Skocz do zawartości

Mikser Xenyx 802- głośność odsłuchu


Paweł Małkowski

Recommended Posts

Witam

 

Mam pewien problem. Posiadam Mixer Xenyx 802 do którego mam podłączony mikrofon. Mikser podłączony jest do karty dźwiękowej emu 0404 w pc.

Podczas nagrywania wokalu słyszę się w słuchawkach czyli tak jak być powinno, ale nie wiem jak tą głośność przyciszyć. Ponieważ słyszę się w słuchawkach za głośno. Mogę jedynie wyregulować głośność ogólną, czyli muzyka (bit) który leci z pc i wokal razem. Przyciszyć lub podgłośnić jednocześnie te obie rzeczy. Czy jest to na tym mikserze możliwe, aby przyciszyć tylko wokal słyszany w słuchawkach? Jeśli tak to proszę o podpowiedź. Może jakoś inaczej to podłączyć?

Poniżej zdjęcie pokazujące jak w tym momencie wszystko jest podłączone.

MIKSER.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie bawiłem się zbyt dużo w takie rzeczy, ale coś mi nie grają połączenia przedstawione na rysunku. Dlaczego np. używasz wyjścia na pętle efektów jako wyjście sygnału na PC? ?

Poziom sygnału kanału (w tym wypadku 1) określa pokrętło level pod EQ przyporządkowane do tego kanału. Pokrętłem level na pewno możesz dostosować głośność kanału mikrofonu w całym miksie a więc i w słuchawkach, nie zmieniając przy tym głośności muzyki. Gorzej, jeżeli potrzebujesz inaczej przy monitorowaniu (słuchawki) i inaczej przy rejestracji (pc). Chyba najlepiej jednak zajrzeć do manuala  :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...