Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze sprzętu - amplituner + głośniki


paulwhite00

Recommended Posts

Hej. 

Mam banalny i pojawiający się pewnie wiele razy problem z wyborem sprzętu, ale im więcej czytam, tym więcej mam problemów ze zrozumieniem co i jak. 

Do wydania mam 2000-2500 zł. Sprzęt nie musi być nowy. Może być używany, ale zadbany ;) 

Do czego potrzebny? Oglądanie TV (dekoder) + bluray (filmy i koncerty, choć to drugie rzadko) + konsola i sporadycznie muzyka z innych urządzeń (cd, serwisy streamingowe) - muzyka bardzo różna: rock, hip-hop, reggae...

Zależy mi na dźwięku surround. Szczególnie, że lubię oglądać filmy i robię tego dużo i grać na konsoli. 

W tej chwili mam wieżę Technicsa SC-EH790 podłączoną analogowo (czincz) do sprzętu (dekoder, konsola). 

W załączeniu rzut pokoju z rozstawieniem ;) 

Zastanawiam się czy lepiej kupić zestaw z głośnikami np. 5.0 i dwa frontowe głośniki, czy lepiej 5 satelitek może lepszej jakości i do tego głośnik basowy. Fajnie by było jakby ampli miał bluetooth i np. miracast, choć to ostatnie niekoniecznie :)

Proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Pozdrawiam!

C_Users_biuro_Desktop_Rysunek2 Model (1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paulwhite00 napisał:

Zastanawiam się czy lepiej kupić zestaw z głośnikami np. 5.0 i dwa frontowe głośniki, czy lepiej 5 satelitek może lepszej jakości i do tego głośnik basowy.

tak na szybko - miej świadomość, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku (podłogowe kolumny frontowe vs. satelitki) subwoofer jest niezbędny, jeżeli będzie użytkowany w znacznej większości do filmów/grania.

Ponadto co kryje się u Ciebie pod stwierdzeniem "satelitki" - czy kolumny podstawkowe (monitory), czy faktyczne satelitki pokroju np. Tannoy TFX. Jeżeli te drugie, to musisz pamiętać, że odsłuch muzyki i jakość przekazu na tego typu nagłośnieniu będzie jednak odstawał od klasycznych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Markcox napisał:

tak na szybko - miej świadomość, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku (podłogowe kolumny frontowe vs. satelitki) subwoofer jest niezbędny, jeżeli będzie użytkowany w znacznej większości do filmów/grania.

Ponadto co kryje się u Ciebie pod stwierdzeniem "satelitki" - czy kolumny podstawkowe (monitory), czy faktyczne satelitki pokroju np. Tannoy TFX. Jeżeli te drugie, to musisz pamiętać, że odsłuch muzyki i jakość przekazu na tego typu nagłośnieniu będzie jednak odstawał od klasycznych kolumn. 

Tak myślałem, że będę musiał albo kupić gotowy zestaw, albo dokupić suba.

Chodziło mi oczywiście o kolumny podstawkowe ale może też być coś pokroju zestawu: Yamaha YHT-1840 (HTR-2071 + NS-PY40). Już sam nic nie wiem. Na allegro i olx jest dużo ofert.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, S4Home napisał:

W tej cenie tylko sprzęt używany.

Poszukaj gotowych pełnych zestawów na Olx. Jest tego trochę w tej cenie i to takiego całkiem sensownego. :)

Piotr

Tak, właśnie o tym myślę najbardziej. Zastanawiam się tylko czego szukać. Czy rzeczywiście gotowy zestaw, czy może osobno ampli i osobno głośniki. Jeśli tak, to w co mierzyć!? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów... nie do końca rozumiem, co kryje się pod terminem "gotowy zestaw". Jeżeli masz na myśli plastikowy (gotowy) zestaw typu all in one, to odpuść.

Natomiast na popularnych portalach aukcyjnych masz całą masę "gotowych" używanych zestawów, które dotychczasowi użytkownicy sami składali zakupując prawilny ampli KD i dobierając do tego zestaw kolumn.

Dla przykładu, sam jakiś czas temu miałem w planie pozbycie się setu opartego o ampli Harman Kardon AVR260 i do tego set kolumn Klipsch z serii Synergy (F10, B20, C10 + sub SW450) i to w cenie, że chyba zmieściłbyś się z budżetem ;) wiec da radę, poszukaj, podrzuć kilka propozycji, które wpadły CI w oko, a koledzy w oparciu o Twoje propozycje doradzą, czy sprzęt warty zachodu, czy jednak omijać szerokim łukiem.

Przy mnogości producentów i modeli trudno teraz wskazać Ci konkretny kierunek. Ktoś Ci podpowie szukaj kolumn "X", które same w sobie były tak dobre, że rzadko kto je odsprzedaje i tak będziesz szukał aukcji/oferty przez kolejne naście miesięcy.

Zacznij może od OLX i ofert w swojej okolicy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak też zrobię i wrócę z kilkoma propozycjami, które wpadły mi w oko :) Pozdrawiam.

Znalazłem u siebie w mieście takie oto propozycje: 

Amplitunery:

- Pioneer vsx-527 LINK za 800zł z mikrofonem do kalibracji

- Harman-Kardon avr-355 LINK za 799zł

- Yamaha Rx-V500D LINK za 950zł

Kolumny:

- Infinity Beta LINK za 1200zł

- Jamo 5.0 LINK za 900zł

 

jest też np. gotowy zestaw:

- Yamaha HTR 2076 5.1 Głośniki Yamaha + YST SW030 za 2.500zł LINK

- Zestaw yamaha 5.1 + amplituner Denon 7.1. 5×hdmi, Glosniki front ns 50f. Glosnik centralny ns c55. sur. ns e55 sub. sw 012 za 1.200zł LINK

 

EDIT:

Co sądzicie o zestawieniu Infinity Beta z linku wyżej oraz DENON AVR-X540BT - za 800zł mogę mieć :)

EDIT2:

a może Zestaw logitech z5500 jako głośniki do amplitunera? Można kupić za nawet mniej niż 1000zł LINK

Edytowano przez paulwhite00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie w tym przypadku gotowy rozumiem...

ok, przepraszam, bije się w pierś. Moje pytanie odnosiło się do kolegi paulwhite i przyznaje, że nawet nie zwróciłem uwagi, że termin "gotowego zestawu" wyszedł Piotrek od Ciebie (kompletnie nie zauważyłem Twojego posta) - w innym przypadku byłoby dla mnie od razu jasne, o jakich gotowcach była mowa ;)

Co od siebie dodam...

9 godzin temu, paulwhite00 napisał:

może Zestaw logitech z5500 

daruj sobie ten pomysł

9 godzin temu, paulwhite00 napisał:

DENON AVR-X540BT

tu też bym odpuścił - jest to najniższy z możliwych budżetowych ampli KD tego producenta. W tym budżecie rozglądałbym się jednak za nieco starszymi, ale dającymi więcej jakości klockami

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedziecie o zestawie głośników Infinity (5.0) 2xBeta 20, 2xBeta 50 i centralny) z tego LINK. To, to co podałem wyżej. Jest na miejscu i gość chce 1200zł.

W gre wchodzą jeszcze 2 opcje, które znalazłem: Jamo model s506 (5.0) za 900zł LINK

lub

Jamo S606 5.1 z subem LINK za 999zł - ale to będę wiedział czy klient który był przede mną mnie ubiegł czy nie (bede wiedzial o 21 dziś). 

Ewentualnie Jamo S626 5.0 LINK - 1500zł

Warto w razie czego szukać ww. zestawów?

 

Co do Ampli, to czy możecie podać z 2 lub 3 modele których warto poszukać? Rozumiem, że te podane przeze mnie w poście nie są dobre?

- Pioneer vsx-527 za 800zł z mikrofonem do kalibracji

- Harman-Kardon avr-355 za 799zł

- Yamaha Rx-V500D za 950zł

 

EDIT:

A co z takim zestawem? Jamo s608 5.0 + Onkyo TX NR 509 - w cenie około 2400 - 2500?

Edytowano przez paulwhite00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...