Skocz do zawartości

Głośnik Bluetooth - budowa


Recommended Posts


Witam 
Chciałbym sam zbudować głośnik bluetooth znalazłem kikla filmików na YouTubie i na podstawie jednego z nich chcę zbudować.

I tu mam problem mam do wykorzystania głośniki innej mocy niż tu przedstawione mam dwa o mocy 70 W i nie wiem jakie użyć podzespoły i wykorzystać wzmacniacz bluetooth( moc moich głośników jest większa) i chciałem też użyć te małe głośniki wysoko tonowe. Oczywiście obudowa głośnika będzie inna, gdzie każdy głośnik będzie miał oddzielną komorę.

pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś to doradzi mi jakie elementy muszę mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moc głośnika to jego wytrzymałość. Dlatego jeśli głośniki mają większa moc niż wzmacniacz który je napędza niema nic w tym złego. Znacznie ważniejsze jest to aby obciążenie głośników nie miało niższej impedancji od tej z jaką może działać podłączony do nich wzmacniacz. Z drugiej strony zbyt wysoka impedancja głośników może sprawić że całość będzie grała zbyt cicho.  Łatwo kupić kompletne płytki z wzmacniaczem i modułem bluetooth. Jednak jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy to moze lepiej odpuścić budowanie czegoś takiego. Może lepiej kupić gotowy który będzie dobrze działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...