Skocz do zawartości

Wzmacniacz zintegrowany do 3500zł


Pawelchr

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na forum.

Obecnie gra u mnie zestaw yamaha AS-300/ CD 300 z podstawkami bowers& wilkins 685 S2. Chciałbym poprawić jakość dźwięku, nie bardzo mam teraz opcję radykalnej wymiany całego systemu wiec mam w planie zostawić głośniki ( bo to chyba najlepszy element systemu ) i wymienić chwilowo samą integrę a pewnie za kilka miesięcy , do roku cd. Słucham dość zróżnicowanej muzyki od jazzu (coltrane) z rzadka elektronika (boards of canada) , sporo rocka w alternatywnym wydaniu (radiohead ) , dużo kobiecych wokali (anna calvi, circuit des yeux) i mocniejszy rock ( tool, pearl jam, klasyka- led zeppelin, blues) - więc tak naprawdę  wszystko oprócz klasyki.  Sporo słucham na słuchawkach - sennhaiser hd600 z kablem audeos przez wejście słuchawkowe w yamaha as300 (uważam że całkiem dobre więc wzmacniacz chce sobie zostawić).

Rozważam NAD c356 bee z DAC 2. Nie miałem jeszcze okazji posłuchac ale czytałem ze może nieźle zagrac z b&w a miałem okazje słuchać nadów w innych systemach i było nieźle . Wiem że to nic nie znaczy i trzeba posłuchać ale chciałbym mieć jakiś ogólny pogląd sytuacji a nie jestem osłuchany na tyle żeby wiedziec co z czym przynajmniej w teorii łączyć żeby miało sens. A wybór wzmacniaczy w tej cenie całkiem szeroki (łącznie z lampami np fezz audio luna)

 

Proszę o pomoc , z góry dziękuje

PS

pomieszczenie ok 23 m2 niestety ze skosem (dlatego wybrałem podstawki żeby ich nie przydusiło  , i jest myśle że ok pod tym względem)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zgadza się, klasyczna seria wzmacniaczy NAD pasuje do tych kolumn bardzo dobrze. Zapewni lepszą muzykalność, barwę ale i dynamikę. Do tego spory zapas mocy, który przyda się zarówno przy cichym jak i głośniejszym słuchaniu. Pomijając niższą cenę rozważyłbym może nawet bardziej model C326, który w moim odczuciu gra równiej, bardziej analogowo od mocniejszego brata. Lampy to również ciekawy trop, zwłaszcza Yaqin MS-30L. Fezz Silver Luna też jest bardzo ciekawy. Zwróć uwagę jeszcze na Atoll IN50. Koniecznie pomyśl o odsłuchu. Własne uszy to jednak najlepszy doradca :)

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem tak: słuchałem atolla nawet ok ale jakoś bez większych emocji . Słuchałem rotela 14 i zaraz potem nada c375. Rotel zrobił na mnie wrażenie bardziej wyważonego , analitycznego ale trochę zimnego , przy nadzie od razu mi się micha ucieszyła. I co ciekawe sluchalem w salonie top hi fi na takim zestawie jak mój ale na znacznie droższych kablach , nie wspominając o lepszym akustycznie pomieszczeniu ale jak wróciłem do domu , podłączyłem , wygoniłem żonę z małymi dziećmi do kuchni i odpaliłem to opad szczęki miałem większy u siebie. Mimo słabszych kabli i tego że monitory stoją bezpośrednio na stoliku czyli niżej i trochę za blisko. Nie wiem czego to kwestia ale myślę że chyba głośniki w salonie funkiel nówki nie śmigane a moje już dobrze rozgrzane. W każdym razie nie spodziewałem się że w moim systemie zmiana wzmacniacz zrobi taka różnicę. Gęsia skórka po pierwszych odsłuchach i apetyt na więcej. Sąsiedzi niech się cieszą że mam małe dzieci i słucham głównie na moich sennhaiserach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2018 o 13:01, Q21 napisał:

Witaj,

 

Zgadza się, klasyczna seria wzmacniaczy NAD pasuje do tych kolumn bardzo dobrze. Zapewni lepszą muzykalność, barwę ale i dynamikę. Do tego spory zapas mocy, który przyda się zarówno przy cichym jak i głośniejszym słuchaniu. Pomijając niższą cenę rozważyłbym może nawet bardziej model C326, który w moim odczuciu gra równiej, bardziej analogowo od mocniejszego brata. Lampy to również ciekawy trop, zwłaszcza Yaqin MS-30L. Fezz Silver Luna też jest bardzo ciekawy. Zwróć uwagę jeszcze na Atoll IN50. Koniecznie pomyśl o odsłuchu. Własne uszy to jednak najlepszy doradca :)

 

Pozdrawiam,

Michał.

Witam, chciałbym też kupić wzmacniacz do moich B&W 602 S3, czy polecany przez Ciebie C326 dobrze by się z nimi spasował? Myślę też o AA MAP 105 lub Denon PMA 1500.

Jeśli potrzeba dłuższej dyskusji założę nowy wątek. Dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. NADzik kupiony jest dobrze, lepiej niż myslałem chociaż po pierwszych hurraentuzjastycznych odsłuchach zaczynam widzieć też niedoskonałości. Bas jest potężny (szok że z monitorów aż taki)  , góra fajna, nie tak przeostrzona  jak na yamaha as300.  Mam poczucie że na poprzednim wzmacniaczu było dużo mniej emocji ale więcej wybaczał słabo nagranym płytom.  Tutaj szczególnie w mocnych rockowych kawałkach jak robi się gęsto pojawia się lekki chaos.  I tak sobie zaczynam przyszłościowo myśleć o głośnikach. Słuchałem mojego zestawu z cd NAD c5cośtam (  odpowiedni do c375) i powiem że wielkiej zmiany nie było więc wyraźnie najwięcej zyskałbym na zmianie głośników. Wujek ma nada  c372 ( ostatnio jeszcze troche upgradowany)  z Polskimi podłogówkami ESA i brzmi to rewelacyjnie. Znacznie lepsza stereofonia, przejrzystość dzwięku , przyznam że dla mnie jego system jest jakimś punktem odniesienia do którego zmierzam, taki dzwięk lubie.  Na takie głośniki mnie na razie nie stać ( a raczej stać ale żona by zabiła). I tu jest dylemat. Zostać przy tym co jest poczekać rok czy bardziej 2 dozbierać do docelowych głośników ( nie wiem ale pewnie za 8-12 tyś coś fajnego i na lata by się znalazło może ta sprawdzona esa) czy sprzedawać bowersy i szukać jakichś przejsciowych głośników. Tylko zastanawiam się czy za sumę np 4000 będę wstanie znaleźć jakieś używki przy których poczuł bym wyraźna róźnicę? No bo zacząłem się zastanawiać , nie wiem za ile sprzedam bowersy , nowe to ok 2600 za parę , zakładam że może za połowę nie wiem jak wygląda rynek wtórny to jakieś 2700 dorzucam i budżet jest. Proszę opinię czy w tej cenie coś sensownego się zdarza na rynku wtórnym. Trochę się boje nie ukrywam używek ale w sumie jeśli mógłbym zyskać dużo "większy " dzwięk to czemu nie wyjść ze strefy komfortu?

Pozostaje jeszcze trochę wredne pomieszczenie. Jest to salon 25m2 po podłodze ze skosem, poźniej wrzuce fotografie. głośniki stoją na stoliku długości ok 2 metrów więc są za nisko i za blisko siebie ale nie bardzo mam jak inaczej.  jeden jest pod skosem ale jako że to monitor i jest dosyć nisko to ma jeszcze dużo powierza nad sobą. Gdybym szedł w podłogówki to jedna stała by pod skosem , nie ma innej opcji  i tego powietrza będzie mniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no narazie zgodne z planem wymieniłem tylko wzmacniacz wiec teraz gra u mnie: NAD c375 z cd Yamaha cds300 i monitorki B&W 685 S2. Na tym miałem narazie poprzestać i za jakiś dłuższy czas wymienić głośniki i cd na docelowe. Tylko że zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej zrobić " przejściowy " upgrade i nie wymienić bowersów na jakąś lepszą używkę żeby się cieszyć lepszym dzwiękiem zanim uzbieram na coś docelowego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...