x3.5m) i jest poddaszem (wysokim). Głośniki mają wisieć na dłuższej ścianie w jednym z końców pokoju (ewentualnie jeden na dłuższej drugi na krótszej). Jak ktoś potrzebuje schematu jak pokój dokładnie wygląda to mogę zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przesyłam kilka propozycji pierwsza z nich to zestawy złożone z amplitunerów stereo oczywiście maksymalnie wyposażone we wszystkie nowinki technologiczne (strumieniowanie muzyki, bluetooth itd.) i tu znajdziemy dwie firmy mocno konkurujące między sobą Onkyo i Yamaha. W tym przypadku proponowałbym dwa modele Onkyo TX-8250 i porównywalny model Yamaha RN-602 w obydwu modelach możemy podłączyć wiele urządzeń także gramofon.  Druga opcja to wzmacniacze stereofoniczne lepiej brzmiące od amplitunerów jednak mające gorsze wyposażenie z reguły brak funkcji sieciowych. Tu proponowałbym wzmacniacz Onkyo A-9130 do którego podłączyłbym odtwarzacz strumieniowy Onkyo NS-6130 oczywiście i do tego zestawu możemy podłączyć gramofon. Na koniec do wymienionych wcześniej urządzeń pozostaje podłączyć kolumny i tak z niedrogich dobrze grających monitorów proponowałbym Heco Aurora300 albo Indiana Line Nota 260X to kolumny stosunkowo uniwersalne dobrze zgrywające się z wyżej wymienionymi sprzętami.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za sugestie. Przejrzę proponowany sprzęt.

 

A jaki gramofon byś polecił do tego zestawu? 

 

EDIT:

Czy aby na pewno wskazane kolumny nadają się do zawieszenia na ścianie? Jedne z nich mają bass reflex z tyłu a z tego co przeczytałem na forum to umieszczenie ich blisko ściany nie jest dobrym pomysłem. No chyba że są jakieś regulowane wieszaki i odległość od ściany którą można na nich uzyskać będzie wystarczająca 

Edytowano przez beriba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały narożnik w tym miejscu jest zabudowany na stałe biurkiem + regał i nie ma tam gdzie postawić kolumn. Nawet gdyby próbować je postawić na siłę na podłodze to będą albo pod biurkiem przy samej ścianie albo za mną. Żadne z tych ustawień nie będzie sensowne. 

 

Tak jak pisałem w pierwszym poście, sprzęt nie musi być nowy. Budżet też jest negocjowalny byle nie razy 2 ;)

 

A co do wymagań dźwiękowych to nie mam ogromnych wymagań. Wyobrażam sobie że Audiotrak Maya U5 + ISK HD9999 to dopiero początek wchodzenia w jakieś sensowne dźwięki i nie wymagam więcej. Dlatego też taki a nie inny budżet. Poza tym cokolwiek bym nie wybrał na pewno będzie lepsze niż gramofon Artur który posiadam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Cóż mogę polecić jak wiesz że daje opcje sprawdzenia samemu. 

Dobre audio nie jest tanie ale i pro jecta i teaca słuchałem i powiem tak. Magia winylu jest. Jak ktoś jest początkujący to wolał bym taki q zainwestować w płyty. Niż kupić gramofon za 5k i później mieć 10 płyt :/

ale ja nikomu do portfela nie zaglądam. Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyle, tak jak pisałem mam. Ze 20 sztuk, może więcej. Jak już będę miał gramofon to na bank kupię więcej. Nie chcę też zbyt drogiego sprzętu. Wolę przejść muzyczną drogę w całości niż od razu kupować "Ferrari". I zgadzam się w pełni ze zdaniem że lepiej mieć więcej płyt i gorszy sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synowi do pokoju kupiłem Regę P1, oczywiście nie jest to gramofon gdzie można ustawić cokolwiek ale żeby posmakować dźwięku z vinyli bardzo mi się spodobał. Za sam gramofon zapłaciłem niecałe 1100pln tyle ze musiałem dokupić przedwzmacniacz też wziąłem Regę. Wszystko gra naprawdę miło i czysto. Oczywiście jest różnica pomiędzy dobrą płytą i słabszym wydaniem.

ostatni gramofon obsługiwałem z 20 lat temu wiec fajne przypomnienie. Tyle ze tamten wywaliłem na śmietnik ? razem z płytami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Powiem ci tak. Cóż mogę polecić jak wiesz że daje opcje sprawdzenia samemu. 

Dobre audio nie jest tanie ale i pro jecta i teaca słuchałem i powiem tak. Magia winylu jest. Jak ktoś jest początkujący to wolał bym taki q zainwestować w płyty. Niż kupić gramofon za 5k i później mieć 10 płyt :/

ale ja nikomu do portfela nie zaglądam. Piotrek

To może TEAC-a

O problemach z tanimi pro-jectami naczytałem się już wystarczająco :( I to nie są problemy które ujawniają się w tydzień czy dwa tygodnie

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, beriba napisał:

Tak jak pisałem w pierwszym poście, sprzęt nie musi być nowy.

https://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-yamaha-ax-730-myslenice-i7623516640.html

https://allegro.pl/zadbany-gramofon-technics-sl-b31-komis-myslenice-i7636006349.html

https://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-b-w-602-komis-myslenice-i7621745626.html

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxad-10.html

Do tego co chcesz zrobić z kolumnami ,to aż za dobry sprzęt , specjalnie proponuje sprzęt od jednego sprzedającego bo po pierwsze to komis a więc ktoś to sprawdza a po drugie to możesz coś utargować.

Ostatnia pozycja z listy podłączona do wzmacniacza zapewni Ci współczesne media.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanymi gramofonami to radze uważać. Bo to trochę takie jajko które przyjechało do nas z DE.

Oprócz wymiany wkładki która raczej nas czeka, to nie wiadomo co z napędem i talerzem. Na pewno trzeba go sprawdzić przed kupnem.

 

A co do płyt no to 20 sztuk to na prawdę niewiele. Zdecydowanie warto zainwestować w płyty.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Z używanymi gramofonami to radze uważać. Bo to trochę takie jajko które przyjechało do nas z DE.

Oprócz wymiany wkładki która raczej nas czeka, to nie wiadomo co z napędem i talerzem.

Oczywiście że należy uważać , choć akurat gramofon jest bardzo prosty do sprawdzenia / pod warunkiem odbioru osobistego/ albo gra albo nie.

Igłę i tak czy w nowym czy w starym trzeba będzie wymienić , w tych nowych też nie jest dożywotnia. Wkładkę dopasowujemy do własnych preferencji dźwiękowych więc też argument o wymianie jest wg. mnie nie trafiony bo to samo zrobimy w nowym. Oglądałem i słuchałem ostatnio Pro-ject-a 1- Xpression i powiem tak , w 100% wolałbym starego Technicsa choćby Sl-b31 , bo po pierwsze konstrukcyjnie przeżyje tego Pro-jecta-a ,choćby biorąc pod uwagę użyte do budowy materiały /  mój talerz w Telefunkenie waży prawie tyle co cały ten gramofon :) , ciekawe co jest trwalsze , żeliwo jak w starych, czy lakierowany MDF jak w niowych ? / , po drugie nie wiem, czy osoby decydujące się na nowy gramofon maja świadomość , ile kosztują igły do montowanych w nich wkładek / np. podstawowa 2M red -300 zł/, a wymiana wkładki na inną też jest problematyczna, ze względu na ograniczoną możliwość kalibracji lub po prostu jej brak. 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Na pewno trzeba go sprawdzić przed kupnem.

I tu się w pełni zgadzam , przy zakupie jak się na tym nie za bardzo znamy, można poprosić sprzedającego o instruktarz , zapytać o szablon , jak jest to pasjonat zapewne chętnie objaśni i podzieli się wiedzą, a jak tylko handlarz to ....... należy uważać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...