Skocz do zawartości

Kino domowe do 6tyś


Kuna517

Recommended Posts

Dzień dobry

Jestem tu nowy chodź czytam to forum już od miesiąca. Przyszedł czas na zakupu kina domowego. Pomieszczenie salonu około 25m2. Główne przeznaczenie to filmy jakieś 70% moze wiecej 20% muzyka i 10% gry. Docelowo chciał bym stworzyć system 7.1 z głośnikami skierowanymi do góry Dolby Atmos. Aktualnie zależy mi na systemie 5.0 z amplituderem. Aby za rok bez problemu dokupić suba+te dwa głośniki. Budżet około 6 tysięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o glosnikach skierowane do gory atmos. Gowno to daje. Przy zwyklym atmosie od sufitu trzeba czasami  nasluchiwac czy cos slychac w filmach, a  co dopiero glosniki nakierowane na sufit. Szkoda kasy. Lepiej dołożyć na lepsze gloniki lub amplituner. 

Jak kupisz juz zestaw 5.1 lub 7.1 to poloz na kolumny przednie te male satelitki i nakieruj na sufit. Sam sie przekonasz czy warto... 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W kwocie ok. 6 tysięcy można już złożyć przyzwoite kino oczywiście do moich propozycji warto dokupić subwoofer. Po pierwsze amplitunery i tu naturalnym wyborem będą trzy modele Onkyo TX-NR686, Yamaha RX-V685 i Denon AVR-X2500H co do wyboru powinieneś posłuchać i porównać wszystkie. Z kolumn wybierałbym  Indiana Line Nota 550X + 240X + 740X, Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 czy Dali Zensor 7 + 1 + Vokal tu też można by pewnie coś dołożyć wybór jest spory.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum oraz oferty natrafiłem na firmę Klipsch. Bardzo spodobał mi sie ich wygląd lecz niestety cena już nie. Wiec moje pytanie brzmi czy rzeczywiście są takie dobre że takie drogie czy po prostu drogie bo marka znana. Oraz czy na przykład jeśli są super dobre to czy nie lepiej stworzyć zestawu 2.0 po czym konsekwentnie dokupywać do 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował na raty to zwróć uwagę jaka jest różnica w cenie jeśli kupisz 2.0, a 5.0/ 5.1

A RP280 wydaja sie w porządku . Na 25m2 powinny być okej. Do 25m2 nie oszczędzaj.  Taki zestaw 5.0 powinien kosztować swoje. Lepiej pozbieraj nawet 2lata ,a będziesz zadowolony. Za okolo 9000zł zestaw 5.1 +  amplituner. Używane 2-3x taniej. Ale to szukanie miesiącami i nie zawsze możliwość odsłuchu. W sklepach nowe masz możliwość zwrotu i gwarancje 2-3lata.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po przemyśleniach i prubie dojechania na odsłuch niestety sie nie udało stwierdziłem że trzeba podjąć ostateczną decyzję.

Zestaw 1: Klipsch R-28F lub RP-280F które z nich lepsze? Do tego klipsch r-34c lub 440c? Do tego sub klipsch r-100sw. Jaki amplituter do tego zestawu?

Lub

Zestaw 2: Zensor 7/1/VOCAL plus do tego jaki amplituter?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklinam dzień, w którym stwierdziłem ze chce mieć kino domowe. Byłem wraz z żona na odsłuch, moje wnioski sa nastepujace: serce przemawia za klipsch lecz wiem ze nie wykorzytam ich potencjału nawet w 30 %, dzieki mieszkaniu w bloku i strachu mojej żony przed sasiadami . Natomiast rozum podpowiada dali zensor 7, lecz cos mi w nich btakuje, moze jakby podpielo sie suba moze bylo by lepiej. Do klipsch polecił denona 4400 ponieważ slabsze modele nie dadza rady, z kolei do deli polrcal denon 2500 lecz stwierdzil ze Marantz SR5013 będzie duzo lepszym wyborem(co o nim sadzicie? ). Na pytanie o onkyo stwierdzil ze duzo stracil po fuzji z pionierem czy jest w tym ziastenko prawdy ? Ostatnie pytanie jest takie czy rzeczywiscie jakosc dzwieku przelazywana przez netfisk oraz nc+ (hbo czy canal+) jest tak kiepaka ze aktualnie nie nadaje  sie inwestowac. W system 5+1 lepiej kupić 2+1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuna517 napisał:

Do klipsch polecił denona 4400 ponieważ slabsze modele nie dadza rady

co za bełkot... powiedz proszę, u jakiego eksperta byłeś, w jakim sklepie, żeby inni poszukujący mogli go omijać szerokim łukiem ;) 

w takim budżecie próżno szukać kolumn o wyższej skuteczności, niż proponuje Klipsch, więc do ich napędzenia nie potrzeba nie wiadomo jak mocnych ampli, czy wzmacniaczy. Kolejna rzecz - nie łączy się Dali z Denonem. Kolejna.... a szkoda w sumie gadać...

 

Natomiast odnosząc się do Twoich przemyśleń (chyba, że to też są cuda "eksperta" u którego byłeś). Sub do kina, niezależnie, czy wybierzesz Klipscha, czy Dali, czy jeszcze co innego, będzie NIEZBĘDNY. W kinie dwie najważniejsze kolumny to właśnie sub i centralny (nie koniecznie w tej kolejności ;)) więc nie potraktuj ich po macoszemu, że weźmiesz sobie zajebiste fronty, a central dokupisz najniższy i najtańszy z serii, a z sub'a to w sumie można zrezygnować - nie tędy droga. Ale oczywiście zrobisz, jak uważasz.

 

Do jakości dźwięku Netflix'a, czy nawet nc+ (sam do niedawna używałem) nie można się przyczepić i można powiedzieć z czystym sumieniem, że jest spoko. Nie są to oczywiście kodeki HD, ale odbiór jest poprawny i daje fun, o ile oczywiście filmy oglądasz z oryginalną ścieżką dźwiękową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

pisze do Was ponieważ od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia kina domowego. Z żoną nie jesteśmy kinowymi fanatykami ale chciałbym kupić sprzęt, który będzie służył nam lata i  będzie dawał satysfakcje i wrażenia z oglądania oraz słuchania muzyki. Mamy salon około 60m2, jeżeli to istotne to w narożnikach wypuszczone są kable pod głośniki. 

Chciałbym, aby sprzęt można było podłączyć do internetowego radia, miał opcję wi-fi oraz bluetooth do słuchania muzyki np z iPhona.

Zastanawiałem się nad jakimś amplitunerem Harman Kardon,odtwarzacz Blu-ray głośnikami JBL. Wiele osób poleca głośniki MAGNAT QUANTUM 677 + SUB6725A, które również mnie się podobają. 

W związku z tym że jestem laikiem w tym temacie proszę o Wasze propozycje.  Z góry bardzo dziękuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Mariuszu.

Tak na szybko, to Harmana wybij sobie z głowy, niestety ta firma, w kontekście ampli KD "skończyła" się ładnych parę lat temu - owszem, kiedyś mieli produkty warte polecenia, które coś sobą reprezentowały i sam takowego posiadałem (w sumie nadal posiadam w rezerwie). W jakim budżecie zamierzasz się w ogóle poruszać? Fakty są takie, że 60m2 to już kawał przestrzeni i byle czym, za kilka PLNów tego nie nagłośnisz, żeby to miało sens (o ile w ogóle nie dojdą tu jeszcze kwestie problemów z akustyką). I zastanawiam się, co to za zwyczaj ciągnięcia kabli pod kolumny, bez ówczesnego podjęcia decyzji, czy to będzie kino, czy stereo, w jakiej ilości kolumn, jakiego rodzaju, bez zapoznania się z prawidłowym ustawianiem wybranego sprzętu audio?! W rogu generalnie to możesz sobie pająka hodować, a nie stawiać kolumny ;) 

Postaraj się wrzucić może jakiś szkic pomieszczenia z rozstawieniem i może załóż w ogóle osobny temat, żeby nie "zaśmiecać" wątku koledze Kuna517

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Markcox napisał:

. Sub do kina, niezależnie, czy wybierzesz Klipscha, czy Dali, czy jeszcze co innego, będzie NIEZBĘDNY. W kinie dwie najważniejsze kolumny to właśnie sub i centralny (nie koniecznie w tej kolejności ;)) więc nie potraktuj ich po macoszemu, że weźmiesz sobie zajebiste fronty, a central dokupisz najniższy i najtańszy z serii, a z sub'a to w sumie można zrezygnować - nie tędy droga.

100% racji. Większość dźwięku w KD to centralny, a sub. powoduje , że wiesz że masz kino w domu, a nie pięć czy siedem grających kolumn. Dobre fronty to muzyka , ale w końcu kupujesz KD. , ideałem jest wszystko dobrej klasy, ale tu jak zwykle wchodzi do gry budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

co za bełkot...

Denona polecał do Klipscha natomiast do Dali polecał MarantzSR5013. Co do suba to wiem ze jest niezbedny do kina i już go mam(klipsch r-100sw) to był mój pierwszy krok w strone budowania Kina Domowego. Natomiast stwierdzenie że brakowało mi suba to chodziło mi że brakowało mi go na odsłuchu bo były podpięte tylo fronty. W Klipsch na frontach było całkiem ok batomiast w Dali coś brakowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Większość dźwięku w KD to centralny, a sub. powoduje , że wiesz że masz kino w domu, a nie pięć czy siedem grających kolumn. Dobre fronty to muzyka , ale w końcu kupujesz KD. , ideałem jest wszystko dobrej klasy, ale tu jak zwykle wchodzi do gry budżet.

Wiadomo że budżet jest taki a nie inny ale zawsze można dokupywać co jakiś czas aż się coś fajnego złoży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuna517 napisał:

Do klipsch polecił denona 4400 ponieważ slabsze modele nie dadza rady, z kolei do deli polrcal denon 2500

z tego zdania wynikało co innego, acz prawdą jest, że w dalszej części jest jeszcze wzmianka o Marantzu (który de facto jest z jednej stajni z Denonem).

Osobiście "marasia" nie znam, ale z tego co ludzie piszą, to (jak na ampli KD) trochę lepiej sprawdzi się w stereo, ale trochę słabiej w samym kinie.

To zdradzisz, co to za ekspert był?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Markcox napisał:

To zdradzisz, co to za ekspert był?

Oczywiście że tak byłem w Nautilus 2 - salon instalacje audio-video Rzeszów.

Możliwe że pisałem lekko chaotycznie, masa wrażeń słuchałem tylko dwóch par głośników a zeszło prawie 2h. Szczerze powiem strasznie ciężki temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jestem zaskoczony, że w Nautilus'ie pokusili się o takie teorie. Fakt, temat nie jest lekki, ale jak słusznie zauważył kolega Tomek, dobrze, że pokusiłeś się o odsłuchy, to w jakiś sposób Cię ukierunkuje. W końcu mowa o zakupie sprzętu audio za kilka (naście?!) ciężko zarobionych tysięcy złotych, a nie koszuli za kilkadziesiąt, który to zakup, jak przestrzelimy, nie będzie aż tak bardzo bolał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuna517 napisał:

Szczerze powiem strasznie ciężki temat.

KD to w ogóle nie łatwa sprawa i z racji ilości elementów też nie tania . Piszesz , że chcesz sprzęt na lata , bezawaryjności nikt Ci oczywiście nie zagwarantuje, ale jest jeszcze aspekt zmieniających się kodeków , wsparcia,technologii, itd. Ciężko jest określić proporcje rozłożenia budżetu , ja jestem zdania , że sam amplituner będzie się starzał szybciej ,natomiast dobre kolumny zostają i to na nie położyłbym większy nacisk. Jak na kolumny to na jakie? I tu moim zdaniem większą część zainwestowałbym w centralny , fronty / jak mi przyjdzie ochota kiedyś na stereo/ i subwoofer, tyły puki co używane za to co zostanie. Na używanych najmniej stracisz przy sprzedaży, a jak przyjdzie zastrzyk gotówki, to z czasem można dokupić kolumny z tej samej serii co fronty i centralny.

To oczywiście moja subiektywna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...