Skocz do zawartości

Audiolab czy Audiolab M-One


MariuszZ

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam pytania do użytkowników i kolegów z branży dotyczące wzmacniaczy Audiolab.

1. Czy nowe modele tj. Audiolab 6000A i Audiolab M-One mocno różnią się jakością odtwarzania muzyki od starszego brata 8000A ?

2. Czy M-One i 6000A to ta sama klasa jakości odtwarzania muzyki ? 

3. Czy warto dopłacić do 8300A i będzie odczuwalna poprawa brzmienia? 

4. Jaką sygnaturę dźwiękową kolumn zalecacie do M- One lub 6000A żeby uszy nie krwawiły, a na niskich tonach żeby nie było buły ? Jakie kolumny do 2- 3 tysięcy polecacie? 

Pozdrawiam serdecznie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przepraszam że nie wypunktuje ale odpowiem na twoje pytania.

Seria 6000 to niższa seria od 8000 czy nowszej 8300. Moim zdaniem różnica jest spora.

Biorąc pod uwagę różnice w cenie nie brał bym pod uwagę serii 6000, przy najmniej teraz.

Najpierw wybiera sie kolumny później wzmak. Skąd to uparcie na audiolaba ???:D:D:D:D:D

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Uparcia nie ma, ciągle szukam i żeby nie gonić króliczka chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć o wzmacniaczach, które mnie interesują i spośród których wybiorę ten do kupienia. Zauważyłem spore rozbieżności w cenie M-One w różnych sklepach, więc zacząłem czytać fora co to, a przy okazji pojawiła się okazja na portalu aukcyjnym w pobliżu na Audiolab`a 8000A. Później pojawiły się pytania. Może jak Audiolab to lepszy jakiś ? 6000A ? Poza tym, myślę o Atollu In80se, Redze Brio, może Xindaku A06MKII lub Advance Acoustic X-i75 tak by w budżecie do 4 tys. się zmieścić. Kolumny do nowego wzmaka później kupię bo na razie mam STX Electrino i złożony klon monitorów STX M-140, który pogrywa ze starym Rotelem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie do nas na odsłuchy wszystkich modeli Audiolab. Jesteśmy dystrybutorem marki od kilku miesięcy, a różnice cenowe wynkają z obniżenia przez nas cen.

Nowy model 6000A bardzo subtelnie odstaje jakością dzwięku od 8300A, natomiast ma znacznie lepsze wyposażenie, moim zdaniem urządzenie warte zainteresowania. Ta różnica może wynikać z jeszcze nie wygrzania wzmacniacza, model 6000A mamy dopiero od środy. Proponuję posłuchać, na dzień dzisiejszy w Polsce raczej nie otrzmasz wiarygodnej oceny wzmacniacza 6000A, w Polsce na dzień dzisiejszy tylko my mamy fizycznie urządzenia, możliwości posłuchania, jesteśmy po pierwszej dostawie, żadne urządzenie 6000A nie trafiło do innego salonu, tak więc jakiekolwiek opinie są czysto teoretyczne, nie wiem z czego wynikające....

Oczywiście mamy także pełną ofertę wzmacniaczy Atoll, Advance Acoustics, Rega i wiele innych. Zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze do Oświęcimia (?) jeszcze dalej ale kto wie ? ;) Radę dotyczącą zakupu kolumn, a później wzmaka przyjąłem. Przemyślę to jeszcze. Na razie próbuję dowiedzieć się jak gra Audiolab. Pytania z początku wątku aktualne są bo nie otrzymałem wszystkich informacji jeszcze :) Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dobry wieczór. No i odbyło się bez odsłuchów, dylematów, a nawet uzyskania odpowiedzi na proste pytania z początku. Po przeczytaniu kilku recenzji, obejrzeniu zdjęć i filmów, analizie osiągnięć firmy Audiolab, przestudiowaniu dostępnych wątków na forach decyzja zapadła i zakupiłem model 6000A w sklepie Q21. Czy było takie robienie zakupów mądre ? Nie sadzę ale jak przyglądałem się poszukiwaniom Św. Grala przez Nowego to strach mnie obleciał, ze w końcu i ja decyzji nie podejmę do nowego roku ;)  Na razie gra z moimi STX electrino i zamiennie z STX M-140. Z oceną brzmienia się wstrzymam bo wzmacniacz nie wygrzany, a i kolumny przeciętne są. Poinformuję zainteresowanych za jakiś czas jak ten klocek daje radę w niedużym mieszkaniu. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, myślisz że brzmienie się nie zmieni? Czy, że zostanę z STXami hehe? Tego jeszcze sam nie wiem. Po kilku godzinach prób wzmacniacza z electrino stwierdzam, że pasuje mi to granie. Zrównoważone, niezbyt agresywne, w porównaniu do mojego starego  Rotela bardziej analogowe z dużo lepszym basem. W porównaniu  do stereo z Onkyo TXNR676 jest lepiej ale opadu szczęki  nie doświadczyłem. Różnica jest duża na korzyść audiolaba jak w amplitunerze wyłączę korekcję i włączę Direct czy Pure Audio. Posiłkując się korekcją barwy tonów niskich czy wysokich kino jako tako brzmi ale Audiolab jest bardziej roździelczy i ma dużo lepszą scenę. Tu słychać dźwięki z każdej strony po szerokości  i głębokości. Podłączyłem do wejścia main in wzmaka z wyjścia 3.5mm Sabaja DA3 korzystając z lapka (jriver, foobar2000) i miło mnie wzmacniacz zaskoczył zyskując jeszcze na jakości. Na chwilę obecną dostrzegam kilka bolączek. Trafo niestety cicho brzęczy co uważam za niedopuszczalne w tej cenie. Stary Rotel jest bezgłośny dla porównania. Przyzwyczajony jestem do regulowania korektą barwy dźwięku, tu niestety tylko z poziomu aplikacji na lapku, co działa wyśmienicie. Instrukcja jest ale ma malutkie literki ma na schematach i nic nie można przeczytać bez szkła powiększającego. Są błędy w instrukcji. Np. gniazda optyczne na schematach są przewrócone do góry nogami w stosunku do rzeczywistości co spowodowało, że prawie zniszczyłem jedno z nich. Filtry slow roll, min phase itd. moim zdaniem nic nie zmieniają, tzn. zmieniają ale ja tego nie słyszę. Poza tym uwag nie mam. Napiszę więcej za jakiś czas to może komuś się przyda informacja. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ja nie jestem jakiś fanem audiolab. Ma bardzo dobre produkty i pod kątem wykonania i brzmieniami historia. Ale po prostu to brzmienie nie do końca do mnie przemawia. 

Jak najbardziej rozumiem osoby które wybierają go świadomie. Jak najbardziej. Po prostu ta analityczność no ja nie należę do tej grupy odbiorców.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@MariuszZ

Audiolab nie jest zły. Jago analityczność jest dyskusyjna ?

Natomiast warto łączyć go z kolumnami które nie mają problemów z niskimi tonami i przełomem niskiej średnicy i wyższego basu.

KEF z serii iQ - raczej nie

Dali Zensor - podstawkowe - też nie.

Z Focalami zostaniesz zabity ;)

Chario... raczej tak

CASTLE

RLS (oczywiści ;) )

ESA - raczej nie

Monitor Audio - nie jest źle ale też zależy od serii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży Hegel (na pewno nie był to 80 i 70)

do tego był połączony z kolumnami..... nigdy nie pamiętam ich nazwy...dość wysokie z niewielkimi przetwornikami - niskotonowy na boku...

Dzielony lampowiec - tu za cholerę nie powiem co to było. Ale dla mnie to był duży szok.

(i kurcze skasowałem zdjęcia z ałdioszoł) - bo na jednym z wyższych pięter był cały system grający klasykę (tak ok. 20 tyś za klocuszek)

Pomijam połączenie hegla i gradientów bo to już jakieś wynaturzenie było ;0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...