Skocz do zawartości

Wzmacniacz zintegrowany 5-8k


kolka02

Recommended Posts

Witam ponownie,

Poszukuję jakiegoś rozsądnego rozwiązania w kwestii wzmacniacza zintegrowanego. Coś w stylu HEGEL h90, CoctailAudio X35 ew. NAD C388. Nie do końca jestem pewien co lepiej: klasa AB czy D? Jak miałby coś w stylu Hegla (AirPlay, bluetooth) to by było dobrze, ale ogólnie strumieniowe kwestie mile widziane. Jeśli jednak coś sensownego byłoby znacznie lepsze (pod względem jakości dźwięku) to spokojnie mogę z tego (strumieniowania) zrezygnować - jakiś strumieniowy odtwarzacz to też nie problem przecież żeby dokupić ewentualnie.

Nie mam doświadczenia w odsłuchach, więc pewnie niewiele wniosą, albo raczej - dobrze wiedzieć na co zwracać uwagę. I tu prośba o jakieś fajne propozycje. Budżet około 5-8 tys. Kolumny Heco Celan 902 (jak szczęśliwie dotrą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a ja właśnie do kolumn Heco Celan zaproponowałbym wzmacniacz Hegel, to dobre połączenie. Atoll IN200 także, chociaż moim zdaniem warto także spojrzeć na ofertę Naim z modelem NAIT XS-2, świetną opcją będzie Cyrus 8 DAC. To szybkie, mocne, energiczne granie. Posłuchałby także integrę Roksan Kandy K3. Jeśli natomiast szukasz brzmienia idącego w kierunku plastyczności, naturalności, barwy, koniecznie posłuchaj hybrydy lampowe Vincent SV-227 MK oraz świetną polską konstrukcję Haiku Audio Bright MK4. Jeśli rozważasz lampę, jest jeszcze potężny, bardzo wydajny Fezu Audio Titania.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy oraz wypożyczenia do naszego salonu. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami, w naszym salonie masz dziesiątki wzmacniaczu, które możesz w komfortowych warunkach odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałbym do listy Rotel RA 1572, dość równe granie z ocieploną średnicą, NAD C388 to też ciekawy pomysł, tutaj na duży + opcja modułów MDC, z zamontowanym BluOS masz świetnie działający streamer z obsługa Tidala Master (mqa).

Na sam koniec YAMAHA A-S1100, kapitalnie zbudowany, neutralny wzmacniacz. W swojej cenie pozycja obowiązkowa do osłuchu. Możesz podjechać z kolumnami do jednego z naszych salonów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły.

Tak patrzę i...

yamaha S1100 stary design, pasmo przenoszenia wygląda dobrze, brak DAC, brak funkcji sieciowych, (...?)

rotel RA-1572 (albo lepiej 1592 - tylko troche drogi) chyba najbardziej mi się spodobał, parametry chyba ok, design ok, funkcje dodatkowe (streaming, itp) wyglądają fajnie

Unison Research Simply Italy... no to fajne. Klasa A. w funkcjach ubogie, ale pewnie gra najfajniej. Zastanawiam się tylko czy moc rzędu 20W na kanał to nie za mało. a wieksza moc (chyba 45W) to już też inne pieniądze

XINDAK XA-6800R - mało mocy, funkcje chyba tylko podstawowe, ale znowu klasa A, no i nie wiem czy nie pójdę w stronę jakiejś takiej hybrydy. Mam tu jeszcze kilka intrygujących modeli: Advance Acoustic X-i125, albo lepiej model wyższy X-i1000, który do jakiejś tam mocy pracuje w klasie A (no niestety cena znowu wysoka), Vincent SV-227 czy Vincent SV-237MK, może coś jeszcze innego?

Cyrus ... to chyba dopiero w wersji Lyric (ale cena)

Co sądzicie??

Edytowano przez kolka02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy to że wzmacniacz powinien pozostać wzmacniaczem. 

A sieć załatwisz przez pierdolę malinkę, chromecast albo wxad10.

Pamiętaj o jednym sieć teraz jest aktualna. Za 2 lata może być modny streming s4stream i co wtedy? A wzmaka zostanie wzmakie . Nie traci na wartości.

 

20 w to aż za dużo do normalnego słuchania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2018 o 17:26, S4Home napisał:

Chłopaki trochę to nie poważne taszczyć 50 kg wielkich paczek i to do pomieszczenia gdzie zagrają inaczej niż w domu. Sorry ale głupota.

Zdecydowanie łatwiej wziąć relatywnie mały 15 kg wzmacniacz do domu.

Piotr

A Ty znowu z tym samym. Na miejscu można porównać kilka wzmacniaczy obok siebie, co jest najbardziej obiektywne. Jak u nas coś nie zagra, w domu będzie pewnie tylko gorzej. W gruncie rzeczy to oszczędność czasu. Zamiast jeździć i pożyczać po kolei, za jednym zamachem można załatwić większość rzeczy. I to co zagra najlepiej wypożyczyć. No chyba, że ktoś ma wolną kupę gotówki to może wypożyczyć kilka wzmacniaczy na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

A Ty znowu z tym samym. Na miejscu można porównać kilka wzmacniaczy obok siebie, co jest najbardziej obiektywne. Jak u nas coś nie zagra, w domu będzie pewnie tylko gorzej. W gruncie rzeczy to oszczędność czasu. Zamiast jeździć i pożyczać po kolei, za jednym zamachem można załatwić większość rzeczy. I to co zagra najlepiej wypożyczyć. No chyba, że ktoś ma wolną kupę gotówki to może wypożyczyć kilka wzmacniaczy na raz.

No to najlepiej jest iść do salonu gdzie po prostu te kolumny są. No taszczenie ich dla wzmaka? To nie jakiś niedostępny niszowy model.

1 godzinę temu, Arturas napisał:

Hahahaha Top hi-fi gnębi cały czas S4 hahahaha chyba go nie lubi ? najpiękniejsze jest to jak branża się kłóci, albo sobie dokazuje ?

Tak koledzy tak maja. Lubią mi dokazywać :) Ale zachowuje spokój i ripostuje :)

Natomiast nasze dyskusje często mają jednak sens. I wiele osób wyciągnęło by z nich coś konkretnego gdyby nie forma przekazu. A wiesz jak jest gdzie dwóch się boje tam trzeci korzysta :) wiesz o kogo chodzi? :P

 

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gnębi, tylko ma swoje zdanie. A racja jest jak d*pa, każdy ma swoją :D

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No to najlepiej jest iść do salonu gdzie po prostu te kolumny są. No taszczenie ich dla wzmaka? To nie jakiś niedostępny niszowy model.

Niszowy nie niszowy, ale każdy salon tego nie ma. I załóżmy, że np klient jest z mojego miasta i  pójdzie do Korisu, gdzie fajnego sprzętu jest sporo- ni ma Heco. U nas też jest parę fajnych klocków- też nie ma Heco. I co w takim wypadku? Ma ograniczyć się do sklepu gdzie stoi Heco i rezygnować z odsłuchu klocków które go interesują? Wzmacniacza nie kupuję się co rok (choć i takich znam :) ). Jeśli komuś zależy to się wysili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby nie zmienia się co roku, ale u Nas audiofili, bywa tak, że co parę miesięcy chce się zmienić system, bo się osłuchał hihi ? tez tak mam ? bylem zachwycony, jestem nadal, ale..... ? ale nakład pieniężny na zmiany byłby zbyt duży, lub można by było ponieść porażkę z nowymi dopasowaniami ? i mogło by się okazać, że nasz pierwszy był najlepszy ? hahahaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie ciekawą propozycją byłby także wzmacniacz CA azur 851a, ładnie wpasowujący się w wymagany zakres cenowy? Nie chciałbym być posądzony o brak obiektywizmu jako, że akurat mam poprzednika tj 840a v2, którego całkiem lubię. Kupiłem nowy ponad 10 lat temu i został ze mną do dziś. Taki nienarzucający się sposób grania, chyba raczej nie dla osób lubiących 2,5 drożne podłogówki w 15 m2 i muzykę z mocnym bitem. U mnie gra z Usherami V-601 i prezentuje wyrównany, nie męczący w długotrwałym odsłuchu dźwięk, ze świetną stereofonią i przejrzystością. Przyznam, że trochę w nim pogrzebałem i wymieniłem/zdemontowałem całkiem sporo elementów, co poprawiło barwę, stał się "dźwięczniejszy" (żeby już nie mówić muzykalny ;) ) względem oryginału, który teraz wydawałby mi się zapewne nieco suchy. I tu, wykorzystując wątek, mam pytanie do branży. Mianowicie, czy duże są różnice w dźwięku pomiędzy wymienionymi wzmacniaczami tj 840a v2 oraz 851a i czy ewentualnie warto myśleć o wymianie na nowszy model, licząc się z jednak dość sporą dopłatą? A tak dla przykładu (skoro już i tak przeglądałem) zestawienie zniekształceń harmonicznych dla kolejno (źródło: audio.com.pl): rotel ra-1592, yamaha a-s1100, xindak xa6800, ca azur 851a. Wiem, że wykresy to nie wszystko, ale wydaje się, że CA wypada w tym zestawieniu najlepiej.

rotel.jpg

yamaha.jpg

xindak.jpg

ca.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...