Skocz do zawartości

Zmiana głośników front na jakie budżet do 4000


robigame

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam kino domowe amplituner yamaha 779 kolumny magnat 675,673,centralny 67,sub 6725a w kolorze mocca.Ogólnie jestem zadowolony z ich słuchania. Z racji przeprowadzki a co za tym idzie zmiana przestrzeni i wystroju zmuszony jestem wymienić cały zestaw magnatów. Po sprzedaży w/w kolumn chcę zbudować zestaw od nowa.Amplituner zostaje. Salon około 25 m2 z otwartą przestrzenią na kuchnię.Słucham muzy z pendriva dance,rap,disco polo,z you tuba,radio internetowe,filmy z różnych źródeł.40% filmy 60% muza.Założony budżet wstępnie to 3000 max do 4000  tysiące na fronty.Zaznaczę ,że nie jestem żadnym audiofilem,potrzebuję aby głośniki zagrały  lepiej od wspomnianych magnatów.  Kolumny koniecznie muszą być w jasnym kolorze.Dla mnie ważne jest aby był nisko schodzący bas co nie brakuje magnatom.A później pomyślimy o subie,centralnym i efektowych.Czekam na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Oczywiście optymalnie byłoby skorzystać z możliwości odsłuchu gdyż jest przynajmniej kilka udanych kolumn na rynku w tym przedziale cenowym, które mogą Ci się podobać. Zacząłbym od Heco Aurora 700, na pewno również klasyka gatunku w tej cenie czyli Dali Zensor 7 oraz Pylon Sapphire 25. Kolumny te często przewijają się w różnych wątkach ale są to bardzo udane i uniwersalne konstrukcje w swojej cenie - chyba najczęściej wybierane po odsłuchach przez klientów. Biorąc pod uwagę szkołę grania Magnata, do której na pewno trochę się przyzwyczaiłeś zwróciłbym uwagę jeszcze na Monitor Audio Bronze 6. Aluminiowe membrany tych kolumn trochę brzmieniowo nawiązują do Magnata jednak go przebijając w kulturze grania.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta przełożona na przyszły tydzień. Brak ampiltunera zbliżonego do mojego,nie miał żadnej yamahy..Zaproponował mi jeszcze Dali Oberon 7,Pylon Saphire 25 i Heco Aurora 1000.Kolorystycznie wszystkie mi odpowiadają(są białe).Powiedz mi kolego na których się skupić, które odsłuchać. zależy mi, żeby był zapas basu no i żeby amplituner dał radę prądowo. No i metraż 25m2. później będę kompletował resztę zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...