Skocz do zawartości

Pure Audio vs Direct (TX-8250)


pietrek

Recommended Posts

Witam,
Ampli Onkyo TX-8250 posiada trzy tryby.
Pure Audio, Direct, Stereo.
Czy może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica między Pure Audio a Direct?
Pomijając fakt, że przy pierwszym z wymienionych trybów wyłącza się wyświetlacz.
Nie ma żadnej różnicy brzmieniowej między właśnie Pure Audio a Direct.
Czyżby taki marketingowy "dodatek"?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arturas napisał:

Pure Audio ma za zadanie omijać wszystko i by dźwięk jak najczystszy trafiał bezpośrednio do kolumn, ogólnie ja słyszałem różnice, w trybie Pure dźwięk jest bardziej dociążony, być może w tym modelu jest to chwyt marketingowy, ale może ktoś jeszcze się wypowie

Dziękuję za odpowiedź.
Między Pure a Stereo oczywiście słychać różnicę.
W stereo można regulować bass i treble.
W Pure oraz w Direct jest to nie możliwe.
Dlatego pytałem o różnice między Pure a Direct.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Direct to brzmienie po prostu bez ubarwień. Czyli teoretycznie gdybyś wyzerował bas i sopran to powinieneś mieć taki dźwięk. I wyłączyć wszystkie dodatki. Double bas itp.

Piotr audio natomiast teoretycznie miał za zadanie omijać potencjometry. A więc droga sygnału miała być krótsza. 

Czemu pisze teoretycznie? Bo tak było kiedyś. Teraz nie wiem czy faktycznie jest druga druga pójścia sygnału czy to tylko "wyłączanie" wyświetlacza i softwerowe wyzerowanie bass, treble. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2018 o 08:03, S4Home napisał:

Direct to brzmienie po prostu bez ubarwień. Czyli teoretycznie gdybyś wyzerował bas i sopran to powinieneś mieć taki dźwięk. I wyłączyć wszystkie dodatki. Double bas itp.

Piotr audio natomiast teoretycznie miał za zadanie omijać potencjometry. A więc droga sygnału miała być krótsza. 

Czemu pisze teoretycznie? Bo tak było kiedyś. Teraz nie wiem czy faktycznie jest druga druga pójścia sygnału czy to tylko "wyłączanie" wyświetlacza i softwerowe wyzerowanie bass, treble. 

Piotr

Dziękuję za odpowiedź.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 1 year later...

W apce Onkyo Controller trzeba kliknąć (w trybie odtwarzania czegokolwiek) na buton z suwakami. Ukazuje się menu "LISTENING MODE", w którym można zmieniać odtwarzania w jednym z trzech trybów klikając na jeden z trzech butonów. W apce "Music Control", w zakładce "SŁUCHAJ", bezpośrednio pod spodem jest przewijalny pasek z większą ilością butonów wyboru trybu odsłuchu, w tym jeden z trzech omawianych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...