Skocz do zawartości

Głośniki do salonu do 4 000 zł


Daimoku

Recommended Posts

Witam 

Jestem tu nowy i liczę na pomoc w doborze głośników. Planuje zakup głośników stereo do salonu wielkości ok 20m2. Mniej więcej wymiar pokoju to 5*4m z czego glosniki beda na dluzszej scianie.  Póki co posiadam zestaw wzmacniacz Cambridge audio A1 V3 oraz głośniki Boston Acoustic Soundware XS. słucham muzyki z cd, spotify, winyle, soundcloud ale zdarza się też i youtube także źródła dźwięku jak to w dobie dzisiejszej techniki dosyć zróżnicowane. 

Na razie chciałbym wymienić same głośniki, a dopiero za jakieś pół roku wzmacniacz. 

Muzyka jakiej słucham również jest zróżnicowana, od hip hopu, popu, hard rocka po electro oraz drum'n'bass. Zależy od nastroju ;)

Proszę o porady oraz typy :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2018 o 11:54, Q21 napisał:

Witaj,

Napisz trochę więcej informacji, jaki budżet planujesz przeznaczyć na kolumny? Czy myślisz o kolumnach podłogowych czy podstawkowych? Rozmiar pomieszczenia pozwala tak naprawdę na oba rozwiązania. Czy masz możliwość odwiedzenia dobrego salonu audio w celu odsłuchu?

Pozdrawiam,

Michał.

Witam 

No wiec na glosniki tak jak pisalem chce przeznaczyc 4000 zl, kolumny mogą być zarówno podłogowe jak i podstawkowe. Ze względu na zmniejszony przez remont budżet ;) na razie zostaje przy wzmacniaczu Cambridge Audio A1 V3- tak jak napisalem do zmiany za ok. Pol roku. W salonie bedzie tylko rogowka stol z 4 krzeslami , szafka rtv i tv na scianie. Na chwile obecna nie mam blisko zadnego dobrego salonu z odsłuchami :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W tym budżecie masz na prawdę spory zasób kolumn do wyboru.

Nowe : Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 6, Magnat Quantum 727, ELAC F6, Klipsch RP280, Dali Oberon 7, STX Foton 300 i wiele innych

Używane: ....... za dużo by pisać, całą masa.

Dobrze by było gdybyś udał się na odsłuch i powiedział kolumny A mi się podobały ALE..... natomiast w B było ..... i wtedy łatwiej możemy pomóc.

Jak chcesz to wypożyczymy kolumny do domu w celu lepszego sprawdzenia niż w salonie audio.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegóły. Oczywiście propozycji jest dużo, ale biorąc pod uwagę Twoje preferencje, szukałbym konstrukcji i żywym, energicznym, szybkim charakterze. Później do takich kolumn dobierzesz odpowiedni wzmacniacz.

Z mojej strony na pewno sugerowałbym posluchać coś z oferty Focal. W założonym budżecie masz podłogówki Focal Chorys 716, natomiast lepsze moim zdaniem będą monitory Focal Aria 906. Warto posłuchać także Pylon Audio Diamond Monitor lub przy minimalnie wyższym budżecie podłogówki Diamond 25. Koniecznie przed podjęciem decyzji posłuchaj Buchardt Audio S300 MK. Na koniec dwie propozycje z trochę różnych biegnów charakteru dzwięku - bardziej spokojne i plastyczne granie z Kef R300 oraz mocne, szybkie, energiczne, bardzo dynamiczne Polk Audio RTi A5.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuch, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam , mam maly problem poniewaz spalilo mi sie troche sprzetu przez przepiecie m.in tv, glosniki, laptop.. wzmacniacz przezyl.dalej jest poki co CA A1 V3. W zwiazku z czym rozbudowe audio musze przesunac w czasie :-( 

Prosze o pomoc bo chcialbym zakupic na jakis czas do tego CA glosniki do 2000 zl i mysle ze podstawkowe beda ok. Generalnietak jak pisalem pokoj niecale 20 m2 glosniki beda staly blisko sciany, jakies 3 metry bede mial.do nich . Zalezy mi na cieplej gorze oraz na dynamicznym basie. Muzyka tak jak pisalem rozna ostatnio czesto slucham czegos takiego: 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...