Skocz do zawartości

Sprzęt stereo do salonu 20m kupię.


Michalek1

Recommended Posts

Dzień dobry temat jakich tysiące :) ale chciałbym się doradzić znawców i handlowców. Chce kupić dobry sprzęt stereo na pare dobrych lat i w miarę uniwersalny. Pokój w którym będzie stał jak narazie to 20m ale za pewnie koło roku przeprowadzka i będzie jakieś trochę ponad 30m. Glownie odtwarzana będzie muzyka gatunki dance, disco, house, trance i inne odmiany muzyki eletronicznej, ale czasami tez pop i rock :) Śledząc te forum i inne tez wytypowałem kilka zestawów kolumn  pod te gatunki muzyczne:

1. Melodika BL40 MK3

2. Polk audio s55 lub 60

3. Heco aurora 700 lub 1000

4. Magnat Quantum 677 

lub inne ciekawe propozycje możecie mi polecić . Zależy mi na dynamicznym przekazie i dobrym dole w mire nisko schodzącym żebym nie myslal zaraz o dokupowaniu subwoofera ? 

Kolejna rzecz to wzamcanicz lub amplituner. W sumie główne źródła Z których będzie odtwarzana muzyka to telefon, komputer i czasami tv. 

Skałaniałbym się w stronę amplitunera myślałem nad yamaha RN 803 lub innym podobnym urządzeniem które będzie w miarę uniwersalne a jakościowo dźwiękowo przystępne. Ewentualnie nie wykluczam jakiegoś wzmacniacza który będzie lepszy od amplitunera ale z wbudowany dac i bluetoth , jeśli drodzy państwo możecie mi coś ciekawego polecić. 

Ogolnie rzecz biorąc mogę dojechać i 200km maks na odsłuchy. Jestem z Ciechanów to jest niecle 100 od Warszawy, 200 Białegostoku, 200 od Łodzi ?  

I oczywiście jak przystało na prawdziwego Janusza lubię się targować i polować na najniższe ceny :) pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy do tych kolumn byłby wzmacniacz i do tego coś sieciowego, a nie amplituner wiesz, wtedy separacja dźwięków i np perkusji, wokali, przestrzeń, jest o wiele lepsza, scena jest w tych kolumnach ogromna, wszystko jest potężne, jak nie będziesz miał dużego porównania, to z amplitunerem też Ci się będzie bardzo podobało, gorzej jak porównasz to wtedy mankamenty amplitunera wyjdą na jaw, czyli jak to się mówi- kto mniej wie, ten dłużej śpi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie prowadzę sklepu ? jestem zwykłym użytkownikiem ? z Nadem Heco? No nie wiem, przesłuchaj najpierw, żebyś wpadki nie miał, chodzi Ci o Nada 368 raczej, a nie 386 ? popatrz sobie co on ma w środku, sporo powietrza, a jak wiemy, audiofilskie powietrze gra najlepiej i jest bardzo drogie i ta jego waga, chyba niecałe 8kg, to amplituner więcej waży, ale przynajmniej nie złapiesz zadyszki wchodząc po schodach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli szukasz mocnego, bardzo dynamicznego, szybkiego dzwięku z energicznym dźwiękiem, proponowałbym kolumny Polk Audio Signature S55 lub przy większym pomieszczeniu nawet model S60. Tańsza opcją będzie Melodika BL40 MK3. Heco boję się, że będzie zbyt ciepłe, miękkie. Może spodobać się także Pylon Audio Sapphire 25.

Elektronika - z amplitunerów sieciowych zdecydowanie Yamaha R-N803D, chociaż warto także spojrzeć na wzmacniacz NAD C356 BEE do którego możesz dobrać np. WXAD-10.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza. Powyżej to tylko kilka propozycji, przed zakupem warto posłuchać także inne rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michalek1 napisał:

Dzień dobry temat jakich tysiące :) ale chciałbym się doradzić znawców i handlowców. Chce kupić dobry sprzęt stereo na pare dobrych lat i w miarę uniwersalny. Pokój w którym będzie stał jak narazie to 20m ale za pewnie koło roku przeprowadzka i będzie jakieś trochę ponad 30m. Glownie odtwarzana będzie muzyka gatunki dance, disco, house, trance i inne odmiany muzyki eletronicznej, ale czasami tez pop i rock :) Śledząc te forum i inne tez wytypowałem kilka zestawów kolumn  pod te gatunki muzyczne:

1. Melodika BL40 MK3

2. Polk audio s55 lub 60

3. Heco aurora 700 lub 1000

4. Magnat Quantum 677 

lub inne ciekawe propozycje możecie mi polecić . Zależy mi na dynamicznym przekazie i dobrym dole w mire nisko schodzącym żebym nie myslal zaraz o dokupowaniu subwoofera ? 

Kolejna rzecz to wzamcanicz lub amplituner. W sumie główne źródła Z których będzie odtwarzana muzyka to telefon, komputer i czasami tv. 

Skałaniałbym się w stronę amplitunera myślałem nad yamaha RN 803 lub innym podobnym urządzeniem które będzie w miarę uniwersalne a jakościowo dźwiękowo przystępne. Ewentualnie nie wykluczam jakiegoś wzmacniacza który będzie lepszy od amplitunera ale z wbudowany dac i bluetoth , jeśli drodzy państwo możecie mi coś ciekawego polecić. 

Ogolnie rzecz biorąc mogę dojechać i 200km maks na odsłuchy. Jestem z Ciechanów to jest niecle 100 od Warszawy, 200 Białegostoku, 200 od Łodzi ?  

I oczywiście jak przystało na prawdziwego Janusza lubię się targować i polować na najniższe ceny :) pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...