Skocz do zawartości

Wysoko tonowe w kolumnach trzeszcza


Gawron

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem tu zupełnie nowy. W temacie audio też jestem zupełnie nowy. Sprzęt audio dostałem w spadku.

Sprzęt:

Kolumny IQ level 5

Wzmacniacz Kenwood DA-9010

Czytnik plyt Kenwood DP-X9010

Problem jest jednak z głośnikami wysoko tonowymi w kolumnach. Trzeszczą obydwa dość wyraźnie. Zasadniczo psuje to cała przyjemność słuchania.

Co może być przyczyną? Gdzie i jak szukać problemu? 

A z innej beczki prosił bym o określenie jakiej klasy to jest sprzęt.

IMG_20181111_113958.jpg

Edytowano przez Gawron
.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokotonowce najłatwiej spalić, jezeli odkręcisz wzmacniacz do końca to generowany poziom zniekształceń jest tak duży że dość łatwo spalić głośnik wysokotonowy - one przyjmują za pośrednictwem zwrotnicy najmniej z całego wzmocnienia ale i tak to wystarczy. Zwykle w kolumnie moc wysokotonowce jest kilkukrotnie mniejsza od głośnika nisko/ średnio-tonowego i to tez ma wpływ na łatwość uszkodzenia. Ewentualnie sygnał podawany przez CD jest zbyt mocny i przesterowujesz wzmacniacz na dość niewielkim poziomie głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest to że przypadkiem gdy włożyłem jakaś tam płytę to 90% utworów szło ładnie i nie trzeszczały. Może płyta była inaczej nagrana. Słyszałem że podobno problem może być również w zwrotnicach w kolumnach. Ale żeby obydwie naraz... Pewnie kiedyś ktoś za głośno faktycznie puścił muzykę i się zniszczyły wysoko tonowe. Albo coś we wzmacniaczu... Jak sam do tego nie dojdę to pewnie faktycznie oddam do serwisu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do wzmacniacza telefon kablem do wejścia analogowego, puściłem muzykę i nie trzeszczą kolumny. Czyli to nie głośniki. Albo coś jest na wejściu optycznym we wzmacniaczu albo z CD? Dobrze kombinuje? Spróbuję jeszcze podpiąć CD cinchami do wzmacniacza i jak będzie ok to będę wiedział że to nie CD tylko wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu CD do wzmacniacza wejściem analogowym dalej trzeszczy na wysokich tonach. A tak jak pisałem wcześniej z innego źródła dzwieku do wzmaka kablem analogowym gra czysto. 

Czyli to może być problem z CD. 

Ma ktoś jakiś pomysł co w nosniku płyt może być nie tak że te wysokotoniwe trzeszczą?

Edytowano przez Gawron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...