Skocz do zawartości

Dobry, niedrogi streamer sieciowy


Mar Ka

Recommended Posts

Dzień dobry.

Stanąłem przed wyborem odtwarzacza sieciowego i chciałbym prosić o pomoc w wyborze.

Będzie używany głównie do: Deezer, Spotify,Tidal. Czasem może będzie odtwarzane coś lokalnie z hdd,oraz radio internetowe.

Co do usługi sieciowej,to nie wiem jeszcze dokładnie jaki serwis to będzie.

W tej chwili jest Deezer po optyku z Tv Panasonic i jak dla mnie,gra przyzwoicie.

Dodatkowo jest jeszcze tuner sat, także po optyku.Z niego głównie stacje radiowe, kanały muzyczne.

Chciałbym,aby streamer działał niezależnie od w/w. Sterowanie najlepiej smartfonem . Wstępnie coś czytałem o wxad-10,Chromecast,Raspberry+hifiberry?

Wxad-10 lub "malina" to mniej więcej podobny koszt.Chromecast jest najtańszy,ale podobno ścisza sporadycznie dźwięk,co bywa irytujące podczas odsłuchu.

A może jakiś android box tv?

Wyjście optyczne czy rca?

Dodam, że nie jestem złotouszym i zadowolę się po prostu dobrym jakościowo dźwiękiem na poziomie cd.

Z góry serdecznie dziękuję za porady i propozycje.

Pozdrawiam

Marcin

 

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na łatwość obsługi i dużą uniwersalność, jako opcja tańsza proponuję Yamaha WXAD-10. To urządzenie zbudowane na bardzo dobrej platformie MusicCast. Jedynym ograniczeniem jest możliwość sterowania wyłącznie poprzez aplikację na iOS lub Android. Drugą propozycją jest klasyczny odtwarzacz strumieniowy Onkyo NS-6130.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy oraz wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

To odtwarzanie z hdd,to tak w sumie średnio chyba będzie jednak używane...

Po przemyśleniach będzie to jednak głównie radio internetowe oraz jakiś serwis muzyczny,tam będę mieć wszystko co potrzebne.

Myślałem o malinie, jednak jak trafiłem na 200-stronny wątek w sieci,to chyba jednak nie dla mnie i zbyt wiele czasu trzeba poświęcić na właściwą konfigurację, dobór urządzeń,ficzery techniczne.To sprzęt do ciągłego doskonalenia. A ja chcę po prostu tylko słuchać.

Jakaś promocja na to Onkyo  lub Wxad będzie? Może być powystawowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularność maliny o tym swiadczy. Ile trzeba przeznaczyć pln-òw aby cieszyć się dźwiękiem na poziomie wyżej wspomnianych? Koszt maliny+ jakiś sensowny Dac.

Wliczając dodatkowe przeróbki, które są wymagane.Czytałem coś o dokładaniu dodatkowych elementów oraz zasilaniu,które wymaga przeróbki. Czyli chyba trochę zabawy z tym jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam malina 3b i hifiberry dac+pro .Kupiłem metalową obudowę A nie plastikowy badziew,tradycyjny zasilacz i karta sd10 klasa. Tidal gra bardzo dobrze.Dodatkowo w malina mam spięty pendrive 128Gb z plikami flac i gram .Zainstalowane mam Moode audio bo w/G mnie gra lepiej od Volumio.Jest na innym forum kilka osób które pomogą Ci to skonfigurować. Uwierz mi warto.Sam się z tym zmagalem A teraz nie żałuję. 

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy wiec pytam.

Trochę z odpowiedzią jest jak z używaniem. Trzeba sobie wygooglować, skonfigurować, obudować, uruchomić, zainstalować itp itd.

WXAD-10 wspinasz w system, instalujesz appke na tel. potwierdzasz dostęp do sieci i działa.

Bez umiejętności informatycznych i wujka Google.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Smerfciamajda napisał:

A jak się tym steruje? Jakaś aplikacja na tel?

Do każdego systemu /OSMC, Volumio/ są aplikacje .

8 godzin temu, Smerfciamajda napisał:

Czyli malinkę wyciągasz z pudełka, podłączasz do systemu, wygrywasz apke na srajfon i działa?

Prawie :) Złożenie Maliny z nakładką i włożenie w obudowę to jakieś 15-20 min. , wgranie systemu na kartę to ok. 

- Volumio -30 min.

- OSMC ze wszystkimi możliwościami / muzyka , filmy/ - 3 godz.

ale opłaca się, bo uzyskujemy niezależne od humorów producentów uniwersalne urządzenie, z możliwością dostosowania do naszych potrzeb tak teraźniejszych jak i przyszłych.Jak nam jeden system nie przypasuje to wgrywamy inny, a urządzenie jest nadal to samo.

Jasne , że jak komuś się nie chce , lub jest zwolennikiem gotowych wyrobów / zawsze mnie bawi instrukcja niektórych współczesnych gramofonów , wyjmij z pudełka i już :) /to malina jest nie dla niego. To urządzenie ewoluuje , pojawiają się nowe programy , udoskonalane są istniejące / My Volumio/ a więc rokuje na przyszłość.

IMG_2029.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozwiązania pnp w tej dziedzinie działają z różnym skutkiem :) i trzeba często w nich aktualizować oprogramowanie. Z zasady są to również takie małe komputery, tyle że z oprogramowaniem przygotowanym dla tego produktu. Malinę też można kupić gotową do pracy.Tyle że jest wtedy droższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce odtwarzać pliki z dysków, czy słuchać radia internetowego, to nie wiem na jakie "rokowania na przyszłość" miałby czekać. Jeśli odtwarzacz czyta FLAC-i, mp3 i inne pliki obecnie, to będzie je czytał także za 10 lat. Aktualizacje nie są w tym przypadku potrzebne i urządzenia typu Malina nie mają tu żadnej przewagi nad klasycznymi rozwiązaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak się okazuje są urządzenia gotowe które odtwarzają pliki z dysku tylko w kolejności alfabetycznej, a radio internetowe może się pojawić w innych formatach kompresji niż te istniejące obecnie. Oprogramowanie do gotowych urządzeń bywa przygotowywane w pośpiechu i dopiero z czasem może zostać dopracowane lepiej lub gorzej. Dlatego często nawet te dość dobrze dopracowane urządzenia miewają częste aktualizacje oprogramowania. Gorzej jeśli ich brak. Najbardziej praktyczne zapowiadają się popularne komputery do których łatwo o różne programy i ich aktualizacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jeśli odtwarzacz czyta FLAC-i, mp3 i inne pliki obecnie, to będzie je czytał także za 10 lat.

Kraft , święta racja tylko co jeżeli Yamaha / WXAD-10/  skonfliktuje się nagle ze Spotify , Tidalem ,lub po prostu wejdą nowe kodeki , wyprodukują trzy kolejne nowsze takie urządzenia i nagle zostaniemy bez wsparcia ? Mam w domu już takie jedno urządzenie / Asus O!Play HD2/ wsparcia żadnego ,na szczęście na dzień dzisiejszy i na moje potrzeby jest jeszcze ok., ale na przyszłość nie rokuje. W Asusie na moje pytanie dlaczego nie ma kolejnych aktualizacji dowiedziałem się , że : "nie będzie i po coś Pan kupował "konstrukcje zamkniętą" , laptopa trzeba było ,albo inny komputer :) "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...