Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pawelchr

Wzmacniacz zintegrowany do 3500zł

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na forum.

Obecnie gra u mnie zestaw yamaha AS-300/ CD 300 z podstawkami bowers& wilkins 685 S2. Chciałbym poprawić jakość dźwięku, nie bardzo mam teraz opcję radykalnej wymiany całego systemu wiec mam w planie zostawić głośniki ( bo to chyba najlepszy element systemu ) i wymienić chwilowo samą integrę a pewnie za kilka miesięcy , do roku cd. Słucham dość zróżnicowanej muzyki od jazzu (coltrane) z rzadka elektronika (boards of canada) , sporo rocka w alternatywnym wydaniu (radiohead ) , dużo kobiecych wokali (anna calvi, circuit des yeux) i mocniejszy rock ( tool, pearl jam, klasyka- led zeppelin, blues) - więc tak naprawdę  wszystko oprócz klasyki.  Sporo słucham na słuchawkach - sennhaiser hd600 z kablem audeos przez wejście słuchawkowe w yamaha as300 (uważam że całkiem dobre więc wzmacniacz chce sobie zostawić).

Rozważam NAD c356 bee z DAC 2. Nie miałem jeszcze okazji posłuchac ale czytałem ze może nieźle zagrac z b&w a miałem okazje słuchać nadów w innych systemach i było nieźle . Wiem że to nic nie znaczy i trzeba posłuchać ale chciałbym mieć jakiś ogólny pogląd sytuacji a nie jestem osłuchany na tyle żeby wiedziec co z czym przynajmniej w teorii łączyć żeby miało sens. A wybór wzmacniaczy w tej cenie całkiem szeroki (łącznie z lampami np fezz audio luna)

Proszę o pomoc , z góry dziękuje

PS

pomieszczenie ok 23 m2 niestety ze skosem (dlatego wybrałem podstawki żeby ich nie przydusiło  , i jest myśle że ok pod tym względem)

Witaj,

Zgadza się, klasyczna seria wzmacniaczy NAD pasuje do tych kolumn bardzo dobrze. Zapewni lepszą muzykalność, barwę ale i dynamikę. Do tego spory zapas mocy, który przyda się zarówno przy cichym jak i głośniejszym słuchaniu. Pomijając niższą cenę rozważyłbym może nawet bardziej model C326, który w moim odczuciu gra równiej, bardziej analogowo od mocniejszego brata. Lampy to również ciekawy trop, zwłaszcza Yaqin MS-30L. Fezz Silver Luna też jest bardzo ciekawy. Zwróć uwagę jeszcze na Atoll IN50. Koniecznie pomyśl o odsłuchu. Własne uszy to jednak najlepszy doradca :)

Pozdrawiam,

Michał.

Nad to nie do końca dobry trop. Nie mod 356 który ma krzykliwa wyższa średnicę. Z bowersy będzie przeciętnie. 326 tak, ale 356 nie 

Zdecydowanie lepiej zagra magnat mr780 i atoll in100.

Piotr

Mądry chłopak, dobrze że kupiłeś tego Nada, a nie te dwa gnioty atolla, które tu polecają, chylę czoła Twojej inteligencji i pije Twoje zdrowie czystą wodą mineralną, bo nic innego nie mam 🙂

Powiem tak: słuchałem atolla nawet ok ale jakoś bez większych emocji . Słuchałem rotela 14 i zaraz potem nada c375. Rotel zrobił na mnie wrażenie bardziej wyważonego , analitycznego ale trochę zimnego , przy nadzie od razu mi się micha ucieszyła. I co ciekawe sluchalem w salonie top hi fi na takim zestawie jak mój ale na znacznie droższych kablach , nie wspominając o lepszym akustycznie pomieszczeniu ale jak wróciłem do domu , podłączyłem , wygoniłem żonę z małymi dziećmi do kuchni i odpaliłem to opad szczęki miałem większy u siebie. Mimo słabszych kabli i tego że monitory stoją bezpośrednio na stoliku czyli niżej i trochę za blisko. Nie wiem czego to kwestia ale myślę że chyba głośniki w salonie funkiel nówki nie śmigane a moje już dobrze rozgrzane. W każdym razie nie spodziewałem się że w moim systemie zmiana wzmacniacz zrobi taka różnicę. Gęsia skórka po pierwszych odsłuchach i apetyt na więcej. Sąsiedzi niech się cieszą że mam małe dzieci i słucham głównie na moich sennhaiserach 🙂

Dnia 8.11.2018 o 13:01, Q21 napisał:

Witaj,

Zgadza się, klasyczna seria wzmacniaczy NAD pasuje do tych kolumn bardzo dobrze. Zapewni lepszą muzykalność, barwę ale i dynamikę. Do tego spory zapas mocy, który przyda się zarówno przy cichym jak i głośniejszym słuchaniu. Pomijając niższą cenę rozważyłbym może nawet bardziej model C326, który w moim odczuciu gra równiej, bardziej analogowo od mocniejszego brata. Lampy to również ciekawy trop, zwłaszcza Yaqin MS-30L. Fezz Silver Luna też jest bardzo ciekawy. Zwróć uwagę jeszcze na Atoll IN50. Koniecznie pomyśl o odsłuchu. Własne uszy to jednak najlepszy doradca :)

Pozdrawiam,

Michał.

Witam, chciałbym też kupić wzmacniacz do moich B&W 602 S3, czy polecany przez Ciebie C326 dobrze by się z nimi spasował? Myślę też o AA MAP 105 lub Denon PMA 1500.

Jeśli potrzeba dłuższej dyskusji założę nowy wątek. Dziękuję i pozdrawiam.

Jak najbardziej NAD C326 BEE będzie dobrą opcją, moim zdaniem najlepszą w danym budżecie. Ewentualnie przy wyższym budżecie można szukać czegoś innego.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować