Skocz do zawartości

kolumny pod amplituner Yamaha R-N602 (lub Yamaha R-N803D)


Yatza

Recommended Posts

Tak bass wymiata, ale zaczął dopiero po wymianie kabli.. A co chodzi o słuchanie muzy to jest tak... Mam sąsiadkę, która mieszka piętro wyżej, starsza fajna kobitka, ale ostatnio wprowadziła się do niej jej wnuczka z dzieckiem, które biega w butach ortopedycznych po gołej podłodze.. Kur.....a rezonans jest taki jakby, ktoś w parkiet gwoździe wbijał.. Chodzenie i zwracanie uwagi nic nie poskutkowało więc jak tamta się uaktywnia włączam przeważnie Metallice lub Evanescence płyta Fallen.. i słuchamy muzyczki na gałeczkach jak na zdjęciu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2018 o 15:20, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Yatza

To akurat jest bardzo proste. R-N803D musiał stać w tej sali, a że Yamaha nie narzuciła nam wymogu, żeby grał z ichniejszymi głośnikami mogłem wybrać sam. Podoba mi się to zestawienie i uważam, że w tym budżecie (6k za zestaw) to świetna propozycja i dlatego tak to ustawiliśmy. Ot cała historia :) 

Z calego AVS (z Narodowego) najbardziej zapamietalem male monitory Gato, ktore graly cudownie i ten zestaw Yamaha + QX3. Nie wiem czy to dobor muzyki, czy po prostu ten zestaw jest tak dobrze zestrojony.

W kazdym razie w tym tygodniu jade na odsluch QX-3, ale zastanawiam sie czy nie poprosic tez o udostepnienie QX-4, czy ktos z Was sluchal QX-4?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Karol Bryd ile m2 pokój do nagłosnienia? 

Niestety to jest nieforemny salon, lacznie ok 35m^2, ale tak naprawde ten rejon, gdzie jest sprzet, sofa etc ma moze z 10-12m^2, tyle, ze jest to w polowie otwarte.

Nad QX-4 sie zastanawiam czysto teoretycznie z mysla, ze moze wieksze kolumny pozwola mi sluchac muzyki ciszej, ale lepiej. Ogolnie nie lubie przesadnie glosnej muzyki ?

Teraz mam Monitor Audio BX5, ale czegos mi w nich brakuje, malo w nich czuc przestrzen. Teraz mam pod nie podlaczony amplituner Pioneer VSX-933, i docelowo to on bedzie napedzal jakies nowe kolumny (mam tez Denon PMA-720E, ale z racji braku pre-out w amplitunerze raczej nie biore go pod uwage, zreszta ten Pioneer jak dla mnie gra lepiej od tego Denona).

Mile wspominam tez odsluch Tannoy XT 8F, ale one sa duze, wolalbym cos troszke mniejszego (a chyba QX-4 sa wlasnie mniejsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym zobaczyć rzut twojego pomieszczenia. Jeśli kolumny będą grały na całości (otwarta przestrzeń za słuchaczem) to QX-4- zdecydowanie bardziej "dociążone" na dole. Natomiast jeśli np kolumny stoją na krótszej ścianie i wykorzystujemy część pomieszczenia- QX-3 wystarczą. Obydwie konstrukcje mają sporo "mięcha" na dole. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Musiałbym zobaczyć rzut twojego pomieszczenia. Jeśli kolumny będą grały na całości (otwarta przestrzeń za słuchaczem) to QX-4- zdecydowanie bardziej "dociążone" na dole. Natomiast jeśli np kolumny stoją na krótszej ścianie i wykorzystujemy część pomieszczenia- QX-3 wystarczą. Obydwie konstrukcje mają sporo "mięcha" na dole. 

Wyglada to tak mniej wiecej.

Monitor Audio BX5 pod wzgledem mocy wystarczaja, a nie sa to duze kolumny, ale jak pisalem, nie o moc mi chodzi, rzadko slucham muzyki glosniej niz na -25dB.

Selection_043.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol Bryd napisał:

Teraz mam Monitor Audio BX5, ale czegos mi w nich brakuje, malo w nich czuc przestrzen. Teraz mam pod nie podlaczony amplituner Pioneer VSX-933, i docelowo to on bedzie napedzal jakies nowe kolumny

Jednym z powodów braku przestrzeni i że to gra słabiej w stereo jest to że korzystasz z amplitunera kina domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maverick2005 napisał:

Jednym z powodów braku przestrzeni i że to gra słabiej w stereo jest to że korzystasz z amplitunera kina domowego.

Byc moze, ale jak pisalem mam tez wzmacniacz stereo Denon (mialem tez Onkyo) i wciaz to nie bylo to, poza przestrzenia brakowalo mi tez tego "miesa na dole". Ten Pioneer byl podlaczany np. pod wspomniane tez Tannoy i wtedy gral naprawde super jak na moje oczekiwania, jestem ciekaw co bedzie z QX-3 (-4).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2018 o 13:28, Trukas napisał:

Też mam yamahe r-n803 z aurorami 700.  Też miałem na początku bas na maksa, ale na szczęście naprawiłem błąd amatora :DDopiero po 40 godzinach wygrzewania bas nabrał mocy i zmniejszalem bas do połowy, bo zaczynał dudnic :)

na jakim metrażu słuchasz ten zestawik no i przy jakiej muzyce ?

z mojego (krótkiego) doświadczenia wynika, że np. przy "starym mocniejszym rocku z CD czy innych źródeł" ręka sama kieruje się do potencjometru z napisem bass, by choć nieznacznie go podręcić. Niezależnie od zestawu... ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...