Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do 300zł


Recommended Posts

Witam,

poszukuję słuchawek nausznych do 300zł, otwartych lub półotwartych, którymi będę mógł wyciągnąć jak najwięcej ze średnicy, jednak nie zaniedbując basu i góry. Używane będą one głównie do słuchania muzyki. Jest jeszcze parę drobnych aspektów, na których mi zależy, ale są one mocno opcjonalne, więc, żeby nie ograniczać propozycji zostawię je na ten moment dla siebie. Dobrze by było jakbyście zostawili krótki komentarz do propozycji z plusami i minusami lub opisem/recenzją.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc przy wyborze.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

W tej kwocie można kupić Koss UR40 i KSC75 razem :) . Jedne i drugie otwarte i oparte o te same przetworniki. Wadą ich jest to że nie sprawiają wrażenia zbyt luksusowego produktu :) . Zaletą jest bardzo dobry dźwięk, charakterystyczny dla słuchawek otwartych o dużej przestrzeni.

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Co do słuchawek, to po pierwsze, potrzebuję słuchawki wyłącznie do użytku domowego i najlepiej takie, które zbyt szybko się nie zepsują (nawet byłbym w stanie trochę zwiększyć budżet za lepszą jakość wykonania), co do UR40, nie jestem do końca przekonany czy mogę się tego po nich tego spodziewać. Co do KSC75 to trochę inny temat i odpadają, potrzebuję jedne, dobre, wytrzymałe oraz to co zawarłem w poście. Jeśli wymagam za dużo względem jakość-cena, to bardziej skłaniam się ku zwiększeniu budżetu niż zrezygnowaniu z czegoś. Głównym aspektem jednak pozostaje ta wysokiej jakości średnica, jednak nie odstająca przesadnie od reszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie z tych słuchawek wyglądają i zostały zbudowane do użytku ze sprzętem przenośnym, jednak najlepiej sprawdzają się właśnie w domu.. UR40 ze swoją pierwotną ceną nie zmieściły by się w tym budżecie. Warto je sprawdzić. Jeśli szukasz droższych słuchawek to coś z otwartych słuchawek Sennheisera .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwole się podłączć do tematu. Również szukam słuchawek do 300zł, ale zamkniętych/półotwartcyh(raczej tych, zawsze miałem zamkniętę i chciałbym spróbować czegoś nowego). Słuchawki będą podłączone do Line6 POD Studio GX. Jest to mus bo gram na gitarze przez PC. Słuchawki do muzyki rockowej i metalowej. Lubie neutralne brzmienie z lekką przewagą niskich tonów, ale nie jakoś bardzo, tak co by w muzyce rockowej się nieco wyróżniał. Skłaniałem się ku AKG k240 ale podobno do tej muzyki nie są aż tak dobre. Teraz posiadam CAL! ale jedna słuchawka padła. Co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K240 :) ale nie do rocka :D . Myślę ze do rocka lepsze będą ( chyba ) ISK HD9999 . Osobiście do rocka i nie tylko wybrałbym Creative Aurvana Live 2 . Za to ostatnimi czasy ciągle czytam że się stale psują :) . Na szczęście mnie się nie zepsuły, mimo że mam je już od dawna.

K240 można ostatnio kupić wyjątkowo tanio. Jednak są to słuchawki wymagające dobrego napędzania mocnym wzmacniaczem słuchawkowym i graja bardziej monitorowo niż dla przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki AKG K240 mają dość specyficzną budowę. Membrana to duża kopułka z stosunkowo niewielkim zawieszeniem . Porusza nią relatywnie duża cewka bo o obwodzie tej kopułki. Ta duża kopuła ma większą grubość niż zawieszenie. One są w stanie grac bardzo głośno bez zniekształceń, tyle ze wymagają sporej mocy jak na słuchawki. Są bardzo analityczne i z lekko podbarwioną górą. Najlepiej wypadają na muzyce elektronicznej. To słuchawki chyba zupełnie z innej bajki niż CAL!.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...