Skocz do zawartości

Amp, wzmacniacz lub "all in one" do Wharfedale Diamond 11.1


seb.s

Recommended Posts

Witam,

Wszedłem w posiadanie owych głośników, ale nie miałem szans ich odsłuchać (prezent, choć długo dobierany na podstawie opinii w necie ;)). Oczywiście chciałbym nabyć do nich źródło, poza okazjonalnymi płytami głównie, pliki MP3 i Flac a reszta rodzinki życzyłaby by sobie przesyłanie muzyki w sieci, internetowe radia i możliwość przesłania dzwięku z PS3. Ze staroci został mi odtwarzacz CD Technicsa SL 590, czyli raczej nic specjalnego, ale mam do niego sentyment :)kupiłem go za pierwszą wypłatę ;) no i może mi służyć za źródło dla CD.

Mam mało, żeby nie powiedzieć bardzo mało miejsca na sprzęt, dlatego najpierw była opcja all in one np. Pioneer xc-hm86d, potem amplituner np. Onkyo TX 8150, ale że akurat mi najbardziej zależy na jakości to biorę też pod uwagę jakiś nieduży wzmacniacz (używany też,, może NAD 315, może Rotel ) i z czasem dokupienie odtwarzacza strumieniowego. Słuchać będę z odległości 2.5 metra, nie zależy mi na głośności i basie, natomiast lubię detaliczność, melodyjność i szeroką scenę o ile można z tych głośników i takim pomieszczeniu to uzyskać. Chciałbym uniknąć sprzętu grającego skrajnymi  pasmami. Słucham rozmaitej muzyki, synthpopu, popu i  rocka.

Czy ktoś z Was miał możliwość posłuchać tych kolumienek i może mi pomóc dokonać wyboru sprzętu ???   budżet to 1800 ale może uda mi się wyciągnąć na 2200zł, nie mam zamiaru rozbudowywać zestawu. Chciałbym adekwatnie do ceny/możliwości  kupić raz a dobrze na parę lat..

pokój z aneksem 20m.JPG

Edytowano przez seb.s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli amplituner sieciowy, to wybieraj pomiędzy Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250 oraz Pioneer SX-N30AE. Yamaha jest mocna, energiczna, bardzo dynamiczna, wyraźnie eksponuje skraje pasma. Onkyo i Pioneer to spokojniejsze, bardziej równe, dokładne granie. Każdy z powyższych amplitunerów dobrze zagra z Twoimi kolumnami. Alternatywą natomiast jest dobry wzmacniacz, tutaj proponowałbym integrę NAD C326 BEE, która w połączeniu z Wharfedake zagra lepiej niż amplitunery. Funkcje sieciowe natomiast uzyskasz, podłączając odtwarzacz Yamaha WXAD-10. Zestaw taki u nas mieści się w założonym budżecie, a moim zdaniem to najlepsze dźwiękowo i funkcjonalnie rozwiązanie.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za rady i opinię. Chyba raczej amplituner z DACem i usługami sieciowymi byłby dla mnie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza że podłączyłbym przez usb dysk z FLACami.. Poszukam jeszcze lokalnie miejsca do odsłuchu tego eko NADa i Pioneera HM86  ..od skrajności do skrajności ;)  Mam jeszcze propozycje Camridge ale ta firma  mnie jakoś nie przekonuje, przynajmniej  to co jest w moim zasięgu finansowym.

pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...