Skocz do zawartości

Zestaw stereo (sieciowy) do salonu 2500 zł


danieltrn

Recommended Posts

Czego szukam: amplituner sieciowy oraz kolumny podstawkowe - ewentualnie zestaw mini stereo lub all-in-one

Budżet : do 2500zł

Stan sprzętu : Nowy

Pomieszczenie : prostokątny salonu z kuchnią (16m) - będzie stać naprzeciwko kanapy, w prawej części poniższego rzutu:

695442073_Zrzutekranu2018-11-7o14_19_36.png.82719a53d302d77b95572551ff750bb3.png

Źródło:  Deezer (320kps) - to najczęściej, radio FM (koniecznie!), radio internetowe (najrzadziej). Na CD zupełnie mi nie zależy, nie korzystam (gdybym miał w przyszłości - to prędzej zgrane do FLAC i puszczane po sieci)

Funkcjonalności - mile widziany AirPlay (ale nie niezbędny). Miło by było mieć wejście optyczne, żebym podpiął telewizor. Do tego obsługa wspomnianego Deezera i radia internetowe które mogę sobie zaprogramować jako jakiś kanał i wygodnie odpalać pilotem, jak pozostałe stacje FM

Muzyka - instrumentalna, rock (metal i progresywne też), elektroniczna 

 

Biorę pod uwagę:

Yamaha Pianocraft N470 z kolumnami NOTA240 lub coś podobnego (brak wejście optycznego, ale tutaj jakiś DAC i z telewizora powinno ładnie iść)

Yamaha RN303 z kolumnami NOTA260

Rozważałem też takie ustrojstwo jak Revo Supersystem (https://revo.co.uk/products/supersystem/) - rozmiarowo bardzo w porządku, ale podejrzewam że różnica w jakości dźwięku spora w stosunku do wyżej wymienionych...

 

Zastanawiam się, czy nie umyka mi coś, jeśli chodzi o wybór sprzętu (Yamaha o tyle wygodna, że mam możliwość je przesłuchać za kilka dni, oba warianty). Na korzyść Pianocrafta są jego kompaktowe rozmiary i wydaje mi się taki bardziej... odpowiedni dla mniejszego pomieszczenia (a i prądu ciągnie mniej - ja wiem, że to są kilkuzłotowe sprawy i tak dalej, ale też działa to na moją wyobraźnię). Z drugiej strony ma napęd CD który w ogóle nie jest mi potrzebny - co jest lekkim marnotrastwem. 

Może jest coś wyraźnie lepszego/wartego zainteresowania w tym pułapie cenowym? (gdzie najważniejsze dla mnie jest albo odtwarzanie Deezera z urządzenia, albo stream po airplay + kwestie radiowe)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz założony budżet, zaproponowałbym zestaw zbudowany na bazie amplitunera sieciowego Yamaha R-N402D, który połączyłbym z kolumnami Magnat Shadow 203, Heco Aurora 300 lub polską konstrukcją Pylon Audio Pearl Monitor. Pewną alternatywą dla elektroniki Yamaha jest amplituner Pioneer SX-N30AE. Brzmieniowo to trochę spokojniejszy charakter, bardziej dokładny i analityczny. Yamaha ma system MusicCast, Pioneer natomiast stawia na systemy otwarte typu google chromecast i DTS Play:Fi.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Dzisiaj  dotarła do mnie jedna rzecz, o której w ogóle nie pomyślałem wcześniej - kolumny będą musiały stać u mnie blisko ściany - odpada więc bass reflex z tyłu (a wszystkie proponowane kolumny - melodika, magnat, heco, pylon) takowy mają. 

Czy w związku z korektą wymagań, macie może jakieś sugestie co do kolumn (dla jednego z dwóch ampli z tego wątku, czyli yamahy i pioneera).

Z dostępnych gotowcow widziałem yamahe n303 z kolumnami Elac Debut 2.0 B6.2 (lekko ponad moj budzet, ale akceptowalnie)

Czy to dobra propozycja (i do tego jednak 303 a nie 402, budżet).

Czy do Pioneera SX-N30AE możecie polecić jakieś kolumny bez bas reflexu z tyłu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny rzeczywiście będą stały ciasno przy ścianie, przedni bass-reflex będzie rozwiązaniem bezpieczniejszym. W takim przypadku moje propozycje do wspomniane przez Ciebie Elac 2.0 B6.2 oraz Indiana Line Tesi 261. Obydwie konstrukcje jak najbardziej proponuję połączyć z amplitunerem Pioneer SX-N30AE. 
Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny takich zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli kolumny rzeczywiście będą stały ciasno przy ścianie, przedni bass-reflex będzie rozwiązaniem bezpieczniejszym. W takim przypadku moje propozycje do wspomniane przez Ciebie Elac 2.0 B6.2 oraz Indiana Line Tesi 261. Obydwie konstrukcje jak najbardziej proponuję połączyć z amplitunerem Pioneer SX-N30AE. 
Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny takich zestawów.

W jaki sposób mogę się skontaktować w sprawie odsłuchu i wyceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...