Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do onkyo tx-8270


Albert Mastah

Recommended Posts

Witam

Rozgladam się za kolumnami stereo do amplitunera onkyo tx-8270 (który także planuje zakupić lub ew. inny amplituner z hdmi arc). Zestaw bedzie używany do TV/muzyki (60%/40%) w salonie 28m^2 z aneksem kuchennym.

Czy moglibyście polecić jakie dobrać kolumny w kwocie 1500-3000zł za parę. Dodatkowy wymóg to muszą też być białe. Oczywiście postaram się zrobić odsłuch przed kupnem ale znawcą nie jestem więc to bedzię raczej tylko subiektywne odczucie...

3k złotych to mój górny limit i chetniej bym kupił coś taniej jeśli nie bede słyszał różnicy 
podając modele prosze o podzielenie na grupy godne polecenia do 2000zł i do 3000zł

 

Edytowano przez Albert Mastah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturas napisał:

A jaki lubisz dźwięk? Bo to Onkyo gra ciepło

To zależy, jedyne porównanie miałem w słuchawkach do komputera. Tam do muzyki wole ciepły ale do gier dla mnie lepszy jest zimny. Do filmów i muzyki myśle że ciepły bedzie ok.

Edytowano przez Albert Mastah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też żeby było dobrze zbalansowane, on gra ciepło, jest dość dociążony, w trybie Pure Direct jeszcze bardziej jest dociążony, dobrze gra wieczorem po cichu przez to, musisz przesłuchać kolumn o jasnej charakterystyce i o neutralnej tudzież ciut ciepłej, sam wtedy ocenisz co wolisz, bo jak Ty nie masz żadnego porównania, to ktoś Ci doradzi jakieś, a potem pretensje będzie miał, musisz odsłuchać chociaż po jednej kolumnie z danego typu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić te, możesz heco Aurora 700 też, zapytaj jeszcze w sklepie kolumny o jasnym brzmieniu i sobie zobaczysz co bardziej Ci pasuje, musisz przesłuchać z cztery kolumny chociaż by się zorientować co Ci pasuje, rozumiesz ? bo nie masz doświadczenia i jak bez odsłuchu kupisz, to będziesz nieszczęśliwy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maverick2005 napisał:

Z białych:

1.Magnat Shadow 207

2.Polk audio signature s50

3.Monitor Audio Monitor 300 

4.Heco Aurora 700

Dokładnie, świetnie dobrane zestawienie. Obawiam się że silvery poza budżetem ale bronzer 6 tak. Masz wówczas przekrój brzmienia. I przy takim zestawieniu dobierzesz dla siebie. 

Do listy dodał bym, jeśli ktoś jeszcze ma, rewelacyjne magnat 755. Były wyprzedawane więc w budżecie się mieszczą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Dokładnie, świetnie dobrane zestawienie. Obawiam się że silvery poza budżetem ale bronzer 6 tak. Masz wówczas przekrój brzmienia. I przy takim zestawieniu dobierzesz dla siebie. 

Do listy dodał bym, jeśli ktoś jeszcze ma, rewelacyjne magnat 755. Były wyprzedawane więc w budżecie się mieszczą.

Piotr

Ostatnio byłem na odsłuchu w konfiguracji MA Bronze 6 + 8270 i faktycznie było fajnie porównywałem z HECO 700 i pylon Sapphire ale koszt tych kolumn to 3400-3500 więc delikatnie wykraczają poza budżet ;), ale gorąco polecam taką konfigurację

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubakk napisał:

Polecam podpiąć pod w/w ampli i zobaczyć iż będzie zbyt gorąco :D

Upalny listopad w końcu :)

8 godzin temu, vermer napisał:

Ostatnio byłem na odsłuchu w konfiguracji MA Bronze 6 + 8270 i faktycznie było fajnie porównywałem z HECO 700 i pylon Sapphire ale koszt tych kolumn to 3400-3500 więc delikatnie wykraczają poza budżet ;), ale gorąco polecam taką konfigurację

No i które lepiej?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA Bronze 6 to bardzo fajne paczki, napędzą nawet spore pomieszczenie sporo fajnego basu jak ktoś lubi. Dobrze wydajny prądowo wzmacniacz 60W daje sobie z nimi znakomicie radę.
Masz rację też słuchałem z CA CXA60 + MA Bronze 6 i jak bym miał jak podłączyć rzeczy przez HDMI to pewnie taki zestaw bym wybrał :-)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pytanie, konkretnie do: użytkowników Onkyo 8270 oraz Pylonów Sapphire 25 (lub ew. Diamond), i to jeszcze najlepiej takich, którzy słuchają głównie rocka... ? :

- czy takie zestawienie nie jest "zbyt ciemne" pod kątem odsłuchu? 

- jakie kable - w tym przypadku zdecydowanie "jasne" polecacie ? (Jakieś "budżetowe" w cenie kilkadziesiąt zł/mb)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi kablami ? po prostu niech chłopak  przeslucha co mu się bardziej podoba czy cieplejszy dźwięk, czy lubi równowagę, czyli jaśniejsze kolumny do tego ciepło grającego tx 8270, bo także bywa tak,że sporo osób bierze do tego amplitunera,także ciepłe kolumny i bardziej im się to podoba ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...