Skocz do zawartości

SOUNDBAR - czy się sprawdzi do 10.000 zł.


xplosion

Recommended Posts

witam,

Organizuje nowe mieszkanie i mam pewne pytanie odnośnie kina domowego,

prawdopodobnie pełnowymiarowe głośniki odpadają ze względu na estetykę pomieszczenia,

architekt zaproponował mi rozwiązanie - soundbar.

Do tej pory zawsze używałem kina domowego z pełnowymiarowymi głośnikami i jestem z tego zadowolony ( mam głośniki JBL i wzmacniasz Yamaha )

Pomieszczenie, w którym miałby być sound bar jest dość duże ( ok 50m2 ), 

budżet na soundbar - myślę że 10.000, jeśli trzeba coś dołożyć to również mogę, przeglądałem forum i sporo osób proponuje rozwiązania Yamaha,

W pomieszczeniu mam sporo przestrzeni otwartej, siedząc na kanapie przed tv z lewej strony ściana jest w odległości ok 8 metrów z prawej trochę bliżej ( pomieszczenie jest dość wąskie a długie) czy w takim układzie sprawdzi się jakiś soundbar i który wybrać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xplosion napisał:

architekt zaproponował mi rozwiązanie - soundbar.

Pracuje z architektami tak wnętrz jak i całych domów , zasada jest jedna , to Ty podajesz co chcesz mieć / audio/, a rolą architekta jest dopasowanie wnętrza do Twoich potrzeb. Jak tego nie rozumie to zmień architekta. Nie daj sobie wcisnąć soundbaru , już głośniki telewizora graja lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ostatnim się nie zgodzę. Soundbary są właśnie po to aby zastąpić marne głośniki telewizora. Z punktu widzenia architekta taki soundbar jest wygodny bo nie trzeba zagracać pomieszczenia kolumnami i przeciągać kabli. Zapewne droższe soundbary mogą grać lepiej. Jednak chyba nigdy nie zastąpią zestawu kina domowego w porównywalnej cenie. Podchodząc bardziej bezkompromisowo można zintegrować głośniki z pomieszczeniem. Dla dźwięku zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie pomieszczenie dostosowane do dobrego rozmieszczenia sprzętu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się tutaj spierać z nikim,

załączyłem rzut mieszkania,

na prawo zaraz od tv jest wejście do mieszkania,

ustawiając pełnowymiarowe głośniki zapewne by zawadzały w codziennym funkcjonowaniu, z tyłu są też duże okna więc trudniej coś tam ustawić, dlatego propozycja architekta co do jednego głośnika dobrej klasy.

projekt.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Soundbary są właśnie po to aby zastąpić marne głośniki telewizora.

Cztery godziny temu rozmawiałem z ludźmi montującymi w domach telewizory i te listwy z głośnikami , opinia którą przedstawiłem jest zarówno moja /po odsłuchach co prawda tylko dwóch takich urządzeń/, ale też ich , czyli ludzi parających się montażem na co dzień . Po za tym 50m2 i soundbar ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Cztery godziny temu rozmawiałem z ludźmi montującymi w domach telewizory i te listwy z głośnikami , opinia którą przedstawiłem jest zarówno moja /po odsłuchach co prawda tylko dwóch takich urządzeń/, ale też ich , czyli ludzi parających się montażem na co dzień . Po za tym 50m2 i soundbar ?

Zawsze można znaleźć TV z bardzo dobrymi głośnikami ( jak na TV ) i kiepski soundbar i wtedy faktycznie niema to sensu :) . Jednak w współczesnych bardzo płaskich TV z reguły dźwięk jest bardzo słaby i nawet marny soundbar może poprawić ich dźwięk. A jeśli chodzi o to pomieszczenie to zapewne taki jeden głośnik będzie wygodniejszy w życiu codziennym. Podobnie ustawienie w nim kwiatów w donicach i wazonów pogorszy funkcjonalność :) , podobnie jak inne sprzęty. Jednak jeśli chodzi o dźwięk to będzie z nim zawsze gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt. Goście którzy totalnie nie mają pojęcia o realnym rozporządzeniu sprzętu w domu.

Kiedyś przyszedł do nas klient szukający kolumn o wysokości do 100 cm białych 7 cm głębokich :)

wisdomo żeby to dobrze grało. 

zhadzam się z marcoxem po części. Niech się skupi na tym aby sprzęt który wy chcecie wkomponować w pomieszczenie. A nie doradzać głupoty. 

cirkaee czy sam ma soundbar za 10k. No głupota!!

kasa pozwala na wybranie normalnego optymalnego zestawu i to bym obstawiał. Jeśli koniecznie musi być modern to jest kilka mini systemów jak kef, canton movie czy tannoy arena które i wylgadaja i grają. 

zapraszamy cię na odsłuch i po lepsze ceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xplosion napisał:

Nie chcę się tutaj spierać z nikim,

ale przecież my też nie piszemy tego wszystkiego w tym celu - żeby była jasność :) 

generalnie kolego xplosion zakup soundbar'a nie jest najlepszym pomysłem, a już wydanie 10k na tą protezę dźwięku - nie można chyba gorzej wydać takich pieniędzy.

A architekt, odnoszę wrażenie, że w tym względzie poszedł po najmniejszej linii oporu. 

Warto, gdybyś wspomniał jeszcze, w jaki sposób chcesz to użytkować - czy to będzie kwestia samych filmów/TV, czy jednak również muzyka i w jakich proporcjach. Jeżeli tylko, lub w znacznej większości kino, to warto rozważyć systemy o których wspomina Piotrek. Ale najlepiej, gdybyś zrobił wszystko, żeby jednak pójść w "pełnowymiarowe" zabawki. Przecież producentów i modeli zarówno kolumn, jak i elektroniki jest teraz taka masa, że designem (oczywiście w drugiej kolejności, po brzmieniu ;)) można wybrać sprzęt pasujący zarówno do zamkowego klimatu, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Więc jeżeli architekt wyklucza postawienie kina domowego ze względu na estetykę pomieszczenia, to pogoń takiego architekta, albo chociaż przypomnij mu, kto tu komu płaci fakturę. Chyba, że architektem jest Twoja żona, to masz problem :) 

25 minut temu, S4Home napisał:

zhadzam się z marcoxem po części

czemu tylko po części?! ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory kino domowe w moim aktualnym mieszkaniu służy w 60% do muzyki w 40 % do kina,

w nowym mieszkaniu z racji też otwartej przestrzeni nie będę miał jakieś super akustyki z czego zdaję sobie też sprawę,

Mogę ponaciskać na architekta, z którym mam jutro spotkanie na jednak pełnowymiarowe głośniki, ale też to mieszkanie jest dość nietypowe bo salon jest zaraz na wejściu do mieszkania co możę trochę w tym przeszkadzać. Nigdy nie słyszałem na żywo żadnego soundbar-a, nie wiem jak to gra, ale zapewne nie można od tego wymagać jakieś jakości, tym bardziej, że dźwięk nie ma się jak odbić.

a mógłby ktoś pokusić się o podanie jakiegoś zestawu głośników, nie jakiś wielkich kolubryn a czegoś zgrabnego, eleganckiego, co mógłbym też jutro pokazać architektowi. 

Bo rozumiem, że ten soundbar to mam sobie całkowicie wybić już z głowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

czemu tylko po części?! ;) 

Bo pisałeś żeby zostawił to w spokoju. A mim zdaniem to osoba którą wynajmujemy i płacimy jej. Ma zrobić to co my chcemy, w tym przypadku dopasować nam nasz sprzęt przez nas wybrany do pokoju a nie polecać soundbar!!

1 godzinę temu, S4Home napisał:

tannoy arena które i wylgadaja i grają. 

 

4 minuty temu, MobyDick napisał:

tannoy%20arena_59ea10c64bc38.jpg

Tannoy Arena 

I grają bardzo dobrze!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie macie rację, jest to jakaś opcja której nie brałem wcześniej pod uwagę,

i zapewne taki zestaw 5.1 tych małych głośników zagra lepiej niż ten cały sound bar.

Do kwoty 12.000 - 15.000 zł z tych małych głośników jest jeszcze coś lepszego czy też nie ma sensu iść w coś droższego ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej wybierał coś z niedużych monitorów na podstawkach lub platformach montowanych do ścian z tyłu. Sporo tu moze też zalezeć od wystroju wnętrza jesli ma się to zgrać. Warto wtedy do nich kupić dobrej jakości subwoofer.Ja bym tu widział np. zestaw składający się z pięciu kolumn KEF LS50

kef-ls50-wielessspeaker3.jpg 

ii do tego subwoofer REL T9I 

69936c6c464694d4725d76844c49

Można użyć troche tańszy model.

Tylne kolumny są mniej krytyczne i tu też można użyć coś tańszego.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Bo pisałeś żeby zostawił to w spokoju. A mim zdaniem to osoba którą wynajmujemy i płacimy jej. Ma zrobić to co my chcemy, w tym przypadku dopasować nam nasz sprzęt przez nas wybrany do pokoju a nie polecać soundbar!!

 

5 godzin temu, Markcox napisał:

a te o których nie ma pojęcia, niech lepiej zostawi w spokoju.

żeby zostawił w spokoju wybór sprzętu grającego - zwłaszcza kiedy propozycja z jego strony wygląda, jak ponury żart, a zajął się wkomponowaniem w otoczenie tego, czego życzy sobie zleceniodawca. Więc wszystko się zgadza.

1 godzinę temu, xplosion napisał:

Bo rozumiem, że ten soundbar to mam sobie całkowicie wybić już z głowy.

Bardzo dobrze kolego rozumiesz, przy okazji wybij go również architektowi ;)  Kilka ciekawych propozycji dostałeś, niech teraz architekt się gimnastykuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy chcesz faktycznie kino czy jednak stereo. Bo jeśli kino to te zaproponowane jedynie lub tannoy arena to na prawdę wysoka półka i nie ma sensu iść w coś droższego. Jeśli chcesz stereo to propozycja kef ls50 + sub rel też jest bardzo trafna. Do sub rel można też pomyśleć o monitorach tannoy xt6. Rewelacyjnie to razem gra.

Piotr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17 mam dziś spotkanie z architektem, przedstawię mu te opcje i niech coś wymyśli,

kef ls50 - dość spore te monitory, z tego można jak sami sugerujecie ustawić stereo lub pokusić się o ustawienie 5.1

Tannoy Arena - tutaj zdecydowanie mniejszy gabaryt 

tak już na marginesie, oprócz tego soundbar-u architekt proponował mi jeszcze jakieś rozwiązania podtynkowe, pewnie drogie max, ja jestem zwolennikiem głośników które jednak widzę, stara szkoła.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xplosion napisał:

kef ls50 - dość spore te monitory, z tego można jak sami sugerujecie ustawić stereo lub pokusić się o ustawienie 5.1

Tannoy Arena - tutaj zdecydowanie mniejszy gabaryt 

KEF LS50 to naprawdę dobre monitory z głośnikiem 13 cm, jednak są w stanie grać znacznie głośniej i niżej schodzą z basem niż większość konstrukcji tego typu. Wielkość obudowy jest dość typowa dla tej wielkości małego głośnika. Wraz z subwooferem nie stanowią tu kompromisu w dużym pomieszczeniu, tak jak te mniejsze np. Areny. Ich wygląd może stanowić ozdobę. Deviatety tez nie są miniaturkami.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem od architekta,

koncepcja jest taka że cała ściana telewizyjna jest zamykana, takimi jakby szafkami od podłogi do sufitu, telewizor jest w środku chcąc oglądać trzeba szafkę otworzyć i schować do środka drzwiczki, cięzko tam będzie wstawić jakieś głośniki duże pewnie tym bardziej, że szafka ta ma mieć głębokość 30 cm,  sufit będzie podwieszany ( 7 cm przestrzeni będzie, może jakieś głośniki w suficie schowane ? )

Te 30 cm to pewnie będze nawet mało na jakiś amplituner...  muszę z tym architektem jescze pogadać, bo trochę mi pokomplikował sprawę i słabo to audio widzę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xplosion napisał:

wróciłem od architekta,

koncepcja jest taka że cała ściana telewizyjna jest zamykana, takimi jakby szafkami od podłogi do sufitu, telewizor jest w środku chcąc oglądać trzeba szafkę otworzyć i schować do środka drzwiczki, cięzko tam będzie wstawić jakieś głośniki duże pewnie tym bardziej, że szafka ta ma mieć głębokość 30 cm,  sufit będzie podwieszany ( 7 cm przestrzeni będzie, może jakieś głośniki w suficie schowane ? )

Te 30 cm to pewnie będze nawet mało na jakiś amplituner...  muszę z tym architektem jescze pogadać, bo trochę mi pokomplikował sprawę i słabo to audio widzę.

 

 

WTF? Co ten gość tam wymyślił?

Nie to serio odpuść audio. :/

Zamykany TV :/ ........

zainwestuj w dobre słuchawki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...