Skocz do zawartości

Kupno głośnika/głośników do 600zł.


mati63190

Recommended Posts

Witam, jakie głośniki polecacie do małego pokoiku do 600zł. Odrazu dodam, że nie zbyt znam się na tym. Myślałem o jakiś kolumnach czy coś w tym stylu. Nie mam wzmacniacza. Znalazłem coś takiego i to mnie zainteresowało: Manta SPK5015 oraz Manta SPK6011. Co o nich myślicie? Jeśli to nie będzie dobry wybór, podajcie propozycje od siebie.

EDIT: Dodam, że lubię muzykę z bassem :D:D

EDIT2: Trochę poszukałem, popatrzyłem, co również sądzicie o głośnikach HARWA?

Pozdrawiam :D

Edytowano przez mati63190
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też się na tym nie znamy jak i Ty ? za dużo tego sprzętu jest i już nam też się myli ? mysle że te manta 6011 spełni Twoje oczekiwania, wygląda bardzo fajnie i solidnie ? mozesz je kupić i być szczęśliwym, nie trzeba do nich wzmacniacza, wtykasz mp3 jedziesz, super sprzęt za rozsądne pieniądze, nawet możesz podłączyć dwa mikrofony i karaoke zrobić, ja teraz pluje se w brodę że sam takiego zestawu nie kupiłem, czyli wszystko w jednym, bo miejsca mniej zajmuje, wystawie swój zestaw i sprzedam i kupię też sobie taką mante ? bo teraz manta, ma mnie nowego amanta ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Tutaj koledzy raczej siedzą w poważniejszych sprzętach,więc aktywne głośniki komputerowe nie są poczytnymi tematami.

Od siebie mogę polecić za to znane Microlab solo 7c(pod warunkiem,że będziesz  siedział przynajmniej te 2 metry od nich,w przeciwnym przypadku nawet nie bierz ich pod uwagę),tym bardziej,że zalezy Ci na mocnym basie.

Używałem też 6c-również polecam,z tym,że grają nieco "płycej" w porównaniu z 7c.

Miesiąc temu kupiłem za to Fenda R30BT,głośniczki...do przeglądania internetu,czy obejrzenia filmiku na YT( bo w takim tylko celu je kupiłem) są w porządku,jednak do słuchania muzyki...wypadają znacznie gorzej od Microlabów.Ale ich zaletą jest to,że obsługują Bluetooth.

HARWA-nie znam.

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturas, szczerze, nie robię sobie jaj, nie wiem skąd w ogóle ten pomysł, twoją wypowiedź brałem na poważnie, lecz już widzę, że to nie ma sensu...

Co do wypowiedzi nostromo, dzięki za pomoc, czy tak nazywają się te głośniki? komputerowe? :D

Nie mam zamiaru ich używać do komputera, one mają stać i grać, takie nawet ze wzmacniaczem, coś może nawet typu tych Microlab Solo 7C, lecz nie zbyt zostanie zachowana ta odległość 2m, więc troche kicha. :/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, ta Manta wygląda trochę jak sprzęt do nagłośnienia spontanicznej imprezy na działce ?. Microlaby Solo 6c lub Solo 7c będą znacznie lepszym wyborem. Możesz poszukać też jakichś konkurencyjnych Edifierów z tej samej półki cenowej. Niemniej jednak to wszystko jest klasyfikowane jako głośniki komputerowe i więcej informacji znajdziesz na dedykowanych forach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati63190

Na Twoim miejscu słuchałbym się MobyDicka.

Bo mimo wszystko,że  Microlaby są chwalone w swojej kategorii,to są wciąż tylko aktywne głośniki komputerowe-i nic więcej.A skoro Twoim zamiarem jest słuchanie muzyki,to taki pasywny zestaw z pewnością będzie lepszy.

@Arturas

Raczej wątpię.Kolega mati po prostu czegoś szuka,a że natrafił na forum audio,to raczej naturalną siłą rzeczy,szuka tutaj pomocy.Sam bym tak postąpił :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nostromo 

Masz rację, właśnie tak postąpiłem :D.

Co do głośników, nie są dla mnie, pomagam dla brata. Brat jest młodszy, staram się mu pomóc, lecz uparł się na tego typu manty, goclevery, gdyż:

- uważa, że są ładne, a nie jakieś "gówniane"

- mają bluetooth i jakieś tam suwaki (equalizery? czy coś), że przesuwa i się zmienia tam różne rzeczy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz ma również bluetooth i equalizer z kilkoma gotowymi ustawieniami i jest lepszy od takich wbudowanych w głośniki które były tu brane pod uwagę. Może grać z karty pamięci lub pamięci podłączonej pod USB. Do tego dość łatwo go zasilać z akumulatora gdy impreza ma być poza domem. Takie używane kolumny to również znacznie lepsze głośniki od tych wbudowanych..

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick 

Jak to jest, że te Microlaby wyglądają na porządne głośniki, a jak patrze na te aukcje, które wysłałeś i widzę byle jakie głośniki wstawione w jakieś drewno, czy cokolwiek innego. Po prostu widze zwykłe, proste głośniki. Patrząc na takie aukcje mam wrażenie, że nie zbyt dobrze grają, a patrząc na takie Microlaby, mam wrażenie, że widzę 2x lepsze głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko domyślać że wynika to z tego że Microlaby widzisz na zdjęciach zrobionych przez profesjonalistów, a kolumny z aukcji kolumn używanych były robione przez ich posiadaczy :) . Pewnie zmienił byś zdanie gdyby stały obok siebie. A nie zastanawia Cie to że te kolumny w sklepie kosztowały z reguły dużo więcej niż te Microlaby z wbudowanymi wzmacniaczami ? A przecież trzeba je jeszcze podłączyć do czegoś. Kiedyś spotkałem się z człowiekiem dla którego dziwne było to, czemu używane kolumny, monitory podstawkowe są droższe od plastikowego zestawu Logitecha. No bo przecież ten Logitech jest ładniejszy z kształtu i napisano na jego opakowaniu jakąś kosmiczną moc ( wyssaną z resztą z palca ).

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mati63190 napisał:

@MobyDick Uważasz, że to będzie lepszy wybór niż te Microlaby? :D

 

7 godzin temu, MobyDick napisał:

Kolega MobyDick podał Ci na tacy niezłe zestawienie , odpuść tą Mantę i to drugie coś do nagłośnienia laptopa , chyba że masz całkiem gdzieś jakość dźwięku a liczy się wyłącznie design wg. Twojego gustu, to bierz Microlaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MobyDick napisał:

Jestem o tym przekonany :) .

Do tego ten wzmacniacz to samograj z możliwością podłączenia przez bluetooth np. smartphona.

Mam kolumny Edifier R2730db i zastanawiam się czy zestaw nowego wzmacniacza za 900 zł z kolumnami za tyle samo byłby lepszy. Możesz to potwierdzić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...