Skocz do zawartości

Kolumny Magnat i ampli sieciowy do pokoju 20m


artix111

Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić kolumny i amplituner sieciowy do pokoju 4x5m. Średnio zaadoptowany akustycznie (masywna kanapa, 2 fotele z ławą, w rogach wąskie szafki z książkami, na podłodze 2 włochacze, sporo kwiatów). Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, mam za sobą 30 lat pracy w głośnych warunkach, więc i słuch już nie ten. Muzyka jakiej słucham to pop, rock, elektronika a więc nic skomplikowanego, lubię jak kolumny grają z zaakcentowanymi skrajnymi pasmami. Zastanawiam się nad kolumnami Magnat Monitor Supreme 1002 lub 2002 i nie wiem które będą odpowiedniejsze do tego metrażu. Amplitunery które biorę pod uwagę to Onkyo TX-8220 lub Yamaha R-N303D (mogę ją dostać w dobrej cenie - 1400zł). Proszę o pomoc w wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli zależy Ci na dobrym klasowo systemie, który będzie sprawiał dużo przyjemności podczas odsłuchu muzyki, gorąco namawiałbym jednak na minimalnie wyższe modele urządzeń i kolumn. Różnica cenowa nie jest duża, a dźwiękowo uzyskasz dźwięk klasę lepszy.

Zacznę od elektroniki - wybierałby pomiędzy Yamaha R-N402D, a Pioneer SX-N30AE. Obydwa urządzenia to amplitunery sieciowe, Yamhaha gra bardziej otwartym, efektownym dźwiękiem z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. Pioneer jest równiejsze, dokładniejszy.

Większy problem będzie w wyborem kolumn. Odradzam serię Supreme, to bardzo budżetowe kokumny, które w odsłuchu stereo niestety będą dużym kompromisem. Spójrz natomiast na serię Shadow, do Twojego salonu swietnie sprawdzi się model Shadow 207. Jako alternatywa spójrz na dwie polskie konstrukcje - STX Electrino 150 oraz moim zdaniem wyróżniające się w swojej cenie Pylon Audio Pearl 25. Każda z powyższych kolumn w połączeniu z elektroniką Pioneer lub Yamaha zapewni szybki, dynamiczny, swobodny dźwięk.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, pewnie Twoje propozycje są trafne, ale niestety mój budżet to max 3000zł. Zdaję sobie sprawę, że w tej kwocie szału nie będzie, chyba że zdecyduję się na jakieś używki, wolałbym nowe, ale widzę, że w założonym budżecie będzie ciężko coś sensownego złożyć.

Patrzę na te Pylony i Yamahę, może to być ciekawą opcją. Gra może ktoś na tych kolumnach z Yamahą ? Ciekaw jestem opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że bez odsłuchów się nie obejdzie, nie napalam się, mam czas. Jest jeszcze jedna kwestia o której nie wspomniałem wcześniej, mianowicie nigdy nie słucham muzyki głośno. Stary wzmacniacz Sony TA-F4A który służy mi poczciwie od prawie 20 lat nigdy nie grał wyżej jak na 4,5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,

Jeśli zależy Ci na dobrym klasowo systemie, który będzie sprawiał dużo przyjemności podczas odsłuchu muzyki, gorąco namawiałbym jednak na minimalnie wyższe modele urządzeń i kolumn. Różnica cenowa nie jest duża, a dźwiękowo uzyskasz dźwięk klasę lepszy.

Zacznę od elektroniki - wybierałby pomiędzy Yamaha R-N402D, a Pioneer SX-N30AE. Obydwa urządzenia to amplitunery sieciowe, Yamhaha gra bardziej otwartym, efektownym dźwiękiem z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. Pioneer jest równiejsze, dokładniejszy.

Większy problem będzie w wyborem kolumn. Odradzam serię Supreme, to bardzo budżetowe kokumny, które w odsłuchu stereo niestety będą dużym kompromisem. Spójrz natomiast na serię Shadow, do Twojego salonu swietnie sprawdzi się model Shadow 207. Jako alternatywa spójrz na dwie polskie konstrukcje - STX Electrino 150 oraz moim zdaniem wyróżniające się w swojej cenie Pylon Audio Pearl 25. Każda z powyższych kolumn w połączeniu z elektroniką Pioneer lub Yamaha zapewni szybki, dynamiczny, swobodny dźwięk.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Napisz do nas na priv, przygotujemy indywidualną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Podepnę się pod temat. Zamierzam kupić Yamahę R-N303D w zestawie z kolumnami. Który wybór będzie lepszy z tym amplitunerem, Indiana Line Nota 550 X czy Magnat Supreme 1002 ?

Salon około 25 m2, muzyki nie będę słuchał za głośno ze względu na 3 letnie dziecko. Nie mam też, jakiś specjalnych oczekiwań od odtwarzanej muzy, chciałbym po prostu żeby było optymalnie jeśli chodzi o ten amplituner.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u znajomego zięcia na odsłuchu kolumn STX Electrino 250 i  ONKYO TX-8250S kolumny mają niewiele ponad rok a amplituner kilka miesięcy. Nie jestem specjalnie osłuchany w tych nowych sprzętach, ale muszę przyznać, że nawet fajnie to grało. Fakt, bas inny niż ten do którego jestem przyzwyczajony, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Po nowym roku zestaw będzie na sprzedaż, cena jak dla mnie atrakcyjna. Do stycznia jeszcze daleko, w sumie to dobrze, bo mam jeszcze czas na inne odsłuchy.

Edytowano przez artix111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...