Skocz do zawartości

Konfiguracja audio do 4000zł


fersky

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym złożyć konfigurację audio mieszczącą się w budżecie 4000zł (jeśli byłaby konieczność to mogę lekko nagiąć budżet), która będzie podłączana do PC, który pełni rolę centrum multimedialnego(filmy, muzyka, gry) oraz w przyszłości do gramofonu.

Aktualnie powierzchnia pokoju w którym mieszkam wynosi ok. 10m^2, ale w przyszłości pewnie będę zmieniał na nieco większe lokum.
Jeżeli chodzi o brzmienie, to słucham głównie rock, reggae, rap,  na pewno docenię przyjemny bas. 

Wstępnie namierzyłem taką konfigurację:

DAC : Denon 300-DA USB (ok. 1500zł)
WZM: Pioneer A-30 (ok.1100zł)
Więc zostałoby około 1500 zł na kolumny i okablowanie.

Ale nie jestem pewien czy te elementy będą ze sobą współgrać(bądź też któryś nie jest wąskim gardłem)  i jakie kolumny dobrać, żeby uzyskać takie brzmienie, dlatego chciałbym poprosić Was o radę.

Edytowano przez fersky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli chcesz wykorzystać Twój komputer jako centrum rozrywki, zestaw zbudowałbym trochę inaczej. Wybrałbym porządny wzmacniacz, który dobrze sprawdzi się w dynamicznch kawałkach - będzie to na pewno NAD C326 BEE, może Pioneer A-40AE lub francuska integra Advance Acoustics X-i50BT. W takim zestawie świetnie sprawdzi się przetwornik Cambridge Audio DacMagic 100. Kokumny to więcej opcji, ale moim zdaniem najlepszą opcją będzie Focal Chorus 706 lub z oferty Polk Audio model S20E, ewentualnie RTi A3.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 Wspomniany NAD nie posiada wejścia gramofonowego, więc raczej odpada (chyba, że te zazwyczaj wbudowane są i tak na tyle słabe, że przy zakupie gramo trzeba i tak dokupić zewnętrzny przedwzmacniacz). Jeśli chodzi o Advance Acoustics X-i50BT to jego cena spowoduje znaczne przekroczenie budżetu(zakładając, że wykorzystany będzie DAC zewnętrzny) dla wymienionej przez Ciebie konfiguracji.

A-40 rozważałem za wczasu, ale skoro miałbym kupować zewnętrzny DAC, to raczej nie byłoby sensu dokładać do tego wzmacniacza. Bo rozumiem, że oprócz większej mocy jest on właśnie z powodu przetwornika wbudowanego droższy od A-30 o te 500 zł. A samo brzmienie jest zapewne podobne do A-30?

Edytowano przez fersky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

źle podszedłeś do tematu.

Cały budżet przewidziałeś na DACa i to jeszcze średniego :/

Moim zdaniem lepiej jest kupić RN803 od Yamahy który zagra i lepiej od Pioneer A30 i ma funkcje sieciowe i DLNA, dzięki czemu podłączysz kompa bezprzewodowo. Druga opcja to Magnat MR780 z wejściem USB. Albo całkiem co innego czyli DAC Cambridge DAC 100 + znacznie lepszy wzmacniacz jak NAD 326BEE/ 356BEE.

Gramofon? Zapewne kupisz gramofon z przedwzmacniaczem, więc tym w ogóle się nie sugeruj.

Co do kolumn to zależy od Elektroniki ale coś pokroju Magnat Quantym 723, Wharfedale Diamond 220, Dali Zensor 3 lub Oberon 3

 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzuciłbym wzmacniacza bez przedwzmacniacza gramofonowego, te wbudowane są kiepskiej klasy, zawsze zdecydowanie lepiej jest zastosować dedykowany zewnętrzny przedwzmacniacz. Nawet te najtańsze są lepsze od tych wbudowanych we wzmacniacz (no może poza kilkoma wyjątkami). Dlatego pozostawiłbym przy mojej propozycji NAD.

Co do Pioneer, to poza wyposażeniem, model A-40AE jest wyraźnie lepszy dźwiękowo od A-30AE.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Yamahę, to wygląda to ciekawie, ale cena tylko tego urządzenia niemal zamyka budżet (a dochodzą jeszcze kable i kolumny, na których nie chciałbym przycinać robiąc wąskie gardło i topiąc $ :P).
Domyślam się, że to też przez te 'bajery', które jak dla mnie nie są niezbędne. Zarówno radio jak i spotify będę sobię odtwarzał z kompa i przeżyję :).
W tym budżecie wolałbym zainwestować w porządne brzmienie i kolumny.

W takim przypadku skłaniałbym się pewnie ku sprawdzeniu w pierwszym rzucie tego, co Panowie wspólnie potwierdziliście : NAD 326 + DAC Cambridge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...