Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 + Amplituner 4-5k


kdd

Recommended Posts

Witam,

Szukam zestawu z ampli do filmów i muzyki 50/50, budzet 4-5k

Glosniki musza być zamontowane na scianie, mam przygotowane kable 2x2,5

Ważne aby były nie wielkie, znalazłem np Heco Ambient 5.1 (nie wiem jak to gra czy to nie jakiś lipny zestaw)

Salon 16m2

Podpowiedzcie coś

Z góry dziękuje.

Edytowano przez kdd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacznę od tego że tego typu zestawy głośnikowe jak Heco Ambient 5.1 nadają się do odtwarzaniu dźwięku z filmów niestety przy odtwarzaniu muzyki stereo nie wygląda to zbyt różowo, dźwięk jest mocno ściśnięty, jakby skompresowany po prostu bez odpowiedniego ciężaru, przestrzeni. Tak więc do filmów można tego typu urządzenia kupić i osiągnąć fajny efekt ale przy muzyce będzie niestety spory kompromis. Jeśli miałbym coś sensownego zaproponować to może wejść trochę w większe zestawy np. Indiana Line Nota 260X + 240X + 740X to stosunkowo niewielkie kolumny o niezłym brzmieniu do których podłączyłbym amplitunery np. Yamaha RX-V485 czy Denon AVR-X1500H. Taki zestaw warto by było wyposażyć dodatkowo w subwoofer np. Jamo J 10, Focal Sib Cub3 albo inny kwestia zasobności portfela. Przy takim zestawieniu będziemy mieli zapewnione dobre brzmienie kina jak i stereo oczywiście w tym pułapie cenowym.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ok po 2 miesiącach szukania informacji w Internecie zdecydowałem się na Canton Movie 265 w kolorze białym nie wiem czy to dobry  / zły wybór ale są w kolorze białym i można bez problemów montować je na ścianie. Jaki amplituner powinienem dobrać do tego zestawu? Onko TX-NR686 czy może coś innego? Ma ktoś ten zestaw i wie jak sobie radzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...