Skocz do zawartości
Kuna517

Kino domowe do 6tyś

Recommended Posts

9Dzień dobry

Jestem tu nowy chodź czytam to forum już od miesiąca. Przyszedł czas na zakupu kina domowego. Pomieszczenie salonu około 25m2. Główne przeznaczenie to filmy jakieś 70% moze wiecej 20% muzyka i 10% gry. Docelowo chciał bym stworzyć system 7.1 z głośnikami skierowanymi do góry Dolby Atmos. Aktualnie zależy mi na systemie 5.0 z amplituderem. Aby za rok bez problemu dokupić suba+te dwa głośniki. Budżet około 6 tysięcy.

Zapomnij o glosnikach skierowane do gory atmos. Gowno to daje. Przy zwyklym atmosie od sufitu trzeba czasami  nasluchiwac czy cos slychac w filmach, a  co dopiero glosniki nakierowane na sufit. Szkoda kasy. Lepiej dołożyć na lepsze gloniki lub amplituner. 

Jak kupisz juz zestaw 5.1 lub 7.1 to poloz na kolumny przednie te male satelitki i nakieruj na sufit. Sam sie przekonasz czy warto... 

Edytowano przez modelarz01

Witam,

W kwocie ok. 6 tysięcy można już złożyć przyzwoite kino oczywiście do moich propozycji warto dokupić subwoofer. Po pierwsze amplitunery i tu naturalnym wyborem będą trzy modele Onkyo TX-NR686, Yamaha RX-V685 i Denon AVR-X2500H co do wyboru powinieneś posłuchać i porównać wszystkie. Z kolumn wybierałbym  Indiana Line Nota 550X + 240X + 740X, Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 czy Dali Zensor 7 + 1 + Vokal tu też można by pewnie coś dołożyć wybór jest spory.

Marcin

Witaj,

Zgadam się z kolegą. Nie inwestuj w te Atmosy, szkoda kasy.

Lepiej kupić większy sub.

W tej cenie podobnie jak koledzy obstawiam Yamahe 685 + set Zensor 7

lub Onkyo + Heco.

Ale widze że koledzy nie wspomnieli o subie. Jest on niezbędny w kinie. Więc u mnie dostaniesz to w komplecie.

Piotr

Przeglądając forum oraz oferty natrafiłem na firmę Klipsch. Bardzo spodobał mi sie ich wygląd lecz niestety cena już nie. Wiec moje pytanie brzmi czy rzeczywiście są takie dobre że takie drogie czy po prostu drogie bo marka znana. Oraz czy na przykład jeśli są super dobre to czy nie lepiej stworzyć zestawu 2.0 po czym konsekwentnie dokupywać do 5.1.

Zależy jakie,

Seria Reference klasyczna jest słaba.

Reference Premier jest całkiem ok do kina, model RP280 i do stereo.

Palladium jest świetna podobnie jak cała Heritage.

Jak będziesz kupował na raty to zwróć uwagę jaka jest różnica w cenie jeśli kupisz 2.0, a 5.0/ 5.1

A RP280 wydaja sie w porządku . Na 25m2 powinny być okej. Do 25m2 nie oszczędzaj.  Taki zestaw 5.0 powinien kosztować swoje. Lepiej pozbieraj nawet 2lata ,a będziesz zadowolony. Za okolo 9000zł zestaw 5.1 +  amplituner. Używane 2-3x taniej. Ale to szukanie miesiącami i nie zawsze możliwość odsłuchu. W sklepach nowe masz możliwość zwrotu i gwarancje 2-3lata.

Edytowano przez modelarz01

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się