Skocz do zawartości

Dobry, niedrogi streamer sieciowy


Mar Ka

Recommended Posts

Wszystko wiem, ale to trochę niepotrzebne martwienie się na zapas. Jakie nowe formaty plików weszły do użytku przez ostatnie 5 lat? MQA (z którego i tak mało kto korzysta). Myślę, że kluczowe jest to co napisałeś:

10 minut temu, tomek4446 napisał:

na szczęście na dzień dzisiejszy i na moje potrzeby jest jeszcze ok.

I to szczęście potrwa jeszcze długo. Dla większości użytkowników to, że streamer odtwarza FLAC-i będzie wystarczające w naprawdę długiej perspektywie. Oczywiście nie mówię, że zakup Maliny jest pozbawiony sensu, ale nie straszmy dzieci tym brakiem wsparcia dla urządzeń "zamkniętych", że za rok lub dwa nic na nich nie odtworzymy.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

ale nie straszmy dzieci tym brakiem wsparcia dla urządzeń "zamkniętych", że za rok lub dwa nic na nich nie odtworzymy.  

Kraft , czas płynie szybko , widziałeś publikowane przez producentów listy urządzeń do których wsparcia już nie będzie ? A nie są to jakieś bardzo wiekowe modele  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Jeśli te urządzenia bez wsparcia odtwarzają FLAC-i i mp3, to mi do szczęścia nic więcej nie jest potrzebne;)

OK. , tylko malina daje jeszcze tą przewagę , że pojawiają się nowe nakładki pozwalające na uzyskanie coraz lepszego dźwięku i nie mamy ograniczenia w postaci konstrukcji zamkniętej. Możemy wprowadzić zmiany, bez konieczności zakupu całego nowego streamera , koszt nowej karty dźwiękowej jest po prostu niższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Tylko po co mi jakaś kolejna nakładka? No chyba, że się wierzy, że programy do odtwarzania plików mają wpływ na dźwięk.

Nie chodzi o programy , tylko choćby o jakość dac-a , oraz pozostałych podzespołów .A programy to też fajna rzecz, bo z tego samego urządzenia możemy mieć i dźwięk i obraz / You Tube ,filmy a i okładki płyt oraz wyświetlany tekst danego utworu Tidal , Spotify, radio internetowe/ w zależności na co aktualnie mamy ochotę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2018 o 19:02, tomaz75 napisał:

Ja mam malina 3b i hifiberry dac+pro .Kupiłem metalową obudowę A nie plastikowy badziew,tradycyjny zasilacz i karta sd10 klasa. Tidal gra bardzo dobrze.Dodatkowo w malina mam spięty pendrive 128Gb z plikami flac i gram .Zainstalowane mam Moode audio bo w/G mnie gra lepiej od Volumio.Jest na innym forum kilka osób które pomogą Ci to skonfigurować. Uwierz mi warto.Sam się z tym zmagalem A teraz nie żałuję. 

Ile Cię wyniósł koszt całkowity takiego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaproponowałem do strumieniowania Chromecast audio. Nawet jak za kilka lat nie będzie na niego wsparcia ,chociaż w technologiach strumieniowania niewiele się zmienia są dość dojrzałe ,  to ryzykujemy 149pln 

https://www.whathifi.com/google/chromecast-audio/review nie wiem czy przegladacie stronkę, pewnie tak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuje wszystkim za udział w wątku.Wasze odpowiedzi są bardzo cenne i na pewno przydadzą się komuś jeszcze.

Po przemyśleniach, sprzęt będzie używany głównie dla serwisów muzycznych oraz radia internetowego. Wierzę, że malina to sprzęt przyszłościowy,a do tego otwarty. Pójdę więc jednak tą drogą.

Na chwilę obecną mam tylko dylemat w doborze karty dźwiękowej, a może po prostu kupić "gotowca" z allo?

Rozpiętość cenowa jest dość duża.Powiedzmy,że chciałbym się zamknąć w kwocie ~600pln na wejście w system.To znaczy malina+karta dźwiękowa+obudowa.Zasilanie jakieś się znajdzie,ewentualnie power bank na początek.Kwota jest do rozciągnięcia delikatnie, chociaż wolałbym nie wychodzić powyżej 3-cyfrowej

Jeżeli tylko ktoś jest w stanie podać jakieś propozycje co do karty dźwiękowej wartej uwagi?Klasa niska, średnia,wysoka.Sama cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Chromecast musi być cały czas połączony przez Bt z telefonem/tabletem?

Czytałem,że podobnie czasem ścisza żrodło dźwięku na krótko podczas odtwarzania.

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Ten DAC ma wyłącznie wejście USB. Pozostałe złącza to wyjścia.

Hmmm, byłoby to chyba najbardziej budżetowe rozwiązanie przy wykorzystaniu dobrodziejstw maliny,bez konieczności zakupu lepszej lub gorszej dźwiękòwki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie idea właściwego strumieniowania. Odpalasz TIDAL podłączasz się w aplikacji do Chromecast Audio zapuszczasz playlistę i możesz zabić proces TIDAL na telefonie - Chromecast dalej będzie odtwarzał muzykę. To on teraz łączy się z serwisem streamingowym i telefon, tablet już nie pośredniczy w transmisji - możesz je całkiem wyłączyć. Generalnie telefon, tablet służy tylko do sterowania.

Jezeli chodzi o samoczynne podglasnianie nie miałem takich problemów mam w domu dwa Chromecasty. Problem jaki miałem z TIDAL to czasem rozłączanie się z urządzeniem ale był to problem przełącznika sieci a nie urządzenia. Ze Spotify nigdy żadnych problemów aplikacja chyba działa inaczej i nawet z uszkodzonym switchem dawała radę.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości podpięcia. Analog jack 3,5 na cinch wtedy korzystasz z DAC wbudowany w Chromecast albo taki dziwny optyczny z końcówka jack3,5 mm przewierconą w środku a na drugim końcu standardowy optyk Toslink. Jeżeli chodzi o jakość to skoro używam ? to jestem zadowolony z tym że nie podejmę się porównania z CD?

myślę że test  z WhatHiFi jest lepszym wyznacznikiem. Nie jest on jedynym z moich źródeł, ale zdecydowanie najczęściej używanym o tak powiem. Oczywiście z uwagi na łatwość i przyjazność obsługi.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mar Ka napisał:

Rozpiętość cenowa jest dość duża.Powiedzmy,że chciałbym się zamknąć w kwocie ~600pln na wejście w system.To znaczy malina+karta dźwiękowa+obudowa.Zasilanie jakieś się znajdzie,ewentualnie power bank na początek.Kwota jest do rozciągnięcia delikatnie, chociaż wolałbym nie wychodzić powyżej 3-cyfrowej

Zasilacz do maliny to po prostu ładowarka USB do telefonu. Tyle  ze z tego co wiem dobrze aby miała wydajność na poziomie 3A.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wiem. Jakieś podstawy już mam.Na chwilę obecną muszę jednak doedukować się w sprawie tej maliny. Rozwiązanie,które przedstawiłeś z osobnym Dac jest dość ciekawe i szczerze to nawet nie wiedziałem że tak też można.Tematu nie zarzucam, bo docelowo malina spełni chyba wszystkie moje oczekiwania.

Na przeczekanie biorę Chromecast audio, wydatek niewielki,a jak nie podejdzie to oddam lub sprzedam z niewielką stratą.Ewentualnie zostanie jako internetowy odbiornik radiowy zamiast FM.

Z drugiej strony, jeżeli pasuje mi dźwięk z Deezer premium z Tv po optyku,to na Chromecast nie będzie chyba gorzej.

Gdzie w nim jest to gniazdo optyczne? Podchodzi tam zwykły kabelek optyczny?Czy musi  być coś specjalnego?Na zdjęciach to rozpoznaję tylko dżeka 3,5mm.

Proszę nie zamykać tematu,a posiadaczy maliny o opis własnych doświadczeń z nią związanych oraz propozycje konfiguracji do stworzenia transportu jak w temacie ?

Pozdrawiam

Marcin

 

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mar Ka napisał:

Proszę nie zamykać tematu,a posiadaczy maliny o opis własnych doświadczeń z nią związanych oraz propozycje konfiguracji do stworzenia transportu jak w temacie ?

Tak jak przedstawiłem na zdjęciu w poście wyżej ,mam dwie maliny jedną z nakładką BOSS z DACiem i wg. mnie żaden zewnętrzny DAC nie jest potrzebny / oczywiście na moje ucho/, oraz drugą / Allo Digi / robiąca jako transport,  podpięta HDMI do amp. KD / obraz/, Coaxial do tegoż samego amp. KD / dźwięk filmy/ oraz BNC do przedwzmacniacza stereo / dźwięk Spotify, radio internetowe/. A więc jedna Malina może służyć zarówno do przesyłu dźwięku wielokanałowego do amplitunera KD jak i do przesyłu do tradycyjnego sprzętu stereo. Podłączenie dźwięku po coaxial jest oczywiście fanaberią , bo po samym HDMI też jest przesyłany , przy filmach z DTS przełączam po prostu w amp. KD wejście z coaxial na HDMI i już mam DTS bez konieczności przepinania czegokolwiek. :)    

Nie gloryfikuję maliny , ale dźwięk z tego urządzenia jest jak dla mnie ok. ,a przede wszystkim stwarza wiele możliwości przez różnorodność wyjść.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...