Skocz do zawartości

Optymalne zestawienie do Heco Aurora 700


Suchy 79

Recommended Posts

Witam.

Obecnie muzyki słucham ze Spotify i radia net na Yamaha rn 602 i kolumnach Aurora 700.

Wszystko jest super i  jestem zadowolony z dźwięku , ale pomyślałem o zamianie Yamahy na coś co mogło by jeszcze bardziej pozwolić kolumnom rozwinąć skrzydła. 

Tylko nie mam pojęcia co  było by lepszym rozwiązaniem, przeskok na wyższy model Yamahy rn 803 czy jakiś wzmacniacz z dac na pokładzie i do tego np. rasberry pi . A może sam wznak plus oddzielny dac plus transport plików. Zależy mi żeby do tego można było podłączyć tv i  pendrive

Proszę kolegów o pomoc i propozycję w jakim zestawieniu Aurory 700 zagrałyby optymalnie.

Kwota 5000 zł max na wszystko. Muzyka głównie rock , heavy/power metal. Sprzęt wolałbym nowy ze względu na to  że  jest możliwość wypożyczenia  go do domu. Używki też wchodzą w rachubę tylko już był by to zakup w ciemno . Więcej info o muzyce i metrażu w moim pierwszym temacie.

Ostatnio natknąłem się w sieci na Magnat MR 780 czy to by mogło dobrze zagrać z Aurorami ? Może Nad 375 , Roksan kandy 2 , Musical fidelity m3i , jakiś Rotel.

Czekam na propozycje ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór wzmacniacza zależy od Twoich preferencji, napisz proszę co podoba Ci się w brzmieniu aktualnego zestawu, a co chciałbyś poprawić, zmienić. 

Roksan Caspian pomimo obiektywnie wysokiej klasy dzwięku, moim zdaniem nie do końca pasuje do Heco Aurora. Poszukaj wzmacniacza o szybszym, bardziej otwartym, jasnym dzwięku.

Czekam na Twój opis, który pozwoli na zaproponowanie konkretnej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Yamaha R-N803D będzie pewną poprawą, ale w podanym budżecie można lepiej. Moim zdaniem najlepszą opcją będzie wzmacniacz NAD C368 z modułem MDC DD BluOS. W zadanym budżecie masz duża poprawę brzmienia, przede wszystkim szybkości, energii, muzykalności oraz świetną platformę sieciową BluOS.

Zapraszam na odsłuchy i wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Onkyo a 9070 robi wrażenie, kawał pieca no i oko cieszy. Teraz pytanie w co uderzyć.

1.Malina z kartą DigiOne (podobno świetny transport) i podłączyć do Onkyo a 9070

2.Czy wystarczający będzie odtwarzacz sieciowy Onkyo ns 6130 zamiast malinki.

3.Który przetwornik w Onkyo jest lepszy we wzmacniaczu czy playerze? 

4.Co waszym zdaniem zagra lepiej Onkyo + malina , Onkyo + odtwarzacz 6130 , czy Nad C368 z modułem MDC DD BluOS.

 

Na razie wziąłem pod uwagę te dwa urządzenia bo są dostępne w sklepie i jest możliwość wypożyczenia i posłuchania w domu. Na pewno skożystam z tej możliwości ale chciałem poznać zdanie doświadczonych forumowiczów.

Nad C368 z modułem MDC DD BluOS mieści się w zakładanym budżecie , Onkyo a 9070  + ns 6130 już trochę poza. Czy jest warto dołożyć ?

 

 

 

 

Edytowano przez Suchy 79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem 9070 + malina z dobrym wyjściem cyfrowym na dac.

Polecam

Piotr

Rozumiem że Onkyo ma dobrego daca i już nie muszę inwestować w zewnętrznego.

 

5 godzin temu, Arturas napisał:

Bierz to Onkyo 9070 ja go mam i potęga jest ?

Widziałem powystawowe to Onkyo za 3600 normalnie na dwu letniej gwarancji

Z czym to u Ciebie gra i jaka muzyka leci?

Edytowano przez Suchy 79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celan to jednak seria znacznie wyższa toteż i droższa 

Pamiętajmy nad Aurora jest aleva GT oraz elementa.

Celan to jednak znacznie lepsze kolumny. W porównaniu do niższych seria są bardzo swobodne przy zachowaniu potęgi grania. Powiem tak, nie udało mi się osiągnąć maksymalnego poziomu ich głosu. To potężne granie. 

Przy cichym natomiast granie jest swobodne i wciąż wypełnione. Do tego wykonanie kolumn stoi na bardzo wysokim poziomie. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...