Skocz do zawartości

Mini wieża do pokoju/sypialni - Panasonic SC-PMX82 czy SC-PMX152


grzesk

Recommended Posts

Witam,

  Szukam czegoś do pokoju/sypialni o pow. użytkowej 14,7m2 (około 18 m2 po podłodze - skosy). Sprzęt na 2 - 3 dni stanie w większym salonie (33 m2) ale poźniej wyląduje w pokoju a w salonie będzie składane coś innego i w przyszłości zapytam Was o coś do salonu.

Myślałem o mini wieży gdyż chyba nie ma co do takiego pomieszczenia wsadzać jakiegoś droższego zestawu. Czytając różne wypowiedzi pojawia się wiele pozytywnych wypowiedzi nt. Panasonica SC-PMX80/82 i od tego zaczynam rozważania, nawet udało mi się w jednym z marketów w Łodzi trochę posłuchać PMX80 i było nawet dobrze ale na tak dużej powierzchni i w hałasach innych sprzętów odbiór jest dość bardzo zakłócony.

Rodzaj muzyki jaki będzie słuchany jest szeroki, od muzyki filmowej, poprzez elektroniczną, pop (pokroju Depeche Mode), trochę Chillout, kończąc na delikatnym rocku więc i basu też by się ciut przydało.

Będzie słuchane radio stąd FM i DAB mile widziane.

USB na porządku dziennym jak i BT dla źródeł zewnętrznych (może i AirPLAY ze względu na obecność laptopa APPLE w domu).

Co do dźwięku ma dobrze grać nie tylko przy większej głośności ale też ustawiona dość cicho wieczorami robiąc przyjemne tło z muzyki filmowej czy radia RMF Classic. 

W dzień muzyka z zewnętrznych źródeł pokroju radia MUZO.FM czy AntyRadio jak i te stacje. Coraz mniej "papki" pokroju RadioZet.

Ostatnio w domu pojawił się Spotify stąd pojawił się dylemat czy nie wybrać modelu PMX152 dla mniej problemowej obsługi tego źródła jak i TuneIn, które od dość dawna w domu wykorzystywane jest.

Jednak pomijając wyposażenie obu modeli bardziej mnie ciekawi jak duża różnica jest w jakości dźwięku, w odbiorze między tymi modelami.

Producent bardzo zachwala model PMX152 ze względu na inne kolumienki i niektóre układy wewnątrz jednostki. 

Opinie ludzi, które są pod produktami na stronach marketów, którzy niby kupili twierdzą, że na PMX152 dźwięk jest przyjemniejszy a bas głębszy, dynamiczniejszy ze względu na inne głośniki w kolumnach.

Pytanie czy jakość dźwięku i wrażenia z odsłuchu bardzo się różnią miedzy PMX82 a PMX152 na korzyść PMX152 i czy warto dopłacić do droższego niby lepszego sprzętu plus do tego z większą funkcjonalnością? Czy rzeczywiście ten dźwięk jest lepszy jak to piszą w komentarzach?

Ewentualnie może coś innego zaproponujecie w podobnym pułapie cenowym z podobną funkcjonalnością a i dobrym a może i lepszym dźwiękiem niż te Panasonic'ki?

Czy rzeczywiście te 3-drożne głośniki Panasonica robią lepszą robotę w porównaniu do konkurencji?

W tym samym markecie mogłem też odsłuchać Onkyo CS-N575D ale czegoś mi tu brakowało w tych utworach co puszczałem. Niby dźwięk był miękki, przyjemny ale czegoś mi brakowało, tak jakby trochę mniej wysokich tonów w porównaniu do PMX80, który stał obok. Bas był podobny, choć może mniej dynamiczny. Może to kwestia otoczenia wielkopowierzchniowego, sam nie wiem. Od razu też pojawiło się pytanie czy tańszy Onkyo CS-N375D gra tak samo a różni się tylko funkcjonalnością. Kolumny ma chyba takie same. 

Chciałem jeszcze posłuchać Yamaha MCR-N470D ale tego akurat na półkach nie było.

Proszę o pomoc co z tych propozycji wybrać zaczynając od Panasonic'ów aby było przyjemne dla ucha jak na możliwości mini wież.

Pozdrawiam

Edytowano przez grzesk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...