Skocz do zawartości

Kino domowe do ok. 10tys.


Marines

Recommended Posts

Witaj.

Zacznę od elektroniki - wybierałby pomiędzy amplitunera Onkyo TX-RZ730, a Yamaha RX-A880. To dwa bardzo nowoczesne amplitunery, które swietnie sprawdzą się w kinie domowym oraz muzyce. Większy problem będzie z wyborem kolumn. Jeśli duży nacisk kładziesz na kino domowe, namawiałbym Cię na zestaw Polk Audio najnowszej serii Signature E np. S55E / S15E / S30E ktory uzupełnionym subwooferem HTS 10 lub marki SVS PB-1000. Można ewentualnie na fronty zastosować model mniejszy S50E, także wystarczy do Twojego salonu. To będzie porządne kino domowe. Heco Aurora zestaw na modelu 700 jest także ciekawą opcją, chociaż to kolumny o spokojniejszym, cieplejszym charakterze, które moim zdaniem lepiej sprawdzą się w muzyce. Dobrą opcją będzie także zestaw na Monitor Audio serii Bronze oraz idąc w kierunku brzmienia Heco - konkurencyjny Dali Zensor 7 set.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Dopisałbym do listy odsłuchowej RX-A880 + Mission QX-3 + QX-1 + QX-C,

@Marines widzę, że jestes z Poznania. Wpadnij do nas na odsłuch (który do niczego Cię nie zobowiązuje), jest gdzie zaparkować auto, a dobra kawe masz w gratisie :) 

W piątek do Was wpadne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

Koledzy co ma 880 że warto dopłacać taką kwotę względem 685????:)

Piotr

Oprócz lepszego wykonania, i wzrostu mocy gra jak reszta Aventage, bardziej neutralnie i spokojnie od serii RX-V. Polecam posłuchać.

 

19 minut temu, Jan Koval napisał:

To foroom też już na twarz upadło dawno,taka firma z poznania nie rozumie ,że reklamy z kientami na kawe nas nie obchodzą i mają od tego private  wiadomści,ja będe na 18 w niedziele na rosuł,łokei?TOP HIHI

Tak było po prostu szybciej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wyższa moc która przy amplitunerze nie ma specjalnego znaczenia. Tutaj 20w na kanał przy stereo nie zmienia nic!

Lepsze wykonanie i tyle. Dokładanie 2k do tego modelu uważam za porażkę. 

Avantage zaczyna się od 10tek. Tak było w historii taki był zamysł początkowy Yamahy. Niższe modele to tylko zapchaj dziura dla zrobienia kasy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 800 pojawił się wraz z początkiem serii Aventage a więc ładnych parę lat temu, więc nie gadaj mi tu o zapchajdziurze :) Zapchajdziury to modele, które pojawiły sie później jak RX-A6xx. 

W czasach gdy nie było Aventage, był modele 3,4,5,6,7,10,20,30. Obecnie nie ma już 7xx. Jest za to Aventage 8. 

Słuchałeś Ty wgl tego amplitunera czy piszesz tak po tym co wyczytałeś?

1 godzinę temu, Marines napisał:

Czy duża różnica jakości jest między 880, a 1080 ?

Moim zdaniem tak, ale jak zawsze jest to subiektywne. Podłączymy obydwa modele i sam ocenisz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak graja te missiony ale moje ciup lepiej graly z onkyo. Marines posluchaj z tymi kolumnami innych amplitunerow. Moze onkyo seria 8.. 

Ja mam mission m34 i mialem onkyo 606. Teraz y683.

Tak naprawdę to zajrzalem tutaj tylko dlatego bo w temacie byla cena 10tysiecy i chcialem poczytaj jak sklepy beda sie bic o takiego klienta. I sie nie pomyslilem. :) Odpisuje poniewaz mam missiony. 

RX-A880 tez bym nie skreslal. Przede wszystkim odsluch i porownanie. I nie daj sobie wcisnac drogich kabli. 3-5zl za metr 2,25 jest okej.  Jak wyzsza cena bedzie kabla  to popros o porownanie z tanim. Lepiej wes ze sobia jakis kabelek bo w sklepie moga miec jakis specjalny tani ktory odstrasza i wybierzesz drozszy

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Bo mówimy o samym nazewnictwie avantage. A to tylko nazwa. Oryginalnie było:

6 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

3,4,5,6,7,10,20,30

I 7 została zastąpiona właśnie tymi niskimi avantage. Bez sensu.

Jest duża różnica na korzyść 1080. Ale znowu cena kolejne 2 k w górę. W tej cenie jest już trochę ampli do wyboru. Yamaha na pewno powinna być w gronie branych pod uwagę. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Aventage miały końcówkę x10 i już wtedy pojawił się model z serii 8 a konkretnie RX-A810. Czyli od 8 lat mamy ten model.

Ostatni model z serii RX-V7xx to RX-V781 sprzed 2 lat. 

Gdzie więc zastąpienie modelu? 6 lat na rynku był zarówno RX-V7xx jak i RX-A8xx.

Reasumując, RX-A8xx to nie żaden niski Aventage tylko pełnoprawny "członek" serii, RX-A6xx to jest ta zapchajdziura.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...