Skocz do zawartości

Cambridge CXV 2 vs Pioneer N-50AE


slaw0001

Recommended Posts

Witam,

Zmagam się z pomysłami na usprawnienie sterowania głośnością NADa 356. Obecnie sa dwie opcje: do posiadanego Pioneera N-50AE dokupuję DACa np. Pro-Ject Pre Box S2 Digital lub sprzedaję Pioneera i w zamian kupuje Cambridge CXN V2. No i tu pytanie do doświadczonych forumowiczów co by wybrali na moim miejscu? Oczywiście jakość dzwięków nadrzędna. 9_9

Z góry dzięki za wypowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci przy zmianie odtwarzacza na podwyższeniu jakości dzwięku, zamiana Pioneer N-50AE na CA CXN v2 niewiele wniesie. Musisz poszukać lepszego odtwarzacza. Moim zdaniem sensowniejszą opcją będzie zastosowanie zewnętrznego przetwornika z przedwzmacniaczem i wejście w Twoim wzmacniaczu NAD na końcówkę mocy (MAIN IN). Spójrz na np. Audiolab M-DAC+, który w Twoim systemie sprawdziłby się idealnie. Ewentualnie opcja tańsza Audiolab M-DAC.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wypożyczenia. Poza powyższymi propozycjami, mamy oczywiście w salonie wiele odtwarzaczy sieciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli zależy Ci przy zmianie odtwarzacza na podwyższeniu jakości dzwięku, zamiana Pioneer N-50AE na CA CXN v2 niewiele wniesie

Powiem szczerze, że liczyłem na taką wypowiedź :6_smile:. N-50AE gra bardzo dobrze a bardziej liczę na rozszrzenie funkcjonalności. Niestety Audiolaby obecnie poza zasięgiem.

Zastanawia mnie natomiast co jest nie tak z  Pro-Ject Pre Box S2 Digital. Na papierze doskonała specyfikacja. Recenzje na świecie i opinie na forach całe w zachwytach no i cena można powiedziec rewelacyjna a u nas cisza! Nikt jeszcze sie nie pochwalił, że go ma, użytkuje, choć pytałe kilka razy.

 Co jest z nim nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Nie wykorzystuję wszystkich mozliwosci N70A ale chwalę. Gra dobrze jako usb dac oraz jako odtwarzacz plikow z twardego dysku. Ja nie streamuję muzyki.

Wada to kiepski wyswietlacz. Za maly.

Znam i mam lepsze dac ale jako kombain Pionek jest jednym z lepszych urzadzeń.

W strodku dac sabre 9016. Granie nie jest typowo sabrowskie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...