Skocz do zawartości
S-Works

Jaki wzmacniacz do Sennheiser HD 660S

Recommended Posts

Mam strumieniowiec Marantz NA6006 jako żródło,chcę do tego kupić wzmacniacz,zastanawiam się czy Marantz PM6006 czy też Marantz HD-DAC1.
Częściej będę słuchał na słuchawkach (słuchawki to Sennheiser HD 660S)
Zastanawiam się czy ten typowo słuchawkowy wzmacniacz HD-DAC1 będzie wyraźnie lepiej grał od tego "kolumnowego" PM6006?

Chodzi mi po głowie jeszcze wzmacniacz słuchawkowy na lampach (Schiit Valhalla 2)

Na który się zdecydować z tych trzech jeżeli chodzi o dzwięk?

Aune T1 jest ładniejszy......

Może powtórzę moje pytanie:

" Czy typowo słuchawkowy wzmacniacz HD-DAC1 będzie wyraźnie lepiej grał od tego "kolumnowego" PM6006? (mają ten sam DAC)

Chodzi mi po głowie jeszcze wzmacniacz słuchawkowy na lampach (Schiit Valhalla 2)

Na który się zdecydować z tych trzech jeżeli chodzi o dźwięk? "

Myślę że wyjście słuchawkowe PM6006  nie będzie porównywalne z wzmacniaczami słuchawkowymi w tej cenie. Jednak warto abyś sprawdził czy dla Ciebie tak to wygląda. Do mnie chyba najbardziej przemawia zakup Schiit Valhalla 2. PM606 jest przede wszystkim dla kolumn.

Typowy wzmacniacz słuchawkowy będzie grał lepiej. Miałem PM6005 to  to samo co PM6006, grał nawet OK z dziurki z moimi słuchawkami, ale daleko mu było do każdego wzmacniacza słuchawkowego z przedziału 2000 zł. Lampa gra zazwyczaj cieplej od tranzystora, nie jestem pewien czy to dobry pomysł do Senków. Ale to oczywiście każdy ma swój gust i trudno jest zgadywać co komuś się spodoba, tym bardziej jeśli nie ma żadnego punktu odniesienia. Nie słuchałeś chyba żadnego wzmaka słuchawkowego i sam nie wiesz czego oczekiwać.

Edytowano przez Janusz Duryn

No właśnie nie wiem bo nie słuchałem nigdy wzmacniacza słuchawkowego.

Tylko,że dwóch(PM6006 i  HD-DAC1) nie ma sensu kupować,mimo,że kolumn na razie nie planuję.

Myślałem o tymczasowym rozwiązaniu czyli np. "tanim lampowcu" stąd ten schiit valhalla 2.

Myślę ze na początek niema sensu sięgać po nic droższego. I może na tym można pozostać.

Zawsze możesz się pobawić na nim ze zmianą lamp na inne.

18 minut temu, S-Works napisał:

No właśnie nie wiem bo nie słuchałem nigdy wzmacniacza słuchawkowego.

Tylko,że dwóch(PM6006 i  HD-DAC1) nie ma sensu kupować,mimo,że kolumn na razie nie planuję.

Myślałem o tymczasowym rozwiązaniu czyli np. "tanim lampowcu" stąd ten schiit valhalla 2.

Valhalla to wzmacniacz, a co będzie robiło za źródło? Z czego będziesz odtwarzał, CD jakiś DAC? 

To próbuj z  Valhallą, powinno być przynajmniej dobrze. Ten wzmacniacz najlepiej gra z wysokoohmowymi słuchawkami. Nie wiem czy kupisz nowego czy używkę, ale w razie czego pamiętaj, że serwis Schiita jest za oceanem. Ja czekałem pół roku na swojego Bifrosta.

Z tego co czytałem on ma 2 tryby do słuchawek o niskiej i wysokiej impedancji.

W trybie wysokiej impedancji wzmacniacz ma impedancję wyjściową 14 ohm i z pewnością wtedy odpadają słuchawki niskoomowe.

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Z tego co czytałem on ma 2 tryby do słuchawek o niskiej i wysokiej impedancji.

Tak, daje radę z niskoohmowymi też. Jest dość uniwersalny i jeśli NA6006 faktycznie gra analitycznie to Schiit przyjemnie go wygładzi i dociąży. Z tych propozycji S-Works, to chyba najlepsze rozwiązanie. W razie nie trafionej inwestycji, nie powinno być też problemu z jego odsprzedażą.

Dzięki za pomoc,zdecyduje się na schiit-a,trzeba się osłuchać by mieć jakieś pojęcie innej rady nie ma :)

a wzmacniacz i kolumny w przyszłości.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się