Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry, poszukiwałem jakiegoś sensownego zestawu używanego żeby wymienić moje Logitechy Z333. Chciałbym zestaw dwóch kolumn i wzmacniacza/amplitunera (jeżeli mylę nazewnictwo - przepraszam, jeszcze nie doczytałem wszystkiego :) ). Znalazłem dwie, zupełnie od siebie różne oferty:

https://www.olx.pl/oferta/wieza-radio-wzmacniacz-hitachi-sr-300-z-1970-amplituner-stare-vintage-CID99-IDwA8rT.html

https://www.olx.pl/oferta/mini-wieza-CID99-IDxfHMj.html

Przemawia do mnie system woox w Philipsie, ale nie wiem czy to nie jest zwykły chwyt marketingowy, tak samo nie jestem pewien, czy tego typu mini wieże dobrze grają.
Zestawu chcę głównie używać do grania, oglądania filmów i słuchania muzyki elektronicznej i rockowej (czasami zdaża się też jazz i klasyka).
Nie mam zbyt wysokich wymagań, ważne, żeby było czysto i z mocnym uderzeniem.
Jeżeli macie jakieś inne propozycje to chętnie ich wysłucham (wyczytam).

Pozdrawiam!



EDIT: Zapomniałem dodać, że podepnę zestaw pod kartę dźwiękową zewnętrzną Creative Sound Blaster X-Fi HD.

Edytowano przez Hubert Walicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Panie Hubercie sugerowałbym dołożenie chociażby do używanej Yamaha Pianocraft

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-piano-craft-crx-330-z-glosnikami-ns-bp-110-CID99-IDvtsEM.html#9804d548b6

W porównaniu do większości głośników PC to jakieś 1000% poprawy dźwięku.

Sprzęt za 200 zł ciężko nazwać w ogóle grającym. Coś tam się z głośników wydobywa ,ale to tylko namiastka. 

 

Edytowano przez Celdur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Na mój budżet to obecnie za duży wydatek. Rozumiem jednak tok rozumowania, pozbierać i kupić porządny sprzęt. Na jakie zestawy jeszcze mógłbym zwrócić uwagę? Ew. jakie inne modele Pianocraft są warte uwagi? Czy opłacalnym będzie kupić sam amplituner i do niego kolumny, czy jednak szukać zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak grają zestawy z pierwszego postu. Przy takim budżecie wyglądają sensownie. Jeśli chodzi o wOOx to jest to po prostu membrana bierna, która daje mniej więcej tyle co tunel bas-refleks. Rozwiązanie droższe od kawałka rurki, więc zasługuje na uwagę.  Czy lepiej kupować w zestawie, czy osobno to trzeba by oceniać indywidualnie. Podwójny koszt dostawy przy zakupie na odległość może znacząco wpłynąć tu na cenę. Jeśli ma to stanowić nagłośnienie do komputera to może warto ograniczyć się do wzmacniacza i kolumn, bez radia i CD. Czasem warto rozejrzeć się po pobliskich komisach. Może wzmacniacz tego typu: https://allegro.pl/unitra-lzr-wzmacniacz-pw3015-vintage-prl-i7655437499.html . Tylko ten ma w bardzo kiepskim stanie obudowę. Czasem można tanio kupić niezłe kolumny z zawieszeniami do wymiany. Można to zrobić we własnym zakresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam Sven 702, cena do 200zł.

Grają dużo lepiej niż Fenda R30 BT, Edifier R1600 (bardziej szczegółowe, lepsza dynamika). Wzmacniacz na TDA2030, mało zniekształceń, bas 6/6 jak na 4" (mocny, dość miękki i czysty), średnica pełna, ładna barwa można słuchać godzinami, góra łagodna i ma ładny rozdźwięk (nie kłuje  jak w Fenda R30BT) .

 Minus to mało miejsca na wtyczki RCA (fabryczne oczywiście pasują) inne nie zawsze da się wcisnąć w wnękę, czasami wciskają się tylko trochę ale i tak gra). W sumie na biurko nie powinno zabraknąć suba i odzielnego wzmacniacza (czego nie powiem o R30BT i R1600)

Edytowano przez forami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...