Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu do 5 tyś.


kwasny1

Recommended Posts

Temat szeroko wałkowany ale proszę o pomoc w doborze zestawu stereo do salonu ok. 25m2.  Gusta muzyczne - wszystko po trochu rock, elektronika, jazz, klasyka. Zestaw będzie używany raczej do kameralnego cichego słuchania, dlatego zależy mi żeby całość miała dobrą dynamikę.  Kolor głośników koniecznie białe.

Jeżeli chodzi o amplituner to najbliżej jestem do Yamaha r-n602 najbardziej chyba z względu na funkcjonalności sieciowe i sentyment do tej marki, ale gdyby było coś innego, porównywalnego w tym budżecie, jestem otwarty.

Problem jest w doborze głośników podłogowych do tego amplitunera. Dzisiaj byłem w lokalnym sklepie i zaproponowano mi zestaw wraz głośnikami B&W 683 s2 ... cena atrakcyjna, posłuchałem i nawet nieźle to razem grało, ale tak naprawdę to nie mam za bardzo do czego porównać. Poczytałem trochę i znalazłem opinie że to zestawienie nie do końca jest szczęśliwe ... osobno dwa super urządzenia, ale razem nie jest już tak dobrze.

Zastanawiałem się też nad głośnikami Heco Music Style 500, słuchałem u kumpla, co prawda z innym wzmacniaczem ale zrobiły dobre wrażenie. Tutaj jednak obawiam się (może nie potrzebnie ?) z względu na tylni bass reflex że nie będę mógł ich postawić blisko tylnej ściany ... max. odstęp od ściany jaki mogę zapewnić to 10-15 cm.

z góry dzięki za pomoc...

Edytowano przez kwasny1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arturas napisał:

No w sumie tu chodzi o music style 500 bo one są typowo budżetowe i dlatego Ci nie podeszło, rozmowę zaczynamy od music style 900 i wtedy wszystko się zmienia

Przecież Aurory 700 masz i białe z jesionem po bokach 

No własnie chodzi o ten jesion. Nie przekonam, 0 szans.

Czy ktoś mógłby napisać jak najbliżej ściany powinienem postawić kolumny takie jak Heco music style 900 z tylnym bass reflexem.  Mam z tyłu mało miejsce a one są dość głębokie.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Heco super! Niczego nie brak, przestrzeń ogromną, powietrze, stereofonia, scena,wszystko gra naturalnie, bez koloryzowania, troche za dużo basu, musi być albo duży pokój, albo dobrze wygłuszony,po cichu gra tak samo jak głośniej,system podatny na źle nagrane gnioty, wtedy słyszysz matowe mydło, bierzesz wtedy taką płytę i wyrzucasz na śmietnik, żeby chałupy se nie zagracać ? wzmacniacz jak stara klasyka, wszystko naturalnie gra, gdy chcesz ciut odciążyć ocieplić, wtedy włączysz pure, pisałem już w innym wątku, wzmacniacz jakby idealnie taktował muzykę kropka w kropkę, całkowicie neutralny, czysty, przejrzysty, analityczny,usłyszysz pierdnięcie muchy, nic sie nie ukryje, wszystkie smaczki pokazuje,prawie w ogóle się nie grzeje, ciężka krowa ponad 18kg, kiedyś będzie klasyką wzoru, kondensatory 60.000uf, dual mono, Dac na każdy kanał, palce lizać !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko delektować się muzyką,chyba Onkyo ma to do siebie że gra detalicznie.No i dobra kontrola niskich tonów.Budowa też super szkoda że nie ma osobnego trafa na każdy kanał.Ale i tak jest pięknie.Mam teraz kuzyna Onkyo Pioneera A70.

Kolego kwasny1 Yamaha R-N602+Pylon Audio Sapphire 25 są w białym kolorze.

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...