Skocz do zawartości

Wzmacniacz Pioneer (starsze modele)


DEMOLKA

Recommended Posts

Witam

Chciałbym się poradzić odnośnie wzmacniaczy Pioneera.

Zaczynam powoli przygodę w temacie stereo i po naczytaniu się o wyższości wzmaka nad ampli postanowiłem rozejrzeć się za wzmakiem Pioneera aby pasował do obecnego zestawu(ampli vsx528+Shadow 207)

Celuje na razie w starsze i tańsze modele z przedziału 200-300pln z możliwością podłączenia pod ampli za pomocą konwertera high-low i żeby wyciągnąć jak najwięcej z kolumn.

Mam upatrzony model A 401 za 220pln zadbany i sprawny(według sprzedawcy).Czy to dobry model w tej cenie? Czy są jakieś bardziej udane serie i bardziej nieudane?

Patrzyłem też a109,a209,a207,a339 itp

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest rozsądna i jeśli jest rzeczywiście w dobrym stanie to warto się nim pobawić i porównać go z Twoim VSX-528. Tym bardziej, że na tym nie stracisz (jeśli jest sprawny). Masz ten wzmacniacz w okolicy i możesz go sprawdzić/posłuchać - czy będzie to przesyłka?

Teoretycznie lepiej by było gdybyś uzbierał kwotę 400-500zł. Niestety przy sprzęcie za 200-300zł różnica między Twoim amplitunerem kd a wzmacniaczem może być niewielka -ale będzie ? No ale jeśli ma być do 300zł to trudno.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w okolicy ciężko coś znaleźć dlatego jestem skazany na przesyłki trochę w ciemno i dlatego na razie taki budżet bo zupełnie nie wiem na jaki model się nastawiać. Szkoda by było wydać te 500zl i się przekonać że kupiło się bubel. Na aukcjach jest tego mnóstwo i naprawdę ciężko coś wybrać dla osoby która się nie zna.

Konkretnie chodzi o ten model Pioneer A401.

Edytowano przez DEMOLKA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DEMOLKA przecież pisali Ci że Cambridge jest lepszy. Wzmacniacz kup najlepszy na jaki Cię stać w tej chwili. Celuj minimum A5 lub A500. To dobre wzmacniacze na początek. Czasem można trafić poniżej 500 zł. Zawsze warto dołożyć. No chyba, że budżet bardzo napięty... 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam co jakich czas portale i ciężko znaleźć coś bardziej markowego np Nad,Cambridge,Rotel w zakładanym budżecie. Jak coś się trafi w tych pieniądzach to zazwyczaj najtańsze i najbardziej podstawowe modele które  nie grzeszą mocą(np 2x25W). Jest za to mnóstwo Pioneerow,Kenwoodow,Sony,Sansui,Technicsy z mocami i cenami do koloru i wyboru. Tylko właśnie które są godne polecenia?

A co powiecie o nowym Pioneer A30?

Warty ceny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home a jak byś zdefiniował brzmienie łączące Pioneera A30 z Magnatami Shadow 207? 

Przesiedziałem wczoraj pół dnia na necie czytając opinie i nabrałem trochę wątpliwości. Ludzie w wielu przypadkach piszą że brakuje mu zejścia basu,że jest mało miękki tylko twardy a średnica sucha.

Czytając to wszystko dotarłem do alternatywy w postaci Denona PMA 720. Piszą że ma fajnie niski bas,dźwięk jest plastyczny, wypełniony i przyjemnie się słucha.

Sam już nie wiem co będzie lepsze 

Pioneer A30+Shadow 207 

         Czy

Denona PMA720+Shadow 207

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...