Skocz do zawartości

Głośniki podstawkowe do 2000 para do Onkyo (TX-L20D lub TX-8270)


Albert Mastah

Recommended Posts

Zakładałem niedawno temat z prośbą o pomoc w doborze głośników ale niestety projekt uległ modifikacji i niestety nie bede miał miejsca na kolumy podłogowe. 
Dlatego chciałbym jeszcze raz poprosić was o pomoc w doborze głośników tym razem podstawkowych. 

Wymagania: podstawkowe, białe, pasywne.
Zestaw bedzie używany do TV/muzyki (60%/40%) w salonie 28m^2 z aneksem kuchennym.
Budżet do 2000 zł za parę.

Czy możecie polecić mi kilka modeli w tym budżecie do odsłuchu?
Jeszcze zastanawiałęm się też nad amplitunerem do takich głośników. Zależy mi na HDMI ARC i funkcjami sieciowymi. Czy nie warto oszczedzić 800zł i kupić ten słabszy Onkyo TX-L20D zamiast Onkyo TX-8270. Czy na takich głośnikach podstawkowych ma duże znaczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz słuchał muzyki, to bardzo mocno namawiam na Onkyo TX-8270, to jest zdecydowanie lepszy amplituner, różnica jest potężna.

Biorac pod uwagę Twoje preferencje, na pewno warto spojrzć na Dali Zensor 3. To plastyczne, lekko ocieplone, pełne i dynamiczne granie. To bardzo uniwersalna kolumna. Bezpośrednią konkurencją jest Monitor Audio Bronze 2. W tym przypadku mamy bardziej swobodny, analityczny charakter z większym naciskiem na górę pasma. Przy minimalnie wyższym budżecie warto posłuchać Kef Q350. Na koniec propozycja bardziej rockowa, kokumny grające energicznie, mocno i szybko - Focal Chorus 706.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz i dywidualbe wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem że monitory bedą musiały stać tyłem blisko ściany (prawdopodobnie max 15cm miejsca z tyłu). Wiec chyba jestem ograniczony do głośników z bas-refleks z przodu.
Z wymienionych widze że Monitor Audio Bronze 2 takie ma ale niestety nie o taki biały kolor mi chodziło, wizualnie sa straszne wg mnie...
A jeszcze jest Focal Chorus 706 ale one nie sa do końca białe wg mnie tylko tak poł na poł.
Mógłbym podnieść budżet do 2500 za pare, znajdzie się coś ciekawego z tymi wymaganiami? A może z tym odstepem nie jest tak zle jesli to jest 15cm i moge wybrac te dali lub KEF?

Edytowano przez Albert Mastah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Inferno napisał:

Do zestawienia na 100% dodałbym Mission QX2, z przesyłką z Niemiec zapłaciłem 1830pln ( niestety ze sklepem w Polsce nie byłem się w stanie dogadać  - TopHiFi Warszawa )

Kolumny grają super, dobrym basem i dużą przestrzenią a wysokotonowy jest naprawdę świetny, polecam przesłuchać 

Niestety nie robią białych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Albert Mastah napisał:

Niestety nie robią białych.

Wg producenta robią białe, my aktualnie nie mamy ich w tym wykończeniu, ale widzę taka pozycje magazynową i strona producenta nic nie mówi o tym, że akurat QX-2 nie sa w białym więc nie wiem skąd takie info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

DIY`owcy na forach piszą , że odległość od ściany powinna być nie mniejsza niż średnica otworu bass reflexu z tyłu, więc tak naprawdę niewiele cm ale jednak ;) 

Jak ktoś ma mieć kolumny oddalone o 4cm od ściany. No to sory ale to wymaga i tak absorberów wtedy 

Q350 możemy wypożyczyć.

Jak i kupę innych białych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliskość ściany pogarsza propagację fal w zakresie średnich częstotliwości, na skutek odbić od powierzchni znajdujących się w niewielkiej odległości. W tej sytuacji absorbery mogą się przydać. Przysuwając kolumny z otworem z tyłu na bardzo małą odległość można obniżyć częstotliwość strojenia tunelu. To może się sprawdzić dla obniżenia natężenia tych częstotliwości reprodukowanych poprzez tunel. Wtedy ta odległość może się wahać pomiędzy np. kilka milimetrów a 1 cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 10.11.2018 o 14:01, Albert Mastah napisał:

Zakładałem niedawno temat z prośbą o pomoc w doborze głośników ale niestety projekt uległ modifikacji i niestety nie bede miał miejsca na kolumy podłogowe. 
Dlatego chciałbym jeszcze raz poprosić was o pomoc w doborze głośników tym razem podstawkowych. 

A na czym postawisz te kolumny? Bo jeśli na standach, to całość i tak zajmie Ci tyle samo miejsca na podłodze, co kolumna podłogowa. A suma sumarum masz 28m2 do nagłośnienia, więc nie tak mało i z podstawkowymi możesz czuć niedosyt basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2018 o 00:25, Albert Mastah napisał:

Nie wspomniałem że monitory bedą musiały stać tyłem blisko ściany (prawdopodobnie max 15cm miejsca z tyłu). Wiec chyba jestem ograniczony do głośników z bas-refleks z przodu

Odleglość od ściany ma znikomy wpływ na niskie czestotliwości. Bardzej wpływa na stereofnie i na pierwsze odbicia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2019 o 11:57, wallace napisał:

A na czym postawisz te kolumny? Bo jeśli na standach, to całość i tak zajmie Ci tyle samo miejsca na podłodze, co kolumna podłogowa. A suma sumarum masz 28m2 do nagłośnienia, więc nie tak mało i z podstawkowymi możesz czuć niedosyt basu.

na szafce rtv która bedzie zawieszona na scianie, głebokość szafki dokładnie nie pamietam ale to bedzie gdzies 35-40cm wiec głosniki beda stały blisko sciany tyłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...