Skocz do zawartości

Dobry, niedrogi streamer sieciowy


Mar Ka

Recommended Posts

Zwróć uwagę że jeśli podłączasz malinę do amplitunera kd po coaxialu lub hdmi to korzystasz z DAC-a wbudowanego w tenże amplituner. Jeśli używasz karty dźwiękowej podłączonej do maliny to używasz z DAC-a który jest na niej zawarty. Zawsze gdzieś ten DAC musi wystąpić. Lepszy lub gorszy , w lepszej lub gorszej aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomek4446 napisał:

Tak jak przedstawiłem na zdjęciu w poście wyżej ,mam dwie maliny jedną z nakładką BOSS z DACiem i wg. mnie żaden zewnętrzny DAC nie jest potrzebny / oczywiście na moje ucho/, oraz drugą / Allo Digi / robiąca jako transport,  podpięta HDMI do amp. KD / obraz/, Coaxial do tegoż samego amp. KD / dźwięk filmy/ oraz BNC do przedwzmacniacza stereo / dźwięk Spotify, radio internetowe/. A więc jedna Malina może służyć zarówno do przesyłu dźwięku wielokanałowego do amplitunera KD jak i do przesyłu do tradycyjnego sprzętu stereo. Podłączenie dźwięku po coaxial jest oczywiście fanaberią , bo po samym HDMI też jest przesyłany , przy filmach z DTS przełączam po prostu w amp. KD wejście z coaxial na HDMI i już mam DTS bez konieczności przepinania czegokolwiek. :)    

Nie gloryfikuję maliny , ale dźwięk z tego urządzenia jest jak dla mnie ok. ,a przede wszystkim stwarza wiele możliwości przez różnorodność wyjść.  

Tomek, oczywiście.Jeżeli czujesz, że to jest to i jakość dźwięku jest na odpowiednim dla Ciebie poziomie,to jak najbardziej nic nikomu do tego.Ideą tego wątku jest to aby każdy przedstawił swój sposób na alternatywny, niedrogi transport  sieciowy.Wierzę, że gra to świetnie.Chcę zebrać tutaj także najbardziej popularne, budżetowe malinowe konfiguracje,na które będzie mógł pozwolić sobie przeciętny "Kowalski",czyli ktoś taki jak ja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmiałeś jak mistrz ceremonii ?, tez śledzę ten wątek - chce się czegoś nauczyć. Ostatnio kupiłem Imerge Audio Server S3000 za 199PLN. Ripowanie płyt do wave, serwer DLNA przetwornik DAC, transport i odtwarzacz CD w jednym ? kupiłem tez żeby się czegoś nauczyć.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie natknąłem się na to szukając transportu CD do mojego Cyrusa. Ten SoundServer S3000 zagrał najlepiej. Dość szczegółowe i naturalne nie meczace brzmienie. Podłączałem do Cyrusa, Regi , Cambridge Audio - więcej w domu nie mam ?

I szczerze mówiąc z każdym grał nie zmieniając brzmienia które znam z tych kolejnych wzmacniaczy. Bezstratne wave’y z wbudowanego dysku też brzmią dobrze.

Kupilem go z lombardu, gwarancja 24h ? wiec z testowaniem musiałem się spieszyć 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

Zakupiłem Chromecast, jestem zadowolony z jakości w Tidal jak i Deezer. Tidal gra troszeczkę lepiej w moim odczuciu. Na początek podłączyłem tym żółtym kabelkiem z zestawu. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, ładny,czysty, głęboki dźwięk bez żadnego dyskomfortu. Zamówiłem kabelek optyczny,bo tak chciałem docelowo podłączyć i ostatnio zaskoczyłem, że zestaw gra jakoś inaczej,bez charakteru. Bas słabiutki,jakby uderzenie w kartonowe pudło,ogòlnie słabo. Zmieniłem ponownie na ten żółty kabelek,i dźwięk jest pełniejszy,bas nieporównywalnie głębszy i mocniejszy. Gra to przede wszystkim głośniej na takim samym ustawieniu pokrętła wzmacniacza, porównując do podłączenia przez kabel optyczny. Kabel  optyczny vs kabel z zestawu i taka różnica na niekorzyść optyka.

Ten Chromecast tak gra na optyku słabo?Czy też może być inny powód?Nie spodziewałem się tak dobrego dźwięku po dżeku, więc chyba będę musiał zaopatrzyć się w kabel jack->rca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkk napisał:

Po pierwsze trzeba by wyrównać poziom głośności , bo jak coś gra głośniej , to gra "lepiej" 

A jak dalej będziesz słyszał to samo ,to właśnie porównałeś DACa z Chromecasta z DAC CXA :)

Zdecydowanie tak jest pewne częstotliwości słyszymy dopiero od pewnego natężenia dźwięku. W aplikacji Google Home masz pokrętło głośności tam możesz sterować poziomem sygnału. W CXA60 jest dobry DAC Wolfsona - one dają radę. Ja osobiście mam podpięte dwa Chromecasty jeden optykiem do Cyrus 82 dacQX i jack\rca do Regi Brio. Jak porównuje Chromecast do Cyrus Stream Sig. no to właśnie na głębi i precyzji basu najbardziej widać różnicę - oczywiście na dobrze znanych mi utworach gdzie wiem jak bas brzmi. Ale i tak przy tej różnicy cenowej brałem w ciemno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Hmmm dziwne.

Chromecast Audio zbiera pozytywne opinie po gry na jacku jak na swoja cene. Ale podobno po optyku gra lepiej.

Dziwne.

Nie mam go już aby testować.

 

Piotr

Gra super za 160 pln nic lepszego się nie znajdzie! Dodatkowo łatwość obsługi jest mega. Ja jestem chyba jednym z największych fanów tego pudełeczka. Oby więcej takich urządzeń w świecie audio za takie pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,za te pieniądze gra naprawdę dobrze, zaskakująco dobrze. Miałem trochę zmian w systemie,tzn. Chromecast,optyk, niedawno zmieniłem kable sygnałowe kolumn.Dodatkowo Z7 mam jakiś miesiąc czasu,nie jestem pewien czy są już wygrzane.

Wczoraj przy załączeniu muzyki byłem trochę  rozczarowany brakiem niskich tonów przy "Hotel California". Zagrało to średnicą i wysokimi,a basu tyle co nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...